Doğruluk payı olması ihtimali yüksek mi? Ne düşünüyorsunuz?

Özellikle erkeklerin fikirlerini merak ediyorum.

Dün gece psikolojik bunalıma girdim resmen. Ağladım zırladım. Kardeşime içimi döktüm.. "Milletin dertlerine üzülmekten kendini mahvettin. Kimse senin onları düşündüğün kadar seni düşünmüyor siz farklısınız duygusalsınız ama erkekler öyle değil sen belki karsındakinin derdine 10 gün üzülürsün ama karşındaki eğer bir erkekse senin derdine sadece 5 dk üzülür sonra unutur" dedi..

Doğru mu bu? Çoğunuz bu kadar umursamaz, bencil, çıkarcı mısınız? Yani cidden bayanlar kadar düşünmüyor musunuz birşeyleri?

0|0
5|14

En İyi Erkek Görüşü

• genelleme yapmakla hata yapıyorsunuz. tüm kızlar nasıl aynı değilse tüm erkekler de aynı değildir. 5 parmağın 5 i de farklı değil mi? genel olarak konuşmak doğru değil. ben duygusal biriyim mesala. çevremdeki insanların dertlerine de çok kafa yorarım. onları mutlu etmenin yollarını ararım. üzüntüsünü paylaşırım. öyle söylendiği gibi 5 dk da unutanlardan değilim. bencil hiç olmadım, kendi çıkarlarım doğrultusunda hiçbir insanı da üzmedim. hatta bu zamana kadar hep insanların iyiliği düşündüğüm için üzülen ben oldum. bayanların içindede senin gibi olmayan bir çok kişi vardır nefertitii. herkes ben olmadığı gibi sen de değil.kişilikle alakalı bunlar.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• kadınların duygusal varlıklar olduğunu sağır sultanda duydu herkes kendınce bunu değerlendırır burayı geçıyorum

erkeklere gelınce hepsi aynı değil , bazıları yapışkan çıkar bazıları değer verır bazıları 5 dk bıle düşünmez..

ama genele bakarsak kadınlar kadar düşünmediğimde doğrudur hatta 5 dk bıle düşünmem

1|0
    0|0
  • bu işin kadını erkeği yoktur..insan insandır...yürek yürektir..kadın erkek farketmez..

dertlerinle dertlenen kadında olabilir erkekte..kalple,iyi insan olmayla ilgili cinsiyetle ilgisi yok..

hayatında bu anlamda rhatsız olduğun birileri varsa yenileriyle değiştir.

0|0
    0|0
  • yoo ben kendimden çok karşı tarafı düşünürüm acaba üzülürmü diye kırdım mı diye duygusal olmamdan kaynaklı olabilir tabiki çoğu erkekte yoktur bencil insalarıda hiç sevmem bu yüzden sen üzülme boşver a. sattığımın dünyası de

0|0
    0|0
  • Seversek düşünürüz, düşündükçe de daha çok severiz.. Yani bu durumda sizi çok düşünmek için sizi çok sevmemiz yeterli.

Ama şöyle yere batasıca bir huyumuz da vardır ve hep yanlış anlaşılır:

Herşeyi tek tek ele alıp üstesinden gelme sevdalısıyız. Bir şeyi düşünüp karara bağlamadan diğer bir düşünceyle uğraşmak erkek bünyesine ters gelir.

Sizi düşünmediğimizi sandığınız anlarda, belki sizi geniş geniş düşünebilmek için yer açıyoruzdur zihnimizde?!

Bu gibi durumlarda ağlayıp dert edip üzülmek yerine, erkeği anlamaya çalışıp:

'Beni düşünmüyorsun!' demek yerine 'Her ne düşünüyorsan ben de bilmek istiyorum! demek, size altın tepside gönlümüzün anahtarını teslim etmemiz demektir. 10 puan alırsınız bizden 1o 1o 1o !

1|0
    0|0
  • karakter meselesiiii ... senin kadar hassas ve olup bitene duyarlı çok az insan tanırsın canım ömrü hayatında ;)

0|0
    0|0
  • Dışarıdan ruhsuz bir adam gibi göründüğüm gerçek. Ama bir kadından daha çok düşündüğümü bazı şeylere daha çok üzüldüğümü biliyorum.

Bahsettiğiniz özellikler birçok kişi için geçerli olsa bile unutmayın ki sizlerden daha derinde düşünen erkekler var. Bencillikten, çıkarcılıktan uzak.

Keşke benim onu umursadığım kadar o da beni umursasaydı :(

0|0
    0|0
  • biz biraz daha gerçekçi bakıyoruz, yani empati yapmakçok fazla içimizde yok. senin içinde olduğun durumdan anlaşılan herkesi kendin gibi sanan masum kızlardansın, hayat o kadar da toz pembe değil.. biz erkekler anlık olayları anlar, bakar ve geçeriz, siz kadınlar 3 sene önceyi bile dün gibi önümüze getirebilecek kadar geniş hafızaya sahipsiniz... fark burada...

istisnalar her zaman ayrı yerde tutulmalı...

0|0
    0|0
  • Kişiye göre değişiyor abla,yeri gelir bir ay ağlarım yeri gelir 1 saat. Dediğim gibi kişiye göre değişiyor.

0|0
    0|0
  • Kısa bir cevap vereceğim sana. Bunun kadınla ya da erkekle alakası yok. Kim daha çok değer veriyorsa o daha çok üzülen taraf oluyor. İki çeşitini de gördüm.

0|0
    0|0
  • Nefertitiii bacı: erkekler içine atar. 30 yaşında kelleşmeler ne için sanıyorsun.

0|1
    0|0
  • 5dk da değil şimdi abartmayın okadar.

0|0
    0|0
  • Ben, dışarıdaki insanları da düşünürüm ama onlar için üzülmem.

Mesela senin sorunlarını 7/24 dinlerim, akıl veririm, ortak olurum sorunlarına ama senin için üzülmem...

Böyle düşün.

1|0
    0|0
    • Dün gece dinlediğim şeyler de bunların benzeriydi..

• Aynen öyle. Düşün, yardımcı olabileceğin bir konu var mı ona bak. Bazen bi' insanı 10 dakika dinlemek, yazdığın cümlenin sonuna "=)" koymak bile onu mutlu eder.

Sen de öyle yap.

• kimse kimse için kendini yıpratmaz.herkes kendine ağlar en çok.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Değil tabıkı ya bunlar cinsiyetle ilgili değil kişilikle ilgili.

0|0
    0|0
  • doğaları gereği bizden daha cabuk toparlarlar

0|0
    0|0
  • Kisige bagli.Ben bu zamanda kadinlarin yanda birileri oldugu surece bir sey taktiklarini dusunmuyorum.Erkekler oyle degil.İce atiyor.

0|0
    0|0
  • dogru. yalniz erkek kadin diye ayirmamak gerek. her iki cinsde de vardir bu.

0|0
    0|0
  • beynimi aldırcam o derece bıktım düşünmekten

0|0
    0|0
Yükleniyor...