Cristiano ronaldo Messiden nasıl iyi oluyor?

Messi bütün rekorları kırdı bir senede en fazla gol atan futbolcu messi (91) bir senede en çok asist yapan oyuncu messi (50 küsür olması lazım) diğer aklınıza gelen bütün ödülleri alan messi en çok ballondor ödülüne sahip oyuncu yine messi (4) peki yetenek konusuna gelelim tarafsız gözle izleyen bir futbolsever olarak düşünün? Ronaldo messinin yeteneğinin yüzde kaçına sahip? Messi gibi çalım dripling konusunda ne kadar iyi? oyun zekası, takımı yönlendirme, akıl dolu ara pası atma konusunda ronaldo messinin yanına yaklaşabilirmi mesela? Ronaldoya komple futblcu diyorlar mesela ama alakası yok cezasahası içinden çıkmıyor sürekli gol atma düşüncesi olan bir oyuncu ne pas oyununda var, ne sorumluluk alma var, ne adam geçmez özelliği var (çok çok az) ne mükemmel oyun zekası ve akıl dolu pas atma var bu adam nasıl messiden iyi ki? dnya futbolunun efsanelerinin %90ı messi daha iyi demesine ragmen? yorumlar?

• ronaldo messiden iyi diyenler futbolu sadece özetlerden takip edenlerdir ya da ronaldonun saçına özenen ergen tiplerdir
    50% (1)40% (4)42% (5)Oy Ver
  • hayır katılmıyorum sana Ronaldo dah iyi futbolcu messiden
    50% (1)60% (6)58% (7)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• Messi'yi sadece Barca'da izledik. Biz "Ronaldo" daha iyi derken Ronaldo'nun ManU'daki performansını da biliyorduk..

Ha bu arada messi bi' sezonda " 91 " değil, "73" gol attı, yanlışın var.. (Attığı gollerin içinde Milli takıp Kupa maçları da dahil)

0|0
    0|0
    • bir sezonda toplam 91 gol attı kardeşim aç bak istersen. oynadıgı takımda attıgı goller sayılmıyor sadece genel olarak attıgı goller sayılıyor tabiki.

• Bu ne yahu, her yer farklı söylüyor

• bak aşagıda detaylı bir şekilde götermişler bak her ay attıgı gol sayısı filan

Kızlar Ne Diyor 3

• Futbol bireysel bir oyun değildir. O yüzden Ronaldo daha iyi diyebiliyoruz

0|0
    0|1
    • tamamda ronaldo bireysel oynayan sürwekli kendine oynayan oyuncuyken messi hem istatistik yapıyor hem takım için oynuyor demekki messi daha iyi :D?

• ronaldo bireyselde iyi değil takımı sürekli ona çalışıyor ve amacı hep istatistik kasmak. gol atmak dışında sahada hiçbirşey yaptıgı yok

• Kendinle çelisiyosun ya neyse diyeyim ben uzatmıcam

• Messi daha iyi.

0|0
    0|0
  • messi daha iyi.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Katılıyorum sana ikiside çok çok iyi ama illede birini seçiceksek Messi daha iyi.

0|0
    0|0
  • hayır katılmıyorum sana Ronaldo dah iyi futbolcu messiden

0|0
    0|0
  • Ronaldo alayına

0|0
    0|0
  • Ronaldo adam Gecemiyor mu :D cok bos konusmussun be kardes. Ronaldo tabi komple bir futbolcu cift ayak fuze gibi kafa golleri desen hiz desen 10 numarans

0|0
    0|0
  • Bireysel olarak messi ronaldo'dan çok iyi ama takım için en iyi futbolcu ronaldo.

0|0
    0|0
    • kardeş messi rekorları kırarken ballondorları toplarken ronaldoyu savunanlar arkaasında xavi iniesta var diyordu şu an ve geldiğinden beri en pahalı takımda oynayan ronaldoya bütün takımın çalıştıklarını görmüyorlardır ben ron aldoyu hiç mi hiç begenmiyorum messiyle robbeni kıyaslarım yetenek olarak ama robbendede çok skor yapma gibi drum yok (ronaldo gibi sadece gol atayım düşnücesi olmadıgı için) yok messi ile ronaldo kıyaslanmamalı bile bence

• Messi bambaşka bir futbolcu gerçekten. Ama ronaldonunda hakkını yememek gerek kardeş. Son vuruşları olsun, pas yeteneği olsun, fizik gücü olsun o da iyi bir futbolcu. Ama messi kadar iyi değil tabi.

• pas yeteneği okadar iyi değil ronaldonun ronaldo bana göre bir iniesta robben ribery değil mesela.

• ronaldo iyidir istatistiklere bakma. ben messiyi izlerken hiç zevk almıyorum

0|0
    0|0
    • messiyi izlerken zevk almayan adam futboldan zevk alamaz. istatistiklere nasıl bakmıcaz neyle degerlendirecez ozaman bu oyuncuları? ronaldoyu izlerken aslında ben hiç mi hiç zevk almıyorum adam gol dışında hiçbirşey yapamıyor sahada

• futboldan anlamasak futbolcu olmazdık ameke :D herkesin kendi zevki bişey diyemeyiz ama messi bitti artık bu seneden sonra görürsün

Yükleniyor...