Türk ırklarının boyları neden Avrupa ırklarının çoğuna göre kısa?

Evet arkadaşlar yalnızca türkiye digil bütün türk ırkları ben Kıbrısta kalıyorum ingiltereye tatile gitmiştim. Boyum 186 orda ingilizlerden başka turistlerde görmüştüm kendimi orda cüce hissettim kızların bile boyu bana yakındı benimle aynı olup yada geçen kızlarda vardı erkeklerinse çöpü beni geçiyordu kısa boylularda vardı elbet ama uzun boylular çoğunluktaydı.

Internettede bu boy ortalamsi işini araştırdım ordada boylarının y-uzun olduğunu anladım

Kısa avrupa ırklarıda var ama uzunlar da yok değil

Hele en çok ABD ve Rusya

0|0
6|7

En İyi Erkek Görüşü

• Genlerle o kadar alakalı bir durum değil... Millet uydurmuş kafadan resmen.

Genler önemli bir unsur ama esas önemli olan iklim ve çevresel faktörlerdir.

Eğer araya genleri sokacaksak Orta Afrika'da yaşayan insanlarla, İskandinavya'da yaşayan insanların kemiksel yapıları ve kafatası türleri aynıdır. Ama birisinin boyu uzun ve beyaz, diğeri orta boylu, sıska ve siyahidir. Bu boy uzunluğunun beslenme ve özellikle ve özellikler iklim koşulları ile alakası vardır. Akdeniz insanı da pek fazla uzun olmaz mesela.

0|3
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

Erkekler Ne Diyor 6

• beslenme ve genetik faktörler.

0|1
    0|0
  • bu yuzyılaardır genlerle aktarılan bır durum..ınsanlarım yasadıgı cografyayla alakalı oldugunu dusunuyorum.zor kosullarda yasamıs ırkların torunları daha uzun boylu oluyor galıba.tabı beslenmede cok etkılı türk halkı yenı yenı calsıyumu proteını kavramaya vasladı.sanırım bır 20 30sene sonra turk neslındede baya bır uzaman gorlur

0|0
    0|0
  • Avrupa içinde Türkler, Yunanlar, İspanyollar ve İtalyanların boy ortalamasının birbirine yakın olduğunu biliyorum. Bunun dışında Slavlar ve Kuzey Avrupa kökenli insanlar genelleme yaparsak oldukça uzundur.

0|0
    0|0
    • yunanlılarun boy ortalaması bizden uzun ama diğerleri aynı olabilir ama en uzun ırk holldandada boy ortalaması 180

• Her şeyimizle illa Avrupa gibi olmak zorunda mıyız ? Şu Avrupa ile mukayese edilmekten nefret ediyorum.

Not:Boyum da 175-180 arası ve Avrupa'ya göre kısa da olsa benim için problem de yok.

0|0
    0|0
    • beni avrupa mandacısı sanma ama gerçekten bazı avrupa ülkelerine göre kısayız(tabi herkes diğil)

• Asyaliyiz arkadasim.neremiz onlardan uzun ki boyumuz uzun olsun?

0|0
    0|0
  • ben 187 yim .Yatakta da avrupa gibiyim.Çünkü büyüme hormonu penise de gidiyor doğal olarak

0|0
    0|0
Yükleniyor...