Erkekler neden bu kadar geçmişe takılıyor?

niçin bu kadar geçmişe takılıyorsunuz ?

sevmek yetmiyor mu?

sevmek demek; " her şeye rağmen sevmek demek" değil midir ?

sevdiğiniz kızın geçmişi kötüyse ne olacak bırakacak mısınız?

onu sahiplenmeyecek misiniz?

geçmişte herkes hata yapamaz mı?

sonuçta sizden önce değil mi?

sizin varlığınızdan haberdar bile değildir.böyle dışlamak suçlamak doğru mudur? siz hiç mi hata yapmadınız geçmişte de deli gibi kurcalamak istiyorsunuz?

niçin bu kadar manyaklık derecesinde takıyorsunuz?

erkeklerin sordukları soruların çoğu bununla alakalı.

nedir bu hastalık anlamadım gitti.

Güncellemeler:
aboovvv :) nasıl da anlatıyor herkes :)

o zaman şöyle söylim. temiz kız isteyen erkekler. lütfen temiz olsun öyle temiz kız istesin.

her haltı edipte " ben temiz kız istiyorum yea" diyen erkeklere her türlü haltı yemiş kız müstehak bence.

temiz ol ki temizi gelsin. böyle düşünüyorum.

0|0
2|24

En İyi Erkek Görüşü

• Kişi 7 sinde ne ise 70 inde de odur.

Sahiplenmeyecek misiniz diyorsun da. İnsan neden temiz varken kirliyi seçsin?

İnsanın yaşadığı her deneyim kirletir onu. El ele tutuşmaktan tut da cinsel birleşmeye kadar... Kimi az kimi çok...

Erkek bayanın gözünde "özel" olmayı ister. Konunun özü bu. Diğer erkeklerle rekabete girmek istemez ilişkisinde. Rahat bir hayat sürmek ister... Kendisini eskilerle kıyaslayan bayan tercih edilmez o yüzden. O yüzden "eskisi, geçmişi" olmayan bayan her zaman iyidir. Eğer adamın niyeti ciddi ise...

Daha önce hayatında biri olmayan kızın gözünde kocası biriciktir. Tektir. Kahramanıdır adeta. Diğerlerinden çok farklıdır. "Sahibidir". Arasında "özel" bişeyler yaşanmıştır. Ama daha önce birkaç "kocası" olan bayan için eşi "diğerleri gibi" biridir. Pek çok sahibi olmuştur onun. Evet şu anki partneri diğerlerine nazaran daha iyidir belki ama "diğerler erkekler ile arasındaki fark" çok daha azdır. O yüzden daha "değersizdir" bayanın gözünde. "Sıradan biri" hissine daha kolay kapılır erkek.

Geçmişteki hata işte bu yüzden büyük bir hatadır. Doğrusu kendin ne kadar hata yaptıysan o derece hata yapmış birini bulmak...

Diyorsun ki varlığından haberdar bile değildi... Niye? İleride illaki bir kocası olacağını bilir bayan. Ondan önce yaşadıkları, biraz "nasılsa şimdi yok, o gelene kadar fırsatı değerlendireyim, günümü gün edeyim, keyfime bakayım" tümcesine daha çok uyuyor sanki. Bayanların (bence erkeklerin de ) önceki ilişkilerinde yaptığı "hatalar" ileride tanışacağı eşini aldatmaya bile girer biraz zorlarsanız.

Tabi bir sürü bayanla düşüp kalkan, ilişki yaşayan erkeklerin temiz kız isteme hakkı yoktur. Herkes dengi dengine olanı bulsun inşallah diyelim...

2|5
    0|0
    • Erdem reyiz gene en iyi cevabı vermiş önceden de olduğu gibi ama...

• Güncelleme: Tabiki, temize temiz, pise pis... Yoksa temize pis helal olmaz zaten. İlginçtir ayer var bu konuda. Kur'an da da aynen bu şekilde yazar. Zina yapmayan birinin yapan ile evlenmesi haram kılınmıştır.

