Zenginlerin yaşam tarzlarını kıskandığınız oluyor mu?

Evet sorum bu... Zenginlerin hayatına gıptayle baktığınız oluyor mu? İşte bir gün ben de böyle olacağım deyip çaba gösterir misiniz yoksa lanet olsun paranın gözü kör olsun deyip sadece uzaktan izleyenlerden misiniz?

0|0
6|9

En İyi Kız Görüşü

• para her şey değildir :) mutluysam ve huzurluysam ben onlardan daha zenginim :))

1|1
    1|0
    • Budur! +1

• klişe cevap. tribunlere oynanmıs. sen kendini kandır

• belki klişe ama en doğru cevap bu.. şu zamanda o kadar şikayetçi olduk ki mutlu olmanın ne demek olduğunu unuttuk.. hep hep daha çoğunu istiyoruz neden ? neden bazen elimizindekinin kıymetini bilemiyoruz işte bu yüzden ben mutluysam onlardan daha zenginim.. ve para gerçekten her şey değildir örnek veriyim sakıp sabancı adamın parası vardı neden öldü ? ve bu da paranın her şey olmadığının kanıtı:!

Erkekler Ne Diyor 9

• Ehehe fakirlerin hayatı demek istedin sanırım :)

Asıl zengin benim. Zengin olmak ruhun genişliği ile ölçülür. Para ile değil. Zenginlik ile varlıklı olmak farklı şeylerdir... Adamın milyarları var, kıyıp yiyemiyor, yada sağlığı el vermediğinden... Arabası var, ama aman çizilir diye binemiyor... Binse de mutlu olamıyor ki... O tipler mutluluğu her zaman parada arıyor. Milyar milyar servetleride olsa, mutlu olamıyorlar. Her zaman "daha çok" un peşine düşmüşler. Sadece para kazanmayı biliyorlar. Harcamayı veya hayattan zevk almayı değil. İmkanları geniş ama imkansızlıklarıda...

Herşey bir denge üzerinde durur. Bazısının 5 parası yoktur ama ruhu alabildiğine geniştir. Kimiside tam tersi. Asıl güzel olan ikisininde dengede ve çok olması ki buda çok zor bir durum...

Benim yiyecek almaya param var çok şükür. Evim kira değil, sağlık problemim yok. Bir işimde yok ama gelirim de var. Yarın kafama esse trabzona giderim. Yada antalyaya. Ama zenginsen yapamazsın. Fabrikalar ayağına bağ olur. Birisine güvenip de devredemezsin. Benim sitelerim var, güvenip yokluğumu aratmayacak pek çok insanda... Evet son model arabalarım, yatlarım, uçaklarım deniz kenarında villalarım yok. Ama olan da sadece 1 evde oturuyor. Sadece 1 arabaya binebiliyor değil mi? Oda bir tas yemek yiyiyor, bende.

Ha öyle güzel spor bir arabam olsa fena mı olur? E iyi olurda 2 gün sonra sıkılırsın. Hem çok benzin yiyior. Benzinde %70 vergi varken araba alınmaz... Elektriklisi çıksın o zaman alırız :)

Bir gün ruhuma eşit bir servetim olursa ne olur hiç bilmiyorum. Allah bana ruhumu bozacak kadar para vermesin. Mutlu olayım, sağlıklı olayım, huzurlu olayım en büyük zenginliktir...

1|0
    1|0
  • şu anda içinde bulunduğum şartlarda hırs yaparak bende öyle olacağım tavrı içinde olamıyorum. belki bir sene sonra olabilirim . soruna farklı bir boyut getirirsem eğer, bilmem hangi şehirde yaşıyorsun ama mesela ben boğaz da yürürken o yalıların oradan geçerken onları gördükçe o yaşam tarzını ihtişamı kendimi küçük hissediyorum

1|0
    0|0
  • Zenginliğe asla özenmedim yada kıskanmadım, sadece dilediğim gibi yaşayacağım kadar param olmasını arzu ettim..Umarım bir gün olur..:)

1|0
    0|0
  • Maddi varlıkları haricinde senden benden farkları yok. Bu nedenle onlara gıptayla bakacak gözüm de yok. Kanaat en büyük zenginliktir. Hem ne demiş Seneca: "Az şeye sahip olan değil, çok fazla şey isteyen fakirdir."

0|0
    0|0
  • Sana garanti veriyorum onları tanıdığında birçoğunun fakir ve cahil diye alay ettikleri insanlardan bir farkı olmadığını görürsün. Sadece paraları var fark bu.

0|0
    0|0
  • yaşam tarzlarını hiç kıskanmadım ama arabaları benim olabilirdi sırf bunun için zengin olmak isterdim lancer evo 8 subaru impreza 2.5 wrx sti bunlar benim olsun gerisi kime giderse gitsin umrumda olmazzzz

0|0
    0|0
  • para değil de meşhur olmak isterdim...:D...(sanırım ikiside aynı şey)

0|0
    0|0
  • çok şükür ben de hep varlık gördüm.

0|0
    0|0
  • Yaşam tarzlarına değil de arabalarına hastayım. Bana da Jaguar lan.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Uzaktan izlerim bazen imrenip vay be diyorum ama ben de o kadar para olsa onlar gibi yaşamak istemem , benim zenginim diyeceğim konum bahçesin de salıncak kurulu ,verandalı , akşam sefaları güller ve meyve ağaçlarıyla süslenmiş bir evde yaşarken kimseden borç alma ihtiyacı hissetmeden yaşamak

1|0
    0|0
  • Sadece meslek için düşündüğüm zaman evet kıskanıyorum.

1|0
    0|0
  • ben kimseyi kıskanmam

1|0
    0|0
  • Sosyal hayatlarına hic ama hic özenmiyorum ama iş yasantılarına özeniyorum..

Bende bir holding sahibi olabilirdim :D

0|0
    0|0
  • Ben zaten zenginim :) Hiç fakir olmadım bu duyguyu bilmiyorum.

1|0
    1|1
Yükleniyor...