"Şehrinin takımını tutmak" Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu sorum ve söyleyeceğim şeyler futbolla ilgilenen kişiler için. Sevmeyen ve izlemeyen birinin yorum yapması gerekmez. Bizim ülkemizde olan durum dünyanın çoğu yerinde yok -en azından başarılı olan ülkelerde diyebilirim- bir İngiltere de bir Almanya'da ki tribünleri az çok görüyoruz. Hem de bu takımlar başarısız ve alt liglerde olsalar dahi.. Ama bizlerde şu kadar taraftarımız var diye övünürüz ve ortalamalara bir bakarız ki utanılır..(Bunu tek sezon için söylemiyorum)

Yani bir ülkenin bir ucundaki insanın Gs, Fb, Bjk'a ne katkısı olabilir ki stada gidip maçını izlemedikten sonra.. Ürün satışları veya tv'den izleme bir zevk değil yani bana göre.. Sen takım tutuyorsan onun maçlarına gideceksen o zevki tadacaksın. Sen şehrinin takımınıa destek verdikçe de Türk futboluna kalite gelecektir.(genel anlamda)

Özet geçeyim:
Sen şehrinin takımını tutacaksın. Ona para kazandıracaksın. O parayla futbolcu alacak. Üst liglere çıkacak. Kupalara katılacak. Şampiyon olacak. Avrupa kupalarına katılacak. Stadını tadilata sokacak. Sen daha güzel statlarda maç izleyeceksin. Şehrine yabancı taraftarlar gelecek. Şehrin imajı değişecek. Şehrin Avrupa'da tanınacak. En basitinden evinin değeri yükselecek. Çocuğunu alt yapıya yazdıracaksın. Alt yapısı iyi olan kulüp iyi çocuklar yetiştirecek. O çocuklar ülkende bir yıldız olacak belki de Avrupa'da oynayacak. Ve bunlar zamanla olacak..

#Zonguldakspor

Güncellemeler:
Nefret söylemleri, kirli eller, siyaset bunlar futbolu bitiren şeyler.. Keşke olmasa!

0|0
1324

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 13

Erkekler Ne Diyor 23

Yükleniyor...