Erkekler Ne Diyor 23

• --geçmiş derken cinsel hayattan bahsediyorsun sanırım cevap vereyim 50 kişi ile yatmış bir kızla evlenmek istemem ondan takılırım

--sevmek yetmiyor elbette biraz da sadakat olsun masumiyet karine olmasın isterim

sevmek demek herşeye ragmen sevmektir ancak herşi kabullenmek degildir yani aşk herşeyi affetmiyor arkadaş :))

--sevdigim kızn gecmişi götüyse bırakırım zaten öyle birin sevmem göz var nizam var

sahiplenmek derken iki şekilde olur bir acıma duygusu ile sahiplenme iki sevgi ile sahiplenme acıyıp kollaya bilirim bundan sonra hata yapmaması konusunda yanında dura bilirim ama bu demek sevgili olacagım anlamına gelmez

--gecmişte herkez hata yapar önemli olan iz bırakacak hatalar yapmamaktır telafisi olmayan ve aşikar sonucu hüsran olacagı belli hatalardan kacınılmalı gerektigini düşünüyorum

--bizden önce olması bizden sonra olmayacak anlamına gelmeyecektir bizde öncekiler kervanına bilet almış olabiliriz işte bunu istemeyiz

--bizim varlıgımızda haberdar olmaya bilir ancak toplumun bu düşüncesinden haberdar olmaması için zihinsel engelli olması gereki düşünme ve irdirak yeteneginde eksiklikler olması gerekir suçlamıyorum ayıplamıyorum dışmıyorum aksine saygı duydugu belirtiyorum ve benimde isteklerime saygı duyulması gerektigine inanıyorum

--niçin bu kadar manyaklık derecesinde takılıyorsunuz sorusunun cevabı bu yargılardan ve erkeklerin bu düşüncelerinde haberdar olan bir kız neden bu derece manyakca bir olayın altına giriyor neden bekaretini teslim ediyor diye kısa bir soru ile cevap veriyorum

--erkeklerin sordukları cogu bununla alakalı olmaya bilir edit: ben böyle bir soru sormadım cevap vermişimdir ama kesinlikle sormadım

-- hastalık degil ama bende dikkat ediyorum kızlar bu bekaret olayına neden bukadar takıntılı biz erkeklerin ve toplumun bu konu hakkındaki görüşler ortada neden bile bile lades diyorlar anlamıyorum

not : herkesin sevdigi olabilir sevdigim kızın gecmişte kimi kimleri sevdigine takılmam ancak bu bekaret olayı konusundan hassasım

3|4
    0|0
    • üşenmeden yazmışsın :)

dikkatimi en çok çeken şey :) "50 kişi" çok olursa mı sorun edersiniz yoksa bi tane de olsa sorun olur mu yine ?

ayrıca sırf cinsel anlamda sormadım.

daha önce hiç sevgilisi olmayan kız arayan erkeklerde var :) biliyorum :)

ve şunu da söylim. pavyonda ki kadına aşık olupta evine kadın, çocuklarına ana yapan adamları da duyuyoruz. "adam" diyorum.

bence önemli olan, senden sonrasıdır. senden sonra değişmesidir.

• kayserili oldugumu nereden cıkardın

• Erkekler ikiye ayrılır bekarete önem verenler, önem vermeyenler. Bekarete önem veren erkekler tü kaka madem önem vermeyenlerden seçsenize kendinize sevgili, arkadaş filan. Önem verenleri çözmeye çalışmayın, erkek kadını, kadın erkeği çözememiştir henüz.

1|3
    0|0
  • bırakıcam, sahıplenemeyecem... ne zaman sarılsam aklıma gelıcek, baska erkeklerle fıngırdesmelerı, onu öperken, onu öpen diğer erkekler gelicek aklıma, bana seni seviyorum dediğinde diğerlerinide sevmişti diyicem... aramızda özel ne vardı dıye dusunucem... benı dıger erkeklerden ayıran... sonra sıradanlasıcak, basıt olucak kolay oluca... bıraz ara verelımmı ıle baslıycak bır daha telefon benım numaramdan calmıycak...

en azından boyleydı... sımdı pek ıplemıyorum =)

4|2
    0|1
    • aşkından vazgeçek kadar ?

• geçmişi sormak zaten bence büyük bir hakaret. artı soranın seviyesini de oldukça düşürüyor bence.

"0 km olsan umursardın" bu cümle yeterli :) çok katılıyorum. tertemiz olmadan pislikten görünmeyecek halde olanlar, tertemiz kişi istemeye hakkı yok. nasılsan öyle iste. senin gibisi de sana denk gelince de ses çıkarma. çünkü sen nasıl olursan karşına da aynısı çıkar :)

• yani =) bana mazimi sorma, senden önce yaşamadım farz et, arabeski modunda devam ediyoruz... ama şu var, bu konuda yalan söylediğimde olmuştur; eğer hatunu etkilemek için kısa bir zamana sahipsem 0'km derim laf arasında, ilk başta alaycı olurlar, sonra acıklı bir aşk hikayesi... sonrasında annelik iç güdüsü... üzgünüm kadınlarda aynı yalanları söylüyorlar zaten... ben 0'km yim bana zorla yapman lazım diyen kıza cok denk geldım.. bu yalan hakkını goruyorum kendımde...

• yapımız böyle bizim suçumuz değil bak ne demiş oscar wilde'' erkeklerde gelecek ,kadında geçmiş aranır'' siz neden bizim geleceğimizde iyi para kazanır mı kazanmaz mı diye bakınıyorsunuz =?

2|4
    0|0
    • kesinlikle aynı şey değil. bir kız da erkeğin geçmişine baksın o zaman. nasıl ki erkekler açılmamış gonca istiyor kızlar neden bunu isteyemiyor. ?

• +1 adam işi bitirdi dagılın beyler

• alkışlıyorum tek kelimeyle

• Bence kızlar daha takık geçmiş konusuna hemde paranoyaklık derecesinde.

geçmişte bir kız arkadaşım bana ondan önceki ile ilgili ilişkimi sormaya başladı; bende kızla gayet ciddi düşündüğüm için ve hakkımda kafasında soru işareti kalmaması için gayet dürüst bir şekilde tüm sorularını cevapladım.

Sonu:

- Kendini sürekli o -hiç tanıyıp,görmediği- kızla kıyaslamalar.

- En ufak bir tartışmada "Zaten ben sana onun yaptıklarını yapmadığım için böyle tartışıyoruz" demeler.

- Öpüştüğümüzde bile "O da seni benim öptüğüm gibi öpüyormuydu?" diye komik sorular.

gibi gibi.

ve başka bir kız arkadaşıma ama ciddi olmadığım bir kızdı ve "Benden önce kimseyi sevdin mi?" diye ilişkini ilk haftasında bir soru:

- Diyemiyorsun ki höst daha ne sevgisi hoşlanıyorum senden. Neyse "evet bir kızı sevdim" diye başlıyorsun ve sorular yine ardı ardına geliyor.

Sonuç: Üstte sıraladığım aynı durumları bu kızla da yaşıyorsun.

Bence kızlar da erkekler kadar bu konuya takıklar.

1|1
    0|0
    • ama kızların geçmişe takılmasıyla erkeğin takılması bir değil ki. kızlar bilir her ne yaşadığınızı yadırgamaz. şahsen erkek bilse kıyamet kopar. bunun nedenini merak ediyorum :)

• Yadırgamaz mı? yok daha neler... Burnumdan getirdi ikisi :) bir daha yemin ettim ne kimseye geçmişte yediği haltları sormamne de biri sorduğunda cevap vermem diye

• herkes orspu olmuş...

2|3
    1|0
  • sorularina tek tek cevap vereyim

1- sevmek yetmiyormu - hayir kesinlikle sevgi her seyi kabul etmene yetmez

2- 1. soruda cevapi var

3. evet gecmisi kotu ise ne kadar sevsemde birakirim

4.belki bir arkadas olarak sahiplenirim ama bir sevgili olarak asla

5.gecmiste her kez hata yapar evet ama hataninda bir cezasi vardir

6.evet benden once onemli noktada burasi benden once kisme olmamasi

7.benim varligimdan haberi olmaya bilir olana kadar beklesin o zaman onu hayatta dislamam ve suclamam sadece ben bu durumu kaldiramam derim ve giderim hayir bu acidan hicbir hata yapmadim

8.cunku bu durum benim dusunceme orf ume adetime ters + sizde bu durumu biliyorsunuz bu kadar takintiliyiz neden yapiyorsunuz ?

9. cunku erkek evlenecegi kadinda namus arar halk arasinda bir laf vardir eylenicek kiz var evlenilecek kiz var diye

nese fazla yazdim kusura bakmayin

1|1
    0|0
  • vallaha bende erkeyim ama biraz vurdum duymazım o konuda gerek yok üstelemeye sonucunda kızların yaptığı hatalrın %85in de erkekler asıl sorumlu olan mesela demin bi adam bii paylaşmış sevgili önceden tecavüze uğramış demiş ona oda kızdan soğudum diyo salak kız kendi kendinemi zarı patlattı birisi patlatmış işte neyse konu böyle gayet saçma 1 kaçdamla kan için insan sevdiğindenmi ayrılır hiç :(

1|0
    0|3
  • matematiksel bir açıklama yapalım.. kim geçmişi takar kim takmaz?
    Şuna enim olun ki her n kadar alem öyle olmuş böyle olmuş , herkes aynı desek de piyasada son derece temiz , hayatında çok az ya da hiç halt karıştırmamış hem erkek hem de kız var...
    --bu tip erkeklere ''SE'' diyelim (E erkek S ye isteyen saf desin isteyen soylu):bunlar tırnak içinde ''utanılacak'' bu hallerini gizlemek için hayallerini hakikatmiş gibi satarlar. fiziksel görünüş seksilik çok önemlidir, inanmaya sevmeye hazır ve nazırdırlar.. karşı tarafı inandırmak konusundaki başarıları ise tartışılır.
    --bu tip kızlara ise ''SK'' diyelim.. Bu tipleri kandırmak , inandırmak için dizilerdeki gerzek tiplerin yanındaki karizmatik erkek modelini hafiften taklit edebilmek yeterlidir. Gelinlikler perdeler düğün olsun oynayalımlar havalarda uçuşur..

birdee bunların tam tersi her haltı yemiş yani görmüş geçirmişler var..
    bu tür kızlara KK diyelim , bu tür erkeklere ise İE.
    şimdii kim takar kim takmaz..

SE :takar ama karşısındaki SK ise muhtemelen basit hatalar yapar fazla şansı yoktur, amma KK ise hemen kanar göz yaşı yemin masum bir bakış işi bitirir
    SK :kısmen takar , karşısındaki SE ise işi kıvıramaz , İE ise affetmez..
    KK: pek takmaz.. zamanı gelince bir SE arar ki onu gözünden tanır. mübarek sanki anlında yazar.. yakaladı mıydı affetmez.. bir ömür rol ve yalan.. SE onun için bir tür çocuk üretme ve bakma makinesidir. İE leri hatırlar mı.. Allah bilir !!
    İE:takar ( başına bir kız kalmışsa takmaz ki bu tam İE değildir) .. zamanında elinden niceler geçmiş bu tiplere KKlar pek yanaşmaz (tabi niyetleri ciddiyse).. bunlar SKları kandırmayı çok iyi bilir. kadın ruhundan evleninceye kadar çok iyi anlarlar..

bence olay budur adalet yok mu.. bazen var. genellikler SK lar evlenince deli dana gibi KK arar ki tadını almıştır.. karısı olan KKya geçmiş olsun..
    İE ler ise karıları SK ları pek aldatmazlar ki zaten doymuşturlar.. ama bu bazen böyledir.. çoğunlukla hayat sadece akıllılara adildir..

0|0
    0|0
  • Ben takılmam

Geçmişinde ben var mıydım hayır

Benim geçmişimde o var mıydı hayır

O zaman ne o takılsın ne ben...

2|0
    1|4
  • -geçmişe takılmak saçma

-sevmek yeter herhalde

-cık

-duruma göre değişir

-doğru

-yanlıştır

-bilmem

-evet haklısın

1|0
    0|1
  • valla kimse kusura bakmasın ama geçmişi kötüyse gün gelir o insanın geçmişinden bir alıntı çıkar gelir karşıma yüzüm düşer kendime güvenim biter vs vs ben her zaman bu tedirgin içinde sürdüremem ilişkiyi bazı hatalar dönülmeyecek kadar affedilemez ben ilk öğrendiğim anda hadi kızım naş derim diyorum da hiç önemli değil

0|1
    0|0
  • bir yorum daha yapayim bir cok kizda yapiyor yapiyor sonra diktiriyor ondan sonra bakireyim diyor

2|1
    0|0
  • şimdi konuya bi açıklık getiriyim eger kız gecmişte bi ilişkiye girdiyse olaylar olaylar hiç bi erkek bunu istemez ve sorar genellikle genellikle yalan söylenir olduysa :) işkillenme sebebi bu bence :)

0|1
    0|0
  • erkekler temiz bir geçmiş ister, bayanlarda güzel bir geleceği daha çok önemser... bundan dolayı olmalı...

0|0
    0|0
  • Gecmiş çok onemlidir çunku geçmiş geleceğin aynasıdır... Geçmişte yaptığı hatayı tekerrür etmiyeceği nerden belli tabi burda biraz güven devreye girer vereceğin güvene bağlı seni geçmişinle itham etmemesi için bol şans

0|1
    0|0
    • :) çok şükür geçmişim de bir şey yok. merak ettiğim bir şeydi. sorucam elbet. bu demek değildir ki geçmişim de böyle bir şey var :) allahım göstermesin.

• Tabii ki kurcalarım yaa öncesinde başkası ile yatıp kalkmışsa kızlığını o adamın yatağında bırakmışsa*olsun gitsin Dedem derdiki Sarmısağı nerede yediysen git ağzını orada kokut .

1|0
    0|0
  • ya aynı sorun bizde de vardı ve baya kavga ettik ama sonunda kız arkadaşım söz aldı sorma diye öyle bitti yani

0|0
    0|0
  • " ben temiz kız istiyorum yea" bu cümlen beni sesli güldür sabah sabah sag olasın

1|0
    0|0
  • '' Herkes hata işleyebilir, yalnız ahmaklar hatalarında ısrar eder.'' Cicero

Bazısı geçmişim bu ise geleceğim onun izini takip eder felsefesinde olabilir.. Bu işin ayrı boyutu ve dikkate alınır zaten alınmalıdır bence..

0|0
    0|0
  • erkeklerin yapısı bu. eğer şerefsiz değilse kadınının sadece kendiyle olmasını ister

0|2
    0|1
    • +9999515484841

• bu numara nedir

• :)) yok bu numara degil ancak şu anlama geliyor seni +9999515484841 seni dokuz tirilyon dokuzyüz doksan dokuz milyar beşyüz onbeş milyon dörtbin sekizyüz kırksekizbin sekizyüz kırkbir defa + (artılıyorum alkışlıyorum demek ) :)))

• Eskort olmadığı ve aldatma fetişi olmadığı sürece geçmiş beni zerre kadar alakadar etmez beyb.

0|0
    0|1
  • Siz geçmişi unutmuyosunuz ki

neydi emrecan çok tatlıydı şuydu buydu sonra gelde geçmişe takılma

1|4
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• temiz bulmak istiyorsan sende kirletmeyeceksin erkek demiş içim alsın istıyorum sarılırken bilmem ne önceki varken sen tedavülde varmıydın be adam !

1|0
    0|4
  • kendilerinin geçmişte yaptıkları çok olduğu için kendi yaptıklarını düşününce sevdiği insanın yapmış olmasını istemiyorlar

2|2
    0|6
Yükleniyor...