Çok çalışıyorum ama başarısızım neden ?

selam ... bir sınava hazırlanırken özelliklede çok çalışıyorum ... sürekli ve düzenli olarak ta çalışssam o sınavdan 40 alıyorum hocalar sayısala girmem konusunda ısrar etmişleridi ama 8 yaşından beri hayal ettiğim mesleğe ancak bu yolla ulaşabilirim... annem dışındaki çoğu insan yapamayacağımı söylüyor... dershane sınavlarından taban puana yakın alıyorum sırf işlem yapamıyorum diye hayatımın mesleğinden vazgeçmek istemiyorum bana kim ne önerebilir

0|0
8|3

En İyi Kız Görüşü

• bende calısmadıgım zaman daha basarılı oluyorum.çalıştıgım zaman kendımden emın oluyor heycan basıyo bu yuzden kaybedıyorum

0|1
    1|0
    • çevremdekilerde bunu söylüyorlar ama çalışmassam da 0 alırım daha feci

• harikaydı çok teşekkür ederim

• rica ederim

Kızlar Ne Diyor 7

• Demek ki verimsiz çalışıyorsun.

0|0
    0|0
  • Çalıştığını zannediyorsun ama dersi kavrayamıyorsun,konuyla ilgili önemli ayrıntıları atlıyorsun.Bunları atlaman sesi başarısız kılar haliyle

0|0
    0|0
  • Öncelikle öğretmenini iyi dinlemelisin. Ders çalışırken sıkıldığın an bırak. Önemli olan çok soru çözmek değil iyi netler çıkartmaktır. Sıkıldığında devam edersen çözdüğün soruları anlamazsın. Eğer istersen yapamayacağın hiçbir şey yok emin ol. :)

0|0
    0|0
  • Verimli çalışmıyorsundur. İyice anlaman lazım çalışırken. Notlar çıkartmak mesela. Öyle 2 saat oturdum 100 soru çözdüm yetmiyor.

Ya da kendini strese sokuyorsundur, bu da başarısızlığına neden oluyordur.

0|0
    0|0
  • Temel şeyleri iyi öğrenmeye bak ve kendine güven.

0|0
    0|0
  • sınava ne kadar zaman var?

0|0
    0|0
    • bu yılla birlikte toplam 2 yıl

• iki yılda neler olur ya:(

düzgün çalış,ezber yapma,sistemli şekilde anlaya anlaya git.

• Demek ki seninde nasibin o

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• istediğin mslek ne

0|1
    0|0
    • gemi muhendisi

• hee bizim bi abi vardı vazgeçti 2 sınıfta hemde itü den

• BİR MESLEĞİ İSTEMEN YETMEZ TUTKULU OLMAN GEREKİR BEN DE GEMİLERE KARŞI BİR TUTKU VAR !

• Kurallari ve formulleri yurekten bilmelisin. Bunlari bilebilmen icin de ayni turden binlerce soruyu ard arda cozmendir. Iyice beynine yerlesenleri de en az ayda bir kere tekrar ederek hafizanda diri tutabilirsin.

Doktor olan kardesim uzmanlik sinavina hazirlanirken odasinda her yere post-it stickerlar yapistirmisti sadece gozune carpsin ve aklinda tazelensin bildikleri diye.

Basari sistematik calisma istiyor, bu azmi gosteren elde ediyor. Gostermeden elde edenler normalin ustunde ogrenme kapasitesine sahip olanlar. Yasamda onlar ve normal ogrenenler arasindaki fark normal olanlar lehine isliyor.

Asla yilma, en dusuk notlari bile alsan calismaya devam et. hatalarini tespit et ve dogrula.

0|0
    0|0
  • birey b mat kitabını bitir.sonra tümay serisini bitir.

0|1
    0|0
    • yümay yayınları var matematik seti var bu kitapların ankarada istanbulda bulunur muhtemelen.zor kitaptır.dikkat et yenilerini söylüyorum seri olanlar.1 de 12 ye kadar serisi var.

Yükleniyor...