Düşünmek için 5 dakikanız var..

Düşünmek için 5 dakikanız var.. Üst katta sönük halde 3 lamba var ve alt katta 3 elektrik anahtarı var. Her bir anahtar bir lambayı açıp kapıyor. Şimdi siz bu anahtarları istediğiniz kadar açıp kapatabilirsiniz fakat üst kata yanlızca 1 kere çıkıp hangi lambanın yandığını kontrol edebilirsiniz. Bu durumda hangi anahtarın hangi lambayı açıp kapadığını nasıl bulursunuz

Güncellemeler:
sizi google fareleri...:))

0|0
99

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 8

• İyi geceler Emre BB :D

0|0
    0|0
  • 1.anahtarı yakarım ve 5 dakika beklerim-sonra söndürürüm 2. Anahtarı yakıp üst kata çıkarım-lambaları kontrol ederim-sıcak olan lamba 1.anahtarla yanık olan lamba 2. Anahtarla sönük olan 3. anahtarla açılıp kapandığını bulurum
    saygılar.

0|0
    0|0
  • öfff hiç uğrasmam yaaa D:d:D

0|0
    0|0
  • sadece birini açar bi süre beklerim ampul ısınınca kapatırım sonra bitanesini açar yukarı çıkar bakarım ısınan ampul ilk açtığım anahtar birini zaten açık biliyorum geriye bi tane kaldı zaten :)

0|0
    0|0
  • Cevabını ezberledim artık. :/

0|0
    0|0
  • pencereden kafamı çıkarır bakarım

0|0
    0|0
  • 5 yasımdan buyana biliyorum:/

0|0
    0|0
    • 21 yasına kadar napmısım nasıl yasamısım ya herkes bılıyomus bu soruyu bir ben yeni öğrendim :D

• 5 dk cok uzun bir süre yamaha06..googledan buldum cevabını.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• 1.anahtarı yakarım ve 5 dakika beklerim-sonra söndürürüm-2. Anahtarı yakıp üst kata çıkarım-lambaları kontrol ederim-sıcak olan lamba 1.anahtarla yanık olan lamba 2. Anahtarla sönük olan 3 .anahtarla açılıp kapandığını bulurum.

1|0
    0|0
  • Herhangi birini yakarım ve 10 dk beklerim sonra kapatır yukarı çıkarım hangi lamba sıcak ise o yanmış demektir

0|0
    0|0
    • Ee diger ikisi nerde ve ayriyetten soruyu tekrar oku istersen 1 kere cik a hakkin var yukari

• Pardon bir kez inme hakkı varmış ilk biri 30 dk yakarım sonra diğerini 5 birini ise hiç yakmam. Çok ısınan yani ilk açtığımız ilk lamba ikinci ısınan ise ikinci soğuk olanda 3. olur

• Bitanesini sürekli acar kapatirim ampul patlayana kadar. Diğer ikisinden de birini acar cikarim :D
    Ya da biri tamamen kapali durur birini yarim saat 1 saat acil birakir kapatirim biri acik olur. Kapali olanlara dokunur sicakliklarina bakarim.

0|0
    0|0
  • ikisini açarım birini hiç açmam ikisini farlı zamanlarda kapatırım biri daha sıcak olur diğer ılık olur hiç açmadığım souk olur :)

0|0
    0|0
  • Üst kata çıkar elektrikçiye telefon ederim.. (bir kere çıktım bak) :D

0|0
    0|0
  • Birini yukarı yollar ''bak bakayım lan şimdi hangisi yanacak'' diye aşağıdan bağırırım..

0|0
    1|0
  • Elektrikler yok bb

0|0
    0|0
  • üstad ilkini yakarım ısınmasını beklerim lambanın, ikincisini yakar yukarı çıkarım , sıcak olan 1 yanan 2, digeride 3 tür.

0|0
    0|0
  • Birisin açar kapatırım, ısınmış olur eğer diğeri soğuksa o kapalıdır falan filan.

Klasik sorular. Sıcaklıktan bulursunuz... Beni uğraştırma şimdi yazmakla...

0|0
    0|0
    • Madem Google faresi diyecektin (ki 2 dakika içinde yazmışım zaten cevabı) niye sordun?

Yükleniyor...