Mezun olduktan sonra ne kadar süre işsiz kaldınız?

arkadaşlar lanet ettiğiniz anlar oldumu sizden daha kötü yerlerde okuyan insdanların biyerlere gelip para kazandığını gördüğünüzde neler hissettiniz.ne kadar süre işsiz dolaştınız.işsiz olduğunuz gibi gidecek oyalanacak bişeyinizin olmaması da varmıydı. ben çok çaresizim umudum azalıyor

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• Herşeyin çaresi vardır, merak etme..Gül gibi diploman var elinde, bugün otobüste biriyle tanışırsın, hayatın değişir, nerede karşına ne çıkacağı asla belli olmaz, hiçbir zaman pes etme sadece, ümidini koru.Mesela bak burada hangi bölüm mezunu olduğunu, neleri yapabildiğini belirt, belki buradan bile bulabilirsin, çeşitli forumlarda, iş forumlarında kendini tanıt, iş bulma kurumlarına yönlen, postayı öneririm iş ilanları için, yani heryerde iş arayabilirsin.

0|0
    0|0
    • peki ya istediğin bölümü okumamışsan. imkanlar seni buraya ittiyse.

• Zaten çoğu mezun kişinin işssiz kalmasının temeli istediğin bölüme gitmemek.

• öyle çaresizce ben nolucam diye bekliyosun

Erkekler Ne Diyor 8

• İşsizlik korkusu her insanın korkulu rüyası hele bir yerlerde torpilin olmadığında hepten beter birazda nasip kısmet meselesi senden daha niteliksiz kişiler senden daha rahat iş bulabiliyor buna kimileri kader kimileri torpil diyor ben torpil diyenler tarafındayım.

0|0
    0|0
  • Ben bir iki ay kadar falan işsiz kaldım ama en çok canımı sıkan aile baskısıydı. Mütiştiler ya, öyle ima falan yok, açık açık "sen bu evde fazlalıksın git para kazan yediğinin hakkını ver, hiç utanmadan nasıl ekmek yiyorsun bu evde" diye suratıma söylüyorlardı :)

0|0
    0|0
    • yuh:/:/

• malca bişey söyleyip de sinirmi bozmayım

• Anlamadım ya neyse sen nasıl istersen.

• çaresiz ve umutsuz olmayın bi anda olmasz elbet bikeresinde ben hırsızlardan çalıntı ayakkabı almak zorunda kaldım işsizdem paramda yok ayakkabımda sabırla bakıcaksınız

0|0
    0|0
  • iş beğenmemezlik yapma okudum diye ufaktan başla fazla internetten ara bulursun zaman geçtikçe fazlasıyla kazanmaya başlarsın

0|0
    0|0
    • haklısın teşekkür ederim

• işsiz kalmaz aslında kimse ama işte diyorum ki ben bunlara mı layıktım biraz ukelaca gelebilir lakin çevremde çok iyi yerlere gelenleri görünce moralim bozuluyor .çok sağol

• Öyle ama bi yerden çalışmaya başladınmı beğenemeyebilirsin belki işini ama illaki karşına fırsatlar çıkacaktır o kapıyı aralaman yeterli ilerleyen zamanlarda dersin ben bu işe layık değilim diye önemli değil bol şans..

• 3 ay

0|0
    0|0
  • 1 Ay

0|0
    0|0
  • bu iş nasip kısmet işidir dua et umudunu yitirme allah herkesin rızkını bi yerde ayırmıştır allahtan ümidini kesme sakın inşallah kısa zamanda istediğin gibi bi iş bulursun ama kimse kimseye oturduğu yerden iş vermez biraz daha çabalamaya özen gösteer yapmıyorsundur demiyorum elber yapıyosundur ama biraz daha üstüne düş istersen :)

0|0
    0|0
  • mezun olmadan işe girdim şans meselesi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• kalıcı iş için 4 sene geçti.Ama bu 4 sene zarfında sözleşmeli senelik ya da aylık işerde çalıştım.

0|0
    0|0
  • offf yarama parmak bastın.Hala işsizim 8 yıl oldu.

0|0
    0|0
    • dalgamı geçiyosun :(:( 8 yıl mı:(

Yükleniyor...