"Şehrinin takımını tutmak" Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu sorum ve söyleyeceğim şeyler futbolla ilgilenen kişiler için. Sevmeyen ve izlemeyen birinin yorum yapması gerekmez. Bizim ülkemizde olan durum dünyanın çoğu yerinde yok -en azından başarılı olan ülkelerde diyebilirim- bir İngiltere de bir Almanya'da ki tribünleri az çok görüyoruz. Hem de bu takımlar başarısız ve alt liglerde olsalar dahi.. Ama bizlerde şu kadar taraftarımız var diye övünürüz ve ortalamalara bir bakarız ki utanılır..(Bunu tek sezon için söylemiyorum)

Yani bir ülkenin bir ucundaki insanın Gs, Fb, Bjk'a ne katkısı olabilir ki stada gidip maçını izlemedikten sonra.. Ürün satışları veya tv'den izleme bir zevk değil yani bana göre.. Sen takım tutuyorsan onun maçlarına gideceksen o zevki tadacaksın. Sen şehrinin takımınıa destek verdikçe de Türk futboluna kalite gelecektir.(genel anlamda)

Özet geçeyim:
Sen şehrinin takımını tutacaksın. Ona para kazandıracaksın. O parayla futbolcu alacak. Üst liglere çıkacak. Kupalara katılacak. Şampiyon olacak. Avrupa kupalarına katılacak. Stadını tadilata sokacak. Sen daha güzel statlarda maç izleyeceksin. Şehrine yabancı taraftarlar gelecek. Şehrin imajı değişecek. Şehrin Avrupa'da tanınacak. En basitinden evinin değeri yükselecek. Çocuğunu alt yapıya yazdıracaksın. Alt yapısı iyi olan kulüp iyi çocuklar yetiştirecek. O çocuklar ülkende bir yıldız olacak belki de Avrupa'da oynayacak. Ve bunlar zamanla olacak..

#Zonguldakspor

Güncellemeler:
Nefret söylemleri, kirli eller, siyaset bunlar futbolu bitiren şeyler.. Keşke olmasa!

0|0
1324

En İyi Erkek Görüşü

• Helal olsun sana guzel konuya deginmissin. Selam olsun sehrine ihanet etmeyen anadolu taraftarlarina...
    Forza Göztepe!

0|2
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 13

• Harika bir başlık açmışsın... Sadece #Bandırmaspor #Kronikler !!!

Bizim sevdamız Bandırmaspor, Plakamız 10,5 o kadar <3 :)))

1|1
    0|0
  • Sen hiç ankaragücü'nün maçlarına gittin mi. Adamlar kafayı çekip, sallama-döner bıçağıyla maça geliyor. Böyle bir ortamda bayan başına maça gitmek ne kadar mantıklıdır senc.

0|2
    0|0
    • Ablama bak be yine döktürmüş eski romeooh yeni ben :))

• Herkes bunu dilio bizi ne kadar sevmeselerde.. ama sokakta oynasa kaldirima cikar destekleriz

• Bilmem mi :))
      @kotuuadamm

• Göztepeyi tutuyorum ama göztepenin maçlarına kız kıza gitmek toto ister :D

1|2
    0|0
    • Genelde tribünler böyle maalesef.. Gönül rahatlığıyla gitmeniz temennim :)

• Galatasaraylıyım antepin macına gitmeye çalıştım ama bu ülkede zor bazı holiganlar yüzünden bence maçlar taraftarsız oynanmalı bir dönem belki düzelir

0|1
    0|0
    • Taraftarsız maça karşıyım ben kesinlikle olmamalı caydırıcılık bu olmamalı. Ama holiganizme de karşıyım. Keşke siz bayanlarında rahatlıkla izleyebileceği ortamlarımız olsa..

• Keşke bunu çok isterim ama mümkün olmıcak hiçbirzaman

• Antepspor bu ulkenin en guzel taraftarlarina sahiptir

• Galatasaraylıyım ama Karabükünde bütün maçlarına giderim

0|1
    0|0
    • Karabüklülerle ezeli rekabetimiz olsa da davranışınız güzel :) Özellikle bayanların tribündeki yerini çok önemsiyorum!

• Bayanların varlığı her zaman ortama renk katar, tribünlerin de güzelleşmesi için şart bence :)

• Tabi ki gerek ben çok isterim bir kale arkası mesela tamamen bayanlarla dolsa

• Karşıkaya ölümüne kadar :D hahhaaa

0|2
    0|0
  • Sehrimin takimini seviyorum, sahip de cikarim gerekirse ama tutmuyorum.

0|1
    0|0
    • Zaten şu yaşa kadar Galatasaray sevdasıyla büyütüldüğünüz için tutma şansınız olmaz ama bunu yapmak gerekmez mi sizce küçüklükten? Bu arada sahip çıkmak önemli Gs'yi tutsanız bile.

• Galatasaray sevdasiyla buyutulmedim, babam fenerbahceli. Galatasaray tamamen kendi iradem.

• Etkileyen unsurlar vardır mutlaka ama dayı, amca, abi.. Veya ne bileyim çevre.. Yani bu gruba dahil olmasanız bile genel böyle..

• Torku konya spoooooor :D :D

0|1
    0|1
  • KAF KAF KAF SİN SİN SİN KAF SİN KAF SİN KAF! 😄😄

0|1
    0|0
  • Elbet bir gün güler, ŞEHRİNE İHANET ETMEYENLER #Bursasporaşktır

1|1
    0|0
  • Galatasaraydan baska takim var da biz mi tutmadik?

1|1
    0|0
    • Galatasaray'ın kaç maçına gittin ya da taraftar ürünleri aldın? Amacım senin Galatasaraylılığını sorgulamak değil. Bu zevkleri ne kadar tattın?

• Trabzondaki fenevlilere selam olsun :)) :')

1|0
    0|0
  • Oyle olmasi lazim. Trabzonda oturup fenerli olmak nedir mesela :/?

0|0
    0|0
    • Bence olmaması gereken bir durum ama öyle diye de fevri davranışlarda bulunmak o kişilere karşı ne kadar doğru? Sonuçta o da oranın insanı.. Fb'li ya da Gs'lı.. Önemli olan senin takımın sen ona destek ol.. Bu Trabzon'da olduğu için söylüyorum..

• hahahahah :D:D valla kardeş foto atmazsan ifşa edeceğim seni :D :D :D @thestrain.. Gizlikullanıcı sende kimlik ver de bilelim kim olduğunu :D

• Simdilik gizli kalayim :)) foto gelmeden yapmam

Erkekler Ne Diyor 23

• 4 büyük saçmalığına inanmıyorum. Karşıyaka'lıyım Ve bu değişmeyecek.
    http://hizliresim.com/pYJkNo

0|1
    0|0
  • Fenerbahçeliyim. Ağır Fenerbahceliyim. Herkesin kaldiramayacagi bir şekilde Fenerliyim. 2 sene öncesine kadar maclara gitmiyordum. Gidemiyordum daha doğrusu evdekilerdn izin alamiyorm ama artik gidebiliyorum. Param olmadiginda da gidiyorum. Biletim olmadiginda da gidiyorum. Biletsiz de girebiliyorum güvenliklerle konuşuyorum polislerdn kaçıyorum. Giremesem bile gidiyorum. O havayı tatmak icin ortami görmek için. Son paramizi toplar bilet alamayan arkadasa bilet alırdık. Manisaya fb gs deplasmanina gittim. 1 gün aç susuz eve geldm felaket açtım. 16 kisilik servise 27 kisi bindik. Ayakta gittik oturduk uzandik vs. Kendi stadimizda da 90 dk bagirdik. Mactan sonra birbirimzle konusurken sesimizin götumuzden çıktığını hissediyorduk yani. Aslında anlatcaklarm uzun. Herkes sever biz ölüruz

0|1
    0|0
  • benim Göztepe holiganı arkadaşımdan duyduğum sözdü bu :D İstanbul takımlarını hiç sevmez.
    Bende İzmirde Altaylıyım ama Göztepe'yi de severim. Karşıyakalılar oldum olası tuhaf gelmiştir.
    Takım için birbirimizi mi kırcaz canım. Ama Fenerbahçeliyim :)

0|1
    0|0
  • Haklisin sonuna kadar şehrimin takımını destekliyorum, ingiltere liginde 2 ve 3. lig takimlarinin stadlari bile dolarken malesef şu sıralar 4 büyüklerin stadi bile zar zor doluyor. Ama yinede destekleyip maçlarına gidiyorum Osmanlıspor!

0|1
    0|0
    • Eyvallah kardeş. Bu arada isim değişikliği baya imaj kattı takıma he :)

• Aynen kardes yeniçerileri seneye süperligte görücez inş :)

• Zorunlu bir eylem değil. Isteyen istedigi takımı tutar. Bu baskıyı cok görüyorum Bursada yaşayan bir Beşiktaşlı olarak.

0|1
    0|0
    • Kesinlikle zorunlu bir eylem değil tabi ki isteyen istediğini tutar keşke herkes birbirine saygılı olup takımına destek vermeyi bilse.. Biz destekten ziyade başkalarıyla uğraşmayı çok seviyoruz..

• Her ne kadar kötü bir takımımız olsada #Kocaelispor #Hodrimeydan

0|1
    0|0
  • RİZESPORLUYUM AMA ÇARŞI HAYRANIYIM SADECE ZEVK MESELESİ...

SÖZ KONUSU MEMLEKETİMSE GERİSİ BOŞ..

0|2
    0|0
  • delikanlı adamdır bu adamlar

0|2
    0|0
  • #Karşıyaka
    #AkhisarBelediyespor

Katılıyorum müdür :)

0|1
    0|0
    • Eyvallah kardeşim:) Akhisarı gıpta ile izlerim ve takdir ederim.. Duruşuyla, ekonomisiyle, taraftarıyla tebriği hak ediyor :)

• Eyvallah usta :)

• Kesinlikle seninle ayni fikirdeyim. Aslolan sehr i mudafa sonuna kadar KAYSERISPOR

0|1
    0|0
    • Kardeş sizin stadınıza bir kere gelme fırsatım oldu.. Gerçekten muazzam bir stadınız var ama neden taraftar, halk o stadı dolduramıyor?

• Zengin bir şehir Kayseri :) Dediğin gibi taraftar olsa ilk10'a her zaman oynar..

• Insallah gelecek yil

• Beşiktaşlıyım sonra gençler birliği en son Osmancık belediye sporu destekliyorum :)

0|1
    0|0
  • Trabzonspor ulan!!

0|1
    0|0
  • Haklısin hemde çok

0|1
    0|0
  • #Adanaspor banane İstanbul'un takımlarından.

0|1
    0|0
  • Sokakta maç yapsa Kaldırımda destekleriiiim ;) #Ankaragücü

0|1
    0|0
  • Galatasaraydan başka takım tanımam.

0|0
    0|0
  • istanbulspor u mu tutucaz :D

0|0
    0|0
  • Ankaragucluyum.. fb bjk gs den daha cok taraftarla deplasman yapioruz 3. ligde ama malesef herseyde oldugu gibi futboldada siyaset yuzunden kimin sampiyon olacagi onceden belli oluo.. bakiniz melih gokcek yuzunden ne hale geldik

0|0
    0|0
    • İşte bizde o siyasetçiler işlemediği için yıllardan BAL'daydık önceki sene son maçta "Adliye maçı hatta" Ankaralı ağalar daha ağır bastı.. Ama şerefimizle geçen yıl çıktık bu yıl da yolumuza tam gaz ilerliyoruz.. Keşke onlar futbola (genel anlamda spora) o kirli ellerini bulaştırmasalar da temiz futbol izlesek..

• Son olarak sokakta oynasa kaldirima cikar yine desteklerim

• Ankar gücü :D

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3
Yükleniyor...