Kapat

Bacaklarınızı açarak oturabiliyormusunuz? Bazı vücutlar çok esnekken neden bazıları kazık gibi?

Diyorlar ki bebekten esnek alıştırılırsan yapabilirsin böyle şeyleri.. yani bebekten vücut esnemeye çok elverişli oluyormuş ve o zaman alıştırırsan vücut hep esnek kalıyormuş.. Bu ne derece doğru?

Güncellemeler:
Kızlar ben size kendinizi anlatın demedim.. Bilimsel yardımcı olun dedim..
Çocuk gibisiniz şerefsizim..

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• Küçük yaşda kemik gelişimi az oldğunu için insanlar esnek oluyor ileri yaşlarda kemikleri irileşiyor ve vücüt esnekliğini kaybediyor. Vücut esnekliği kemiklere bağlıdır

0|0
    0|0
    • Yani çok erken yaşlarda alışırsa öyle gider ileri yaşlarda vücut aynı düzene gidermi diyorsun.. esneyemezmi yani yaş yerini alınca..

• Ama büyüklerimiz diyor ki falancanın ikizi (ismi lazın değil ) yeni doğduğunda ailesi bacaklarını sürekli alışması için nazikçe ara sıra sağa sola çevirmişler şimdi delikanlı lastik gibi ama ikizine yapmamışlar şimdi çocuk odun gibi yer sofrasına bile oturamıyor bağdaş kurup..

• Kemik gelişimine bakar her insan lastik gibi olabilir ama bir erkek bir kadın kadar esnek olamaz erkek 6 ayda bacaklarını sıfır acar kadın ise 3 ayda
      http://www.youtube.com/watch?v=8gJXtLXtixY

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 3

• Ben oturabiliyorum oyle. Hemde kopruyu falan da cok rahat yaparim. Azicik esnegim. :)

0|0
    0|0
  • kütük gibiyimdir bacaklarım düzken parmak uçlarıma bile dokunamam

0|0
    0|0
  • bale ve atletizm yaptım

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Ben çocukken bile çok değişik hareketler yapıyomuşum hatta annem babaannem filan uyurken ayağımı yüzüme doru filan getirebiliyomuşum sen düşün :)

0|0
    0|0
  • Ben bebekken hep kazık gibi durmuşum o zaman :D

0|0
    0|0
  • bence bebeklikle vs. alakası yok, genetik.

0|0
    0|0
Yükleniyor...