The Dark Knight Rises Cuma günü vizyona girdi. İzleyen oldu mu? Yorumlarınız?

Filme giden arkadaşların yorumlarını alabilir miyim ? Beğendiniz mi? Bu akşam izlemeyi düşünüyorum.

Güncellemeler:
Arkadaşlar dün film izledim. Olaylar bazı yerlerde hızlı bazı yerlerde yavaş gelişti. Filmde boşluklar var sanki. Dövüş sahneleri gayet güzeldi. Herşeye rağman filmi beğendim. Özellikle müziklere diyecek bir şey yok. İşin ucunda Hans Zimmer var nasıl olsa. Son olarak filmin sonunda güzel bir sürpriz var. Tatmin edici bir son. İyi seyirler.

Not; Yorumlarından dolayı herkese teşekkürler. Filmi anlatan turşu salatası sanada teşekkürler.

0|0
5|12

En İyi Kız Görüşü

• Beğenmediğini söyledi babam. Ben izlemedim. Merak ediyorum. Ama bir kere en baştan isminde hata var.. Keşke batman olsaydı isimde, orjinali gibi.. Bu açıdan bir önyargıya kapıldım

0|1
    0|0
    • Aslında ben isminden memnunum. Yönetmen yeni bir soluk getirmiş filme. Karanlık şovalye :)

• ''yönetmen yeni bir soluk getirmiş hikayeye!''

Çizgi romandan bihabersiniz sanırım.

Kızlar Ne Diyor 4

• filmi dün gece izledim..henüz vizyona yeni girdi..uzun uzun burada anlatmayı henüz izlememiş arkadaşlar açısından uygun bulmuyorum...sahneler,müzik,kurgu muhteşemdi...

bana kalırsa içimden bir ses diyor ki bu film burada bitmez!...izleyin ve siz de görün..belki bana hak veren çıkar..

0|0
    0|0
  • ya aşağıda manyağın teki filmi anlatmış heralde okumasın GİTMEYENLER. Bİ GÜNCELLEME YAP UNIVERSEE

0|0
    0|0
    • Anlatmayın desem sanki anlatmayacaklar. Sırf gıcıklık olsun diye anlatırlar.

• Film güzeldi ama dövüş sahneleri çok Dandikti ya iki yumruk yiyince yere yapisiyo sözde Kahraman hele ellerinden çok ayaklarını kullanan o kedi kadına ne demeli koptum ya adamda kime asık onu anlamadım daha dogrusu asık olup olmadıgını bile anlayamadım ki kim öpse ona kosuyo :D neyse yine de iyi idare etti ikisini :D yani filme gittiğine uzulmezsin ama çok büyük bisey de bekleme her zaman ki tipik olaylar ;)

0|0
    0|1
    • jacob kız ismi değil :)

• Hadi canım saka yapıyosun:D bilirim zaten olmadıgını sadece karakteri canlandıran kisiyi beğendiğim için kullandım ;)

• çizgi romandan anlamayanalrın. çizgi roman dan kastım türk tipi değil. yapabileceği tipik bir yorum.. o film zaten batman severler iöçin yapıldı. yoksa mecara fılmı gözüyle bakılırsa çok daha farklı bir yere çıkar...

• filme bir kere üçlemenin sonu olarak bakmak lazım, batman'i olabilecek en gerçekci şekilde işleyip bitirdi christoper nolan. son filmden sonra diğer iki filmi tekrar tekrar hızlıca izledikten sonra farkına vardım ki bruce wayne'in (ailesi çocukken öldürülen öfkeli ve depresif çocuğun) batman üstünden kendini bulması gibi bir konusu var aslında. yani * olay sadece batman değil gibi geldi.

robin olayına da olabilecek en güzel şekilde değinildi, zira robin çizgi romandaki gibi sinemaya dahil edilseydi cidden gerçekçilikten uzak olacaktı. bu şekilde robin zaten üstü kapalı, harika bir şekilde işlendi yani. robin'in robin olduğunu filmin sonunda anladık resmen! aynı şeyler catwoman için de geçerli. filmde olmasına üzüldüm, her ne kadar olması güzel olmuş olsa da, ortamın ciddiyetini, gerçekçiliğini bozdu bence. o espriler bu batman konseptine yakışmadı ama olsun.

robin'in robin olarak devam edip etmeyeceği biraz açık bırakıldı, sonuçta batman'e saygısından dolayı farklı bir isim de kullanabilir ve ya "batman bir semboldür, herkes batman olabilir" lafından hareketle batman'de olabilir. gerçi bruce wayne'in parası olmadan batman nasıl devam edebilir artık hayal gücümüze kalmış.

bane ise sonunda marion cotillard'a bağlamasa, marion cotillard hiç olaya karıştırılmasa harika olabilirdi. buna rağmen yeterliydi, batman'le karşılaştıkları sahnelerde inanılmazdı.

hikaye ilk yarıda hızla gelişti, özellikle bane'in batman'i "kırdığı" sahnede müziklerin kesilmesi, tamamen doğal seslere odaklanmamız sahneyi daha bi gerdi sanki. çizgi romandakinden daha çok etkiledi beni, o an batman'in belinin kırılmasını hissettim sandım. sonunda da son kavgalarında bane'in maskesi kırıldığındaki "kuduruşu" nefes kesti resmen: o öfkeyi, çıldırışı gördüm, yaşadım!

bane konusunda başkalarına da oldu mu bilmem; trailer'larını uzun süre önceden izlediğimden bane'in ses değiştirilmesi olayını filmin başında hemen farkettim ve resmen şok oldum. filmde bir numara, şaka falan var sandım hatta. önceki daha karanlık, anlaşılmayan sesi beklerken bir an gülmemek için kendimi zor tuttum. neyse ki sonra hikaye ilerledi de konuya geri dönebildim.

bat'de hiç bat-mobil ve ya bat-pod gibi bir etki yaratmadı, sevemedim bir türlü. ama o da gerçekçi olmuş sanki.

filmde işlenen polis biraz abartılmış, evet ama öyle çok faşist de denemez. sonuçta anarşi ortamında yaşanan ortam güzel yansıtıldı bence. herkes böyle durumlarda güllük gülistanlık yaşamıyor, savaşlarda yaşananları okuyor, görüyoruz hepimiz.

bombayı da artık önemsemiyorum. etkisi azaltılmıştır, birşey olmuştur diye laf yapmak gereksiz. yapmış işte, "neyse..." deyip geçmek lazım.

0|4
    2|3

Erkekler Ne Diyor 12

• Facebook'a yazdığım durumumdan alıntı yapıyorum, imla kurallarına dikkat edilmemiştir o yüzden:

"*çizgi romandan dolayı batman'e bir şey olacağını biliyordum ama bane'den kurtulup o şekilde ölmesi çok saçma geldi. neyse ki sonra anladık ki meğer ölmemiş. neyse ki bu sefer nolan topaç düştü mü düşmedi mi diye bizi arada bırakmamış o bakımdan.

*97 yapımı batman'deki bane bence -dış görünüş olarak- daha güzel yapılmıştı, tabii çocukluğumda öyle görüp onu yıllarca o şekilde düşündüğümden de olabilir ama bu seferki bane çizgi romandakinden de farklıydı. ha eski filminde de sünger beyinliydi, onun da o yanı kötüydü. bu seferkinin korkunç yanı sesiydi bence, o da olmasa.. tabii bir de bir joker kadar insanı dehşete düşüremiyor, joker'ın ne yapacağı belli olmuyordu ama bunlar mantıkla şeedince...

*bane'in maskesi nasıl bir şeydir? hastalığa yıllarca bir çözüm bulunamadı mı, doktor ne yapmış onu da tam söylemiyorlar. nasıl öyle bir şey acıyı azaltır? mantıklı olmamış o kısmı, en azından filmin kendi mantığında mantıklı olmamış.

*bane ile talia arasında kaç yaş fark var? ne zamandan beri onu seviyormuş?

*talia orada doğduysa bane neden karanlıkta doğduğunu falan söylüyor? o da mı orada doğmuş?

*adamların yapamadığı sıçrayışı çocuğun yapması pek şey gelmedi.

*talia neden bruce'a gidelim buralardan diyor, sonuçta biliyordu onun kim olduğunu? madem şehirle birlikte ölmesini istiyordu..?

*sürekli aha şimdi talia'nın kimliği açığa çıkacak deyip durdum ama bir türlü olmadı, bir yandan da e onlar kardeş miymiş o zaman diye düşündüm.

*kedi kadın ilk podu çalıyor, sonra batman ile bate biniyor sandık, meğer tersiymiş ve podu da çalmıyormuş.

*trailer yüzünden birçok şaşırtması gereken kısım şaşırtmadı. örneğin ilk sahnede rehinelerden birinin bane çıkacağı ve trailerdaki sahneleri görüp görmediğimizi düşünerek batman'in sakatlanmadığını ya da ölmediğini bilmemiz... gerçi adam çat dayak yedi aman düştü derken nasıl o kadar dayandı inanamadım, trailerdan bilmeme rağmen orada ölmeliydi falan diye düşündüm hep.

*batman bomba patlamadan önce tee gitti oralara, bomba patlamasına saniyeler kala içeride gözüktü, e 9 km uzaklaşması gerekiyordu? patlamadan değil de atlamadan önceki anı mı gösterdiler orada? izleyici için adil olmamış o kısım.

*seline kyle ile bruce wayne kimliksiz nasıl gitmişler floransa'ya? hangi parayla kıyafetler almışlar da oturmuşlar oraya?

*seline kyle'ın kedisi nerede? gerçi onun da kedimsi tarafına pek dikkat çekilmemişti.

*gordon-levitt'in senaryodaki rolünü çok merak ediyordum, garip bir şeyler çıktı. aslında bazı teorilerde onun robin olacağı falan vardı ama c. bale en baştan robin istemediğini söylemişti diye ben onu hiç düşünmedim. üç robin'in adında da zaten aslında robin geçmiyor ve yetim kalması dışında ilk robin olan dick grayson ile de alakası yok.

0|0
    0|0
    • *batman sözde ölünce projektörü yeniletip yerini blake'e mi bıraktı? projektörü hangi parayla yeniletti, önceden mi düşünmüştü? bir de blake'in o forma gelene kadar bir 5-10 yıl geçmesi lazım rahat, adamın havasını alırlar daha ilk şeyinde. adının robin olması sadece bir gönderme diye düşünüyorum.

*hadi artık o batman olacak diyelim, e kaynakları nereden bulacak? fox mu yardım edecek?

*c. bale'in yaptığı bence çok bencilce bir hareketti. robin olmadan batman serisi olur mu?!" enee yine sığmadı

• Serinin ikinci filminden sonra bu filme büyük beklentim olmadan girdim ve gayet tatmin olmuş şekilde çıktım. Uzun film ama hiç sıkmıyor dolu dolu 2.45 dk.

Tabi eksikler de yok değildi. Kör göze parmak tarzı bir anlatım seçmiş Nolan, bunun sebebi İnception'a gelen tepkiler olabilir. 90 yaşındaki ninem filmi izlese sıfır kafa karışıklığıyla ayrılır yani o derece. Birkaç detaya değinmek istiyorum fakat bundan sonrası spoiler (izlemeyen okumasın)..

---------------------------------------- Bruce Wills ölüymüş :) ---------------------------------------------

Aylarca kanalizasyonda tıkılı kalan polis memurlarının sinek kaydı şekilde dışarı çıkması ilginçti.

Miranda'nın aslında Thalia Al Gul olmasıyla yaratılan ters köşe eh işte fena değildi ama bunun anlatımı yine çok kör göze parmak oldu. Flash backlerle desteklemesi ise tam bi fiyasko. Bırak işte öyle mis gibi anlayan anlar di mi?

Thalia Al Gul'un ölümü tipik yeşilçam sahnesiydi kırıldım gülmekten.

Son sahnedeki sürpriz bence gayet hoş olmuştu ve Robin için açık kapı bırakması da düşündürücü.

Ayrıntıları es geçersek film süresine rağmen çok hızlı ilerliyordu. Fazlaca hikaye anlatma çabasının bunda rolü büyük fakat iyi iş çıkarmış yine de.

Hathaway çok şıktı. Bayıldım. Triplerini yerim onun.

Hardy Bane rolünü iyi oynamış. Bane karakterini de çok beğendim. Sağlam kötü adam portresi çizmişti.

Son olarak filmin açılış sahnesi çok iyiydi, Dark Knight gibi hızlı girişle gaza getirdi ilk dakikalarda.

Şuan aklıma gelmeyen ve yazmadığım çok şey vardır tabi ama kısacası serinin ilk filmlerini beğenenler için tatmin edici bir final yapılmış. Gidin görün. Puanım 8 / 10..

-------------------------------------------Bruce Wills ölüymüş :) ---------------------------------------------

0|0
    0|0
  • abi bi manyak çıkarda kurşuna dizer diye ilk 2 hafta gitmemeye karar verdim:)

1|1
    0|0
  • izlemedim ama izleyeceğim . Bu arada galasında yaşanan o katliamada üzüldüm . Amerikalı öldü diye sevinecek halimiz yok . Bu bir insanlık dramıdır .Öldü diye sevinen aciz insanlara acıyorum . Ha bu arada bu film ilk haftada hasılat rekoru ile başladı . En kısa zamanda izleyeceğim .

0|0
    0|0
  • jokersiz batman fistiksiz baklava tadi veriyor...

bir antepli olarak belireteyim fistiksiz baklava igrenctir... tamam ceviz guzel bane de oyle lakin fistik fistiktir...

0|0
    0|0
  • mutlaka gidilmesi gereken bir film. eğer ılk ıkı fılmı ızledysen muthiş keyıf alacağın bir film. yapılmış en iyi çizgiroman üçlemesi..

0|0
    0|0
  • Uzun bir film için hiç sıkılmadım.Bir dünya klişe de vardı.Serinin en iyi filmi ikincisidir.Bane,Joker'in karşısında biraz sönük kaldı(Heath Ledger etkisi)

Anne Hathaway pek şahaneydi.Doyamadım izlemeye

Filmi herkese tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • beğendim.gitmelisin.devamını filmde :)

0|0
    0|0
  • bu batman serisini sevmedim çok ağır ilerliyor konu. tamam gerçekçi batman serisi ama bu kadar espirisiz ağır ve mat olması uykusu geliyor insanın.

0|0
    0|0
  • Ben izlemedim ama çok güzel

0|0
    0|0
  • izledim, birazdan ikinci bir cevapla veya yorumla aklımda kalanları en ince ayrıntısına kadar anlatacağım.

cold mereba

0|0
    0|0
  • Bi' güncelleme yap da spoiler vermesin kimse. Daha izlemedik.

0|0
    0|0
Yükleniyor...