Ölüm var arkadaşlar hiç düşünüyor musunuz?

hiç düşündünüz mü arkadaşlar bir gün öleceğiz hepimiz. o anı düşündünüz mü hiç acaba nasıl olacak diye. ben çok merak ediyorum şimdi de 21 yaşımdayım ama yaşıyoruz hepimiz sonuçta öleceğiz bir gün. düşünceleriniz neler sabah sabah?

0|0
5|5

En İyi Erkek Görüşü

• O düşünmem mi? Her daim aklımdan geçiyor. Kimse kusura bakmasın ama günübirlik yaşayanlardan değilim ben. Geleceğimi garantiye almak için bugünden çalışırım. AĞustos böceği gibi olmamak için..

“Hiç ölmeyecek gibi Dünyaya çalış, hemen ölecekmiş gibi de yaşa," derler. Bu dünya geçici, önünde sonunda bitecek değil mi? Osmanlı padişahları bunun bilincindeydi. Başlarındaki sarıklar onların kefenleriydi. Aynaya her baktıklarında ölümü hatırlamaları için.

Bir de ölünce yok olmayacağız. Bu kitaplarda rivayet edilmiştir. Ölü olarak dünyaya gelmedik mi? Doğduk yaşıyoruz ve yine öleceğiz. Sonra yeniden doğacağız. Gördüğünüz gibi şekil değiştirerek ruhun varlığını sürdürüyoruz.

Yukarıda dediğim gibi... Bir insan hazırlığı yapmalı. Bir yerde bir yere yolculuk ederken, valizimize ihtiyacımız olan şeyleri alıyorsak ölüm zamanı gelene dek, valizimizi doldurmalıyız. Gereksiz şeylerle doldurmamalıyız.

Son olarak ben açıkçası yeniden şekil değiştirmeyi çok merak ediyorum. Acaba o alem nasıl? İnsanlar vs...

Saygılar efendim :)

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• istanbul da yaşıyorum,düşünmemek elde mi? daha geçende önümde olan kaza ile ölümle burun buruna geldiğimi hissetim..

0|0
    0|0
    • evet ölüm çok yakınımızda tabi paranoyak olmamak lazım son durak serisi gibi kurarız yoksa

• ilk once sabah sabah moralimi bozdugun icin tsk. tabiki biliyorum olum var ama oturup beklemiyorum ben hayatimi yasiyorum bigun olucem diye hic bisey yapmamazlik etmem:)

0|0
    0|0
    • moral bozmak istememiştim :) tabi haklısın beklenmez öyle

• Her canlı ölümü tadacaktır.

0|0
    0|0
  • Ölüm de vaaarrrrrr.

0|0
    0|0
  • Kuran-ı Kerim okudunmu hiç.Bunları düşünme oku için ferahlasın

0|0
    0|0
    • ölüm zaten bir geçiştir ve nasıl olsa gerçekleşecektir benim korkum ölümden değil sonrasından teşekkür ederim yine de :)

Erkekler Ne Diyor 4

• Ne demiş üstad: "Ne ölümden korkmak ayıp, ne de düşünmek ölümü." Düşünüyorum ama böyle şeyleri fazla takarsan kafaya işin içinden çıkamazsın. Böyle sürekli ölüm ve ardında neler olacağını düşünüp deliren insanlar bile varmış rivayete göre.

0|0
    0|0
  • "Öleceğiz bir gün gömecekler;

bir kaç gün övecekler;

sonra kalan malı bölecekler;

hatta memnun kalmayıp sövecekler" !

Bu dünyada yaşamıyoruz, bu dünyadan geçiyoruz.

0|0
    0|0
  • Farkındayız ama ölümü düşünürsek hayattan bir gram tat alamayız.

0|0
    0|0
  • Buda hayatın bir gerçeği.Olacak olan birşey.İyiki de var.Çekilmezdi bu dünya sonsuza kadar zati :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...