Meyve sularının zararı mı var yararı mı?

bay bayan farkedmezde şu soruya cevap istiyorum arkdaşlr bilen varmı şunu ya zararı mı var yoksa yararımı araştırdım her ama her yerden ayrı bişi çıkıyor:/ yorumlarınızı zevkle okuyucam yazarsanız sevinirim:)

0|0
83

En İyi Kız Görüşü

• Hazır alırsan tabiki pek bir faydası yok. Evinde yaparsan faydası var ama bir bardağı geçmemeli, sonuçta o da şeker içerdiğinden fazla alımı kilo da aldırır , fazla şeker de aldığından ayrıyeten de zarar verir. Hele ki şeker hastaları meyveyi ya çok az tüketmeli ya da hiç tüketmemeli...

0|1
    0|1

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 7

• hazır meyve suları zararlı çünkü kendi taze sıktığın bir meyve suyunu bile belirli bir zamanda tüketmen gerekiyor o hazır meyve suları nekadr bekletiliyor içine ne koyuluyor bilmiyoruz ki mesela farkı şöyle anlayabilrsin al şeftaliyi sık birde hazır şeftali suyu al arasındaki farkı göreceksn nekdr katkı var

0|0
    0|0
  • Şimdi biz buraya yorum yazacağız ya.Googlede artık bularda çıkacak.Yani senin gibi araştırmak isteyenlerin yine kafası karışacak.Heryerden çıkacağız.Bence kendi sıktığın meyva suyun zararı yoktur.Çok içmediğin sürece.

Çoğu zarar Azı karar..

0|1
    0|0
  • içinde ms katkı maddesi var ve şuan yediğim tüm hazır ürünlerde mevcut.. beynin algılama sistemine zararı var ve üremeye diyebiliyorum :(

0|0
    0|0
  • posalıları içebilirsin kayısı , şeftali gibi.

0|1
    0|0
  • Taze sıkılmışların dışındakilerde katkı maddesi olabilir.

0|1
    0|0
  • Bahsettiğin hazır meyve sularıysa katkı maddeleri olduğu için zararlı.Taze sıkılmış meyve suları yararlıdır.Onunda fazlası içinde şeker olduğu için zararlıdır.

0|1
    0|0
  • abartmadıgın sürece sorun olmaz. kilo sorunun ve sindirim sistemi rahatsızlıkların yoksa,diabet ve fenilketonüri hastası değilsen, miktarı abartmadıgın sürece zararlı olmaz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• İçlerinde koruyucu madde olduğu için zararlı.Doğal sıkıp içmek en iyisi.

0|1
    0|0
    • peki ne gibi zararı olabilir ki?

• 1 sene dayanması için koruyucu madde koyuluyor.Artı şekerde zararlı.Kanserojen olabiliyor o koruyucu maddeler.Zaten kalori açısından da zengin oluyorlar şeker olduğu için.Kilo alımına neden oalbilir.

• Saol

• şişe kutu üstlerinde glukoz surubu fruktoz srubu yazanların zararları var ama farkında bile degil millet

%100 meyve suyuyazanlarda bile katkı maddesi oldugu soyleniyor.

0|0
    0|0
  • meyve suyu içmiyorum evde kendim yapıyorum içinde her türlü katkı maddesi olabilir burası türkiye gıda teröristleri her şeyi yaparlar.

0|1
    0|0
Yükleniyor...