Neden her meslekte erkekler kadınlardan daha başarılıdır?

Kadınların erkeklerden daha başarılı olduğunu düşündüğünüz meslek var mı?

0|0
19|7

En İyi Kız Görüşü

• erkekler daha zeki ..bu yüzden...

0|0
    2|0

Kızlar Ne Diyor 18

• Öğretmenlik bence kadınların başarılı olduğu bir meslek.Nedenine gelince kadınlar bir konuya odaklanmakta zorluk çekerler çünkü kafalarının bir köşesinde ya başka bir şey vardır ya da duygularıyla mantığı ters düşünebilir iş hayatında, erkekler ise bir konuya odaklanmada üzerlerine yoktur çünkü ufak sorunları dert etmezler kafaları da onla meşgul olmaz..Daha büyük sorunları çözene kadar uğraşır ve kadınlara göre daha sabırlıdır...Genel olarak bu böyledir istisnalarda var elbette.

0|1
    0|0
  • hayır kadın başarlı değilmi?:D

0|0
    0|0
    • başarılı olmaz mı canım elbette kadında başarılı. şunu söylemeye çalışıyorum aklına gelen herhangi bir meslekte en tepedeki isimler nedense hep erkek. kadınları aşağılamak falan değil amacım öyle bir niyetim yok. sadece merak ettiğim için sordum...

• Çünkü erkekler daha rahat ve stressız.Panık değiller.

0|0
    0|0
  • Mesleğim tekstil ve planlama her bakımdan kadınlar daha başarılı bu konuda.

Herşeyi daha detaylı düşünüp daha enteresan fikirler sunabiliyorlar.

Bu bakımdan haklı olduğunu düşünmüyorum.

Erkeklerin megalomanlık yapıp kendilerini üstün görmelerini söyleyeceksen o farklı tabii :)

0|0
    0|0
    • yok yaa megalomanlık falan değil merak ettiğim için soruyorum harbiden merak ediyorum sebebini... tesktil demişsin ama çok geniş bir yelpaze teksit. moda konusunda da en top class isimler hep erkektir ama..

• Planlama ve denetleme genelde erkek. Üstelik erkek tekstilinde çalışıyorum.

• Kim demiş.

Kadınlar daha basarılı asıl.

0|1
    0|1
  • fahişelik?

annelik?

öğretmenlik?

mimarlık?

bu soruyu sorarak şaka yapıyor olmalısın

0|0
    0|0
    • fahişelik ve annelik erkeklerin katılamadığı bir kulvardır. mimarlığa gelince isimle örnek verirsen daha açıklamalı olur. ben tarihe geçmiş bir kadın mimar tanımıyorum Mimar Sinan gibi mesela... öğretmenlik konusunda da yorum yapamıcam...

• terbiyesiz konuşmamayı deneyebilirsin

feminist bir insan kesinlikle değilimdir

ve kadının geri plana atılmasında kadın cinsiyeti suçlu değil sadece bazı kesim inançlar ve insanlar suçlu erkekli kadınlı

• terbiyesizlik yapma

• Kim dedi ki onu sana haha yok öyle bir şey=)) kadınlar da en az erkekler kadar başarılı öss de erkekleri bile solluyoruz =))

0|0
    0|0
    • bu bilimsel bir araştırma değil zaten ben aklıma gelen meslekleri baz aldığımda her mesleğin en tepedeki en başarılı kişisi erkek. aklına gelen bir örnek varsa söyleyebilirsin bende memnun olurum amacım kadınlar başarısız falan demek değil zaten...

• aman efendim o rica bana ait...

• mallıkta bir numaralar

0|0
    0|0
  • var tabii Prfo Dr.Sevil Atasoy..çok başarılı,araştırmacı,pek çok ilke sahip bir kadın o..bek çok suç onun başarılı çalışmaları sonucu aydınlığa kavuştu.Dünya da isim yapmış biri..

0|0
    0|0
  • Çünkü onlara sen kadınsın elinin hamuruyla evinde otur diyen bir erkek ordusu yok

her yerde birde kadınız diye mücadele veriyoruz

0|0
    0|0
  • ev işleri

0|0
    0|0
  • Bir erkek çok başarılı ise, mutlaka hayatında onu çok iyi yöneten bir kadın vardır..

0|0
    0|0
  • genellemeni yiyeyim senin

bir sürü zıt örnek veririm ama uğraşamam seninle

0|1
    0|0
    • ben gayet kötülemeden kırmadan incitmeden merak ettiğim bir soruyu sordum neden bunu kompleks haline dönüştürüyosun ki. aklına gelen örnek varsa verebilirsin ve içtenlikle söylüyorum öğrendiğimede memnun olurum...

• Ev işleri.. Kesinlikle zor bir meslek en hanımlığı..

0|0
    0|0
  • başarısını başarısızlığını geçtim de çok can sıkıyorlar.

evet genelledim.

0|0
    0|0
  • beraber çalıştığım erkekler benden başarılı olsalardı departman müdürü ben olmazdım dimi?

0|0
    0|0
    • soruyu tam anlamadın galiba ben bir meslek grubu ile ilgili soruyorum. sizin departmanın en başarılısı kim diye sormuyorum. zaten müdürlük diye bir meslekte yoktur...

• meslektaşlarımla çalışıyorum.

• kadınlar erkeklerden daha zeki bi kere bu kanıtlanmış bi şey yani kadınlar erkeklerden daha başarılı

0|0
    0|0
  • Makyözlükte pekte başarılı sayılmazlar.

0|0
    0|0
    • valla iyibir Victoris Secret izleyicisi olarak söylüyorum VS ın makyözleri erkek...

Erkekler Ne Diyor 7

• Erkekler daha prensiplidir

Erkekler cinsiyet avantajlarını kullanmak yerine daha çok foksiyonel olarak işe odaklanırlar

Erkekler genelde daha az dedikodu daha çok iş yapar

Erkekler daha az türk kahvesi içer haliyle fal bakmaz iş saatinden çalmaz

Erkekler eserikli değillerdir , iş kafasında düzdür

En önemli neden

Erkekler regl olmaz , sevgilileri ile tartışınca iş ortamından hıncını almaz , kararlıdırlar ,

Kadınların avantajı :

Göğüs çatalı gösteren kıyafetler :(:(:(

0|1
    0|0
  • Aptal olduklarından değil!. Kadınların bu kadar toplumsal baskıdan yavaş yavaş kurtulup başarılı olmaya başladıklarından bahsedebiliriz. Ama o baskı dönemlerinde dahi Madam Curie'ler çıkarmışlardır. Önümüzdeki dönemde eminim bu isimler daha da artacaktır.

0|0
    0|0
  • düşünüyorumda hımmm yok bir inşaat müteahhiti olarak söylüyorum hiç bayan rakiplerin olmadı onca ihalelere giriyoz o kadar vurdulu kırdılı geçiyo hangi bayan biz erkeklerin gücüne yetişebilir ki :D benim fikrim

0|0
    0|0
    • 18 yaşında ihaleye giren ve bu sitede takılan müteahhit. selam ben de castin bibır.

• "hıyar ağası" ve "dallama" demesen iyiydi : ( üzülüyorum ama haline şimdi kim çekecek yeliz'i özay'ı hasan'ı filan. kan alıyolar adamın dötünden : / gerçi profilinde belirttiğin üzere sen bir izmir p.çisin, dokunmaz sana. neyse gittim ben. güle güle müteahhit izmir p.çi, yolun açık olsun : (

• bak bende böle sözler sarfetmek istemezdim ama mecbur bıraktın ben saçma yorumlarınla senden özür diliyorum napıyım :D

• Tam kavga çıkartacak bir soru sormuşsun erkek işi olarak bilinen çoğu konuda kadınlar daha başarılıdır.Ama kadınların alanı olarak görülen yemek konusunda dünyanın en iyi aşçılarıda erkeklerdir...

0|0
    0|0
  • vardır hatunlarında başarılı olduğu bir sektör

0|0
    0|0
    • başarısız demiyorum zaten ama aklıma gelen meslek dallarında en tepedeki isimler hep erkek o yüzden merak ediyorum bunun nedenini. yemek konsunda bile en başarılı aşçılar şefler hep erkektir mesela...

• en başarılı striptizcilerde kadınlardır mesela :D

• Genellemenin gözüne vurmuşsun.

Kadın iş hayatına gireli şurda kaç yıl oldu ki çok başarılı olmalarını bekliyorsun?

Buna rağmen çok çok başarılı kadınlar var.

0|0
    0|0
  • Makyöz

0|0
    0|0
    • kesin ve net bilgim yok ama victorias secret'ın makyözleri de erkek heralde..

Yükleniyor...