Mistik bir insan mısınız? Mistisizm hakkında neler biliyorsunuz?

Bildiğimiz ve duyu organlarımızla kavrayabildiğimiz dünyanın ötesindeki şeylerle ilişki kurabilenlere 'mistik' deniyor. Ama bu durumu herhangi bir dine inanmakla pek de karıştırmamak gerekiyor. Mistisizm bütün dinlerin içinde var olan ortak bir ahlaka ve bilme biçimine denk geliyor. Dünyadaki öğrenme süreci mistik bilme biçiminin yalnızca bir bölümünü karşılayabiliyor. Gerisi ise insanın kendi içine, özüne ve derinliklerine yoğunlaşmasıyla mümkün olabiliyor. Peki sizin hiç böyle bir yeteneğiniz var mı?

0|0
10|10

En İyi Kız Görüşü

• Evet..Lucid ( bilinçli ) rüya yaşıyorum mesela..Rüyalarımda gelecekle ilgili de olaylar gördüğüm oluyor arada..Birde insanlarda ilgili tahminlerimde yanılmam..ama her zamanda tahminde bulunmam orası ayrı :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• bir konuda en üst derecede bulunabilme tutkusu. felsefeye dayalı her yönden sezgiye duyguya dayalı anlama kabiliyet ile alakalı olup;

insanoğlu, tarihin belli dönemlerinde, görünen ve bilinen yollardan ulaşamadığını anladığı bazı gerçeklere, "gözlerini kapayarak", sezgileri ile ulaşmaya çalışmıştır. mistisizm bu çabaların sonucu olarak ortaya çıkmıştır. daha çok bileceğiniz gibi felsefe denince akla gelen ülke yunanistan dan doğmadır. Allah'a ve gerçeğe akıl ve araştırma yolu ile değil de gönül yolu ile,duygu ve sezgi ile ulaşabileceğini kabul eden felsefe ve din doktrini,gizemcilik.

mistisizmde hayranlık, arayış vardır.

dinde ise tanrı tarafından vahiy yollanmıştır ve

herşeyin yanıtının olduğu kabul edilir..

mistik bir insan değilim.

mistik demek yetenek demek 6. his si izleyen varsa cevapları o filmde var yada nostradamus,galileo bunları okuyun.

kimse misitiğim demesin bu apayrı bir yetenek

1|0
    0|0
    • çok tik ederim harika bir açıklama olmuş.

• eevt bende isterdim.

• belki yaparım birgün hayatımda sorunlar kalmadığında

• Mistikmidir bilemem ama ben obur dunyadan birilerinin hayatima mudahale ettiklerini dusnuyorum bircok kez olumden dondum cok istedigim seyler vardi olmadi cok uzuldum ama daha sonra aslinda olmamasinin benim icin daha hayirli oldugunu gordum tesadufle aciklayamayacagim daha bircok sey

1|0
    0|0
    • bunları benimle paylaşırsan sevinirim.

• 4 defa bogulma tehlikesi gecirdim burdura askere gidecektim otobusu kacirdim bu yuzden ceza aldim ama binmedigim otobus kaza yapti beraber olmamam gereken insanlardan hep bir sebeple uzak durdum sonradan o insanlarin bana hayirli olmadigini ogrendim daha onlarca sey bunlar tesaduf olabilirmi

• bazen rüyalarım,hislerim çıkıyo sayılır mı bu?

2|0
    0|0
  • çocukken kayıp çantamızı bulmak için bi hocayla birlikte diğer tarafla iletişime geçmiştik.

o günden sonra arada bi gelirler ziyarete sağolsunlar.

1|0
    0|0
  • bilmeyenler için necip fazıl ve peyami safayı önermek doğru olur

1|0
    0|0
  • bir mistigim bir mistik... saka bir yana bana en uzak konudur bu

1|0
    0|0
  • çok mistik bi insanım sorma şeytana çok uyarım aramız ii yani:D

0|0
    0|0
  • benim ayaklarım yerden kesileli çok olmuşşşşşş

0|0
    0|0
  • çok mistik bir insanım

1|0
    0|0
  • Mistisizm değilde bazen istediklerim oluyor şaşırıyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• aklıma uzun süredir görüşmediğim birisi geliyor ve ben gün içinde onla karşılaşıyorum veya ondan haber alıyorum.bazende hatırladığım eskibir film aniden tvde karşıma çıkıyor.bunun konuyla alakası varmı bilemedim şimdi..:)

1|0
    0|0
  • Hislerime güvenirim. Ama mantığıma daha çok güvenirim.

Sanırım mistik bir insan değilim :)

2|0
    0|0
  • böyle şeylere çok inanırım fakat mistik değilim:)

2|0
    0|0
  • rüyalarim aynen gerceklesir bazen.

örnk:

rüyamda kaldirimda yürüyorum karsi tarafa gecmek icin trafik lambasinda bekliyorum saate bakiorum 3

icimden bir his burda durmaya devam edersen cok kötü seyler olucak diyor ve orda beklemekten vaz gecip yola devam ediyorum tam o esnada bi araba az önce beklemekte oldugum yere son sürat daliyor.

iki gün sonra biryere gidiyorum. trafik lambasinda bekliyorum icimde tuhaf bir his sanki bu ani daha önce yasadim. saatime bakiyorum saat 3 ve o an rüyami hatirlayip tamamen istem disi ordan uzaklasiyorum. rüyamdaki sahne aynen tekrarlaniyor.

yalniz bu mistisizme girermi bilmem (:

0|0
    0|0
  • İlk defa duyuyorum :/

1|0
    0|0
  • Olduğumu düşünürüm ama değilim galiba :) Ama ilgim çok.

0|0
    0|0
  • Evet var,İnsanların resimlerine bakarak onların karakterlerini anlayabiliyorum,

Bir de ellerini tuttugumda hissettikleri herşeyi hissedebiliyorum :)

0|0
    0|0
  • rüyalarımı bazen kontrol edebılıyorum..

yada bu bır ruya korkmamalısın diyorum rüyamda..

veya hadi uyanmalısın şimdi diyip uyanıyorum..

birtek mistikliğe yakın tarafım bu galiba :)) tabiki bu mistiklik oluyorsa ?

0|0
    0|0
  • Arada bir bilinçli rüya yaşarım, çok keyifli birşey rüyana kendin yön verebilmek.

Sırf bu yüzden hiç uyanmak istemediğimi bilirim. Ama daha tam olarak yapabiliyorum sayılmaz başlarındayım sanırım. Özellikle bazı insanlarla ilgili gördüğüm rüyalar gerçekleşiyor, ama herkez değil.

0|0
    0|0
Yükleniyor...