Din ve cinsellik sorularının bu kadar ilgi çekmesinin sebebi nedir sizce?

din ve cinsellik sorularının bu kadar ilgi çekmesinin sebebi nedir sizce?

0|0
1012

En İyi Erkek Görüşü

• Herkesin en doğruyu bildiğini zannettiği konular bunlar.

Ayrıca dışarda bunları özellikle cinselliği burdaki kadar konuşmuyorlar, rahat edemiyorlar. Gizli kimlikler ardında, rahat rahat konuşuyorlar, soruyorlar, saçmalıyorlar vs.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 10

• Ülkemizde din de cinsellik de tabu olarak görülen iki ana öğe.

İkisinin de toplum içinde fazlaca irdelenmesi, konuşulması ve karıştırılması ayıp sayılıyor.

Bunun sonucunda da bireylerdeki bastırılmış duygular gerek sanal ortamda gerek gizli-saklı olarak merak ediliyor, kurcalanıyor.

Bu psikolojik baskı devam ettiği sürece de aynı etkide devam edeceğini düşünüyorum.

1|1
    0|0
  • ikiside toplumsal baskı ile ket vurulmuş konular

öyle her yerde konuşamazsın fikrini rahat rahat söyleyemezsin hele ki ben böyle düşünüyorum diye konuyu bile açamazsın açarsan taşlarlar saklamak susmak zorunda kalırsın

ama iş böyle sanal ortama birbirini tanımayan insanların olduğu ortamlara gelince bir patlama yaşıyor herkes. saldıracak yer arıyor kendi fikrini empoze etmeye çalışıyor kimse kimseyi tanımadığı için.

1|1
    0|0
  • ikisinde de tabular mevcut ondandır

0|1
    0|0
  • Din: Birbirimize nefret kusmak için zor beklediğimiz alan.. Cinsellik: Olmazsa olmazları, kayıtsız kalınamıyor..

1|0
    0|0
  • Biri artı kutup diğeri eksi kutup olan iki kavram din ile cinsellik...

Biz insanlarda bu iki kutup arasında gidip gelen parçacıