Annem sevgisini hiç göstermedi

en son 10 yaşındayken öpmüştür sanırım... o da çok nadiren olurdu çocukken.. 10 yaşımdan beri ne öptüğünü gördüm ne kucakladığını. onu çok seviyorum ama çocuğunu sevemeyen bir anneye sahip olduğum için bende kimseyi öpüp kucaklayamıyorum. geçenlerde misafir gelmişti anne oğul birbirlerini öpe öpe bitiremediler çocuk bana döndü sen neden anneni öpmüyorsun? sevmiyormusun anneni? dedi. bilmiyorlarki bunun nedeni onu sevmemem değil benimde ona çektiğimden. benimde birgün çocuğum olursa ona sevgimi göstermek istiyorum. duydumki diğer anneler çocuklarının mutluluğunda mutsuzluğunda ağlarlarmış.benim annem ne mutluluğumda ne mutsuzluğumda ağladı, ne bağrına bastı, ne öpüp kokladı, ne benimle gurur duydu.. herkesin annesini kıskanıyorum. ve anne sevgisine o kadar açım ki! neyse. sizinde böyle yakınınız varmı anne , baba veya kardeş?

1|0
85

En İyi Kız Görüşü

• çalışan anne baba çocuğuyum. Liseye kadar tek çocuktum. Komşuda anneannelerde geçti okul öncesi çağ. Okula başlayıncada boynunda evin anahtarıyla gezen bir tiptim. Modelim pek yoktu açıkçası. o zmandaki anne akşam 9 gleen uyuyan gece 12 de yemek yapan sürekli bana kızan iş yaptıran söylenen biriydi. Ortaokul zamanında tiksindiğimden bana dokunmasına bile izinvermezdim. çokta dokungaç biri değildi zaten ama yinede tiksindiriciydi. hala öperken içim sıkılır. Severim sayayrım ama işte olmuyor.Babam daha çok gödüşğüm örnek aldığım kişiydi.Ama tabi ataerkil düzende baab mesafesi vardır. Sevgisini pek göstermezdi. Küçkken pek bana dokunan yoktu açıkçası.Şefkat gösteren. Şimdilerde çocukların üstüne titriyorlar ya aman psikolojisi bozulmasın ama n şu oyuncağı alalım üzüllmesi aman okulda derslerine yardımcı olalım aman ergen canım ergen hayretle izliyorum ve onları taktir ediyorum. Bu yüzdendir kardeşime sevdiğimi hep söylerim dokunurum öperim ki bu eksikliği hissetmesin 3. insanlarda bunu aramasın mutsuz olmasın.

2|0
    0|0
    • ay evet. bazı insanlara bakıyorum çocukları için neler neler yapan! hem kıskanıyorum hem şaşırıyorum. insan o çocukların yerine olmak ister. ama işte o çocuklarda o kadar doymuşlar ki sevgiye artık bıkmışlardır.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 5

• Sevgi ihtiyactir .

Sevgi cocugun yasam kaynagidir.

Sevgi yoklugunun bir kisilik uzerindeki yaptigi tahripati BIZE YASAM gosterir.Mutlaka yapar demiyorum ancak yuzde yuksektir.Cocuklugundan itibaren vucudun denge mekanizmalariyla senin bu ihtiyacini bir sekilde sekil degistirerek saglamistir.

Seni bekleyen tehlike neler: sevgi senin zayif noktan olmamali yasin nedeniyle artik onu dengede tutabilirsin .Sana yapay sevgi gosterileri yapan erkekleri farkedemiyebilirsin Hayatin merkezi senin icin sadece sevgi olabilir buda hatali kararlar vermene neden olabilir ve hatali secimler yapabilirsin bunlardan sakin .Babanida da bu sevgiyi gidermede kullanabilirsin.eger iyi bir babaysa hic hissetirmeyebilir.

Hayati olan nokta anneliginde benzer bir problemi cocuguna yasatmandir bunu hic dusunmuyorum ancak risk vardir veya asiri sevgin nedeniyle cocugun dengesinin bozulmasini hayata intibak etmesine engel olabilirsin .Gordugun gibi herseyin dengeli olmasi lazim.

saygilarimla

0|0
    0|0
    • haklısın.. mesela küçükken anne babasından sürekli dayak yiyen bir çocuk büyüyüpte çocuk sahibiolduğunda çocuklarını fazla şımartıyor... bunada dikkat etmek lazım

• Benim anne babamda bana aşırı ilgi gösterir bende diyorum ki biraz senin annene benzeseler. Bazı insanlar hislerini belli edemez bu sevmediği anlamına gelmez bende sevdiğim insanlara koşup sarılayım öpeyim hayatta özellikle anne babama hiç sarıldığımı öptüğümü hatırlamam ne o öyle cıvık cıvık biraz mesafe olmalı insanlar arasında.

0|0
    0|0
    • sen fazla seviden bunalmışsın arkadaş :) ama o insanlar senin annen baban elbette yakın olacaklar seni sevecekler.

• Yok kusura bakmada bir yaştan sonra şapur şupur öpülmek insanın hoşuna gitmez.

• babamda bana sevgisini hiç göstermedi, ama annem beni o kadar çok sevrdiki, şimdibir tane kuzum var onu o kadar çok seviyorum ki

0|0
    0|0
  • babamın beni öptüğünü hiç hatırlamam.annem nadiren öper.genelde ben kedi gibi sürtünürüm şakalar yapar takılırım.annemin bana en büyük iltifatı şerefsiz oğlum ne kadar çirkin doğurmuşum senidir:))hiç alınmama şahsen.sen de yakınlaşmayı dene.o gelmiyosa sen git.belki bi süre sonra o da düzelir

0|0
    0|0
    • ha sen benim erkek versionumsun.. bende gider şaka yaparım şımarıklık yaparım. sevgi verilmeyince insan sevgi istiyor biz napalım

• yok sen benim kız versiyonumsun:))

• Anne o sonuçta kendi iç dünyasın da neler yaşadığını bilemezsin ki

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Seni o kadar iyi anliyorum ki ayni anneye bende sahibim ne zaman optugunu bile hatirlamiyorum benim disimdaki herkesi dusunur sevgi gosterir ama bana ufacik bir sevgi gosterip sacimi oksadigini dahi bilmem cevremdeki anne kiz iliskilerini küçüklüğümden beri kiskanmisimdir hala kiskaniyorum birbirlerine sarilip open anne kizlara hep ic gecirerek bakmisimdir kucuklukten beri bagirmak disinda bisey duymadim annemden cogu zaman ondan nefret ettigim bile oldu ama hicbizaman annemi cok seviyorum demedim cunku ondan hicbi sevgi gormedim

1|0
    0|0
  • sen ilk adımı atsan herşey, devlettten bekleme git onu öp karsılık verir sana:)) ben hep annemden beklemem bunları bazen o oturur giderm yanına yanagına pücük omuzuna öpücük kondurrurum sırtını oksarım sarılırım oda yapar bende yaparım :))))

0|0
    0|0
  • ben de annesiz büyüdüğüm için bu sevgiden mahrum kaldım şimdi kızım a olabildiğince sevgimi veriyorum duygularını belli etmekten korkma annen yapmıyorsa sen yap belki oda böyle gördü konuş içinde kini dök ona

0|0
    0|0
    • içimdekileri dökebilecek kadar samimi değiliz... döksem bile birşey fark etmez. umarım çocuğunla çok mutlu olursunuz

• belki sevgisini başka türlü gösteriyordur? eskilerde bir durum vardır..kimse çocuğunu alıp öpüp sevemezmiş..bazı anne babalar hala o eski geleneği devam ettirirler..aynı durum benim annemde de var..bir ara bende takmıştım..ama sonra objektif düşünmeye çalıştım..farklı şekillerde sevgi gösterebiliyor bu kadın..ama öpüp koklayamıyor senin dediğin gibi..herkes sevgi dili farklıdır..annenin de öyle olabilir..

0|0
    0|0
    • tabii. başka şekillerde gösteriyor en azından. ama 21.yüzyılda insanlar ve hayvanlar arasında bile sevgi saygı kuruldu. bi benle annemin arasında öyle işey mevcut değil :)

• anneminde yakında torunu olacak.. bakıcaz bakalım öpüp koklamaya çalışırsa engel olurum hoop napıyosun çocuğun dururken derim :D şaka bi yana anneler ne olursa olsun bitanedir

• hayırlı olsun şimdiden:))Allah bağışlasın..öyleler tabi...

• Seni çok iyi anlıyorum :( benim de babam böyle bana sadece soru sorduğunda cevap veriyorum. ama anne başka bi şeydir yaaa! :( senin için çok üzüldüm şu an ya :( Baksana neden onla konuşmuyorsun?peki herkese karşı böyle mi canim?

0|0
    0|0
    • evet herkese karşı mesafeli... kardeşlerimde benim gibiler onlarda annem gibi sevgilerini gösteremiyorlar. yani annem bu davranışlarıyla bizide kendisine benzetti. ama söylemesede göstermesede onun bizi sevdiğini çok iyi anlıyorum sorun sadece soğukluk, etrafına ördüğü duvarlar...

• bunu denemek lazım :)

• Duygulanırsa çocuklarını çokkkk seven ama asla gösteremeyen anneler grubuna girer :)

• sevgisiz insanlar çocuk sahibi olamasın ne olur..

0|0
    0|0
    • evet. en azından insanlar çocuk sahibi olmadan önce gururu bıraksınlar doya doya çocuklarını sevsinler. çocuklarla gurur olurmu hiç!

• siz böyle yapmayın çocuklarınıza annenizi de değiştiremezsiniz artık..

• Benim aannemde oyledir fakat aanneler evlatlarini sever. Bazilari sevgisini gosteremez içinde yaşar benim annemde oyle opulmekten opmekten hic hoslanmaz ama biliyorum seviyor çünkü basimiza birsey ggelse hep gizli aglar.

0|0
    0|0
Yükleniyor...