Kızların evlilik için altın set istemesi hakkında yorumlarınız nelerdir?

ben 20bin tl lik set ya da 4 bilezik almadan kimseyle evlenmem düşüncesi bazı kızlar da var. bu ne demektir bana göre kendini pazarlamaktır ver altını al beni demektir. sizce? ve son olarak çocuk ev yapmış hazırlamış kız fayansları beğenmez kırar bu nedir Allah aşkına! Sen geçinmene mutluluğuna baksana ne altını ne fayansı... üç gün sonra şiddetli geçimsizlikten ayrılırlar tabii ayrılırsın sen maddiyat için evlenmişsin kimse kusura bakmasın..

0|0
11|8

En İyi Kız Görüşü

• ben bir sey istemedim tok gözlü oldugumdan sag olsun babam bir erkege takilacak altini takti bana !

ama kardesimin esi ve tarafi tam bir ac gözlü cikti sirf bu yüzden dügünlerine 1 hafta kala dügün iptal oldu sonra iki kisi birbirlerini sevince 1 sene sonra sartsiz surtsuz evlendiler !

0|0
    0|0
    • neler istedi gelin?

• teyzesi ne karışıyor yol alsın

• neyse alis veris yapiliyor aradan zaman geciyor nikah kiyiliyor , dügüne 1 hafta kala imam nikahi kiyilirken hoca geline soruyor mihir olarak ne istersin ! sok ozaman geliyor tok gözlü biri altin istir 5 bilezik veya benim gibi haca götürsün beni der ama bizim gelin doldurusa fena gelmis mihirde duyulmadik bir sey istiyor nemi ? :) 3 daire :)))) annem sok geciriyor bu nikah kiyilamaz diyor ve iptal oluyor :)

Kızlar Ne Diyor 10

• sevdiği adamın durumuna baglı adamındurumu iyi olur koymaz ister o da alır ama cocugun hali vakti yernde değilse onu zorlamanın lüzümu yok maddiyatcı insanlardan nefret ederim çok acımasız olurlar.

0|2
    0|0
  • cok sacma talepler.. aklı basında kız esi olacak adamın işine gücüne ev gecindirip gecindiremeyecegine bakar bunları yapabilen erkek olsun dügün bile manasız bence oraya heba edecegin parayla evinin bir eksigini tamamlarsın nikah neyine yetmiyor biz evleniyoruz yuva kuruyoruz diye manasızca tepinmenin lüzumu yok :))

0|1
    0|0
  • maddi zorunlulukların çoğunun tek tarafa yüklenmesi ve başlık gibi altın istenmesi saçma

evlenceksen düğünü de kendin yapcan,eşyayı da kendin alcan. öyle baba parasıyla iş yapıp çil çil altın istemekle olmuyo.

her şeyin parasını kendi öderse tuvalet tası bile nası kıymetli gelir

0|1
    0|0
  • Gereksiz masraf ...

0|1
    0|0
  • Hala var mı böyle şeyler.

0|0
    0|0
  • Kiz tarafının kendini altinla degerini kiyasladigi, erkek tarafının da maddi gücünü sergilemek icin yaptıgı danisikli dovustu eskiden altın merasimleri.

Simdi ise, altın uçup, boynuz kulagi gecince ve hayaller suya düşünce, danisikli dövüş devam etsin duye kiralık takı takma merasimleri başladı.

Enteresan hakikaten... link

0|0
    0|0
  • Seti geç, o fayanslar istediğim gibi olacak o kadar!

0|1
    0|1
  • Beşi bir yerde isterim de isterimm

0|0
    0|1
  • kızlar değil genelde anneleri bu talepte bulunur :)

0|0
    0|0
  • adet yerini bulmalı ailemiz o kdr yetiştiriyo büyütüyo oldu olacak bedavadan gidelim yani

0|0
    0|2

Erkekler Ne Diyor 8

• Hmm.. Trabzon sevgilime yakışır. Satmasına izin vermem. Ona kullanması için alıyorum. Satacaksak hiç al-sat zararı etmeyip direkt cash olarak öderdim. Kullanacak eşim onu. Ha, şu yoksa bu yoksa evlenmem diyen de, sen sevgiye mi, uyumamı bakıyorsun, altının gramına mı diye sormak gerekir.

0|0
    0|0
  • türk adeti değil türk rezaleti bi durum işte. neylersin.

0|2
    0|0
  • arkadaşım o bir güvence :))) onla işin bitmez kız alıyorsun derler aman yanlış nalaşılmasın bu adetler bazı yörelerde var cogu yerde kalktı . aile birligi borçsuz ve rahat girese temel olarak evliliğim ilk yılları cok önemli .. sıkıntı ile sevgide sarsılıyor eşler birbirlerine farklı bakıyorlar . olmasa daha iyi ama ne varki adet şan şeref deniliyor ve ikmal ettiriyorlar bu tür alışkanlıkları .anlaşarak anlayışla en az en faydalı şek,ilde yaılacak dügünler daha makbül ve mantıklı hepimiz tarafından böyle düşünülsede :?

0|0
    0|0
  • Bu soru, kezban modeller için bildiğin turnusol kağıdı vazifesi yapmış resmen.

Ben daha önceden demiştim size, -pink takozun önde gideni, kezbanın flamalısı diye.. aha.. :)

1|0
    0|0
  • başlık parasının düzenlenmiş hali sanırım o :) illa bunları isteyen kız alır ... ! boşluğu siz tamamlayın :)

0|0
    0|0
  • en fazla gümüş set alırım

0|0
    0|0
  • Balkanboy nasılsın hacı.. Arka fonu değişmişin !

0|0
    0|0
  • mal'dan öteye gidemeyen insanlar zaten onlar. bırak satın almayı öyle bi kızla muhatap bile olmam.

0|0
    1|0
Yükleniyor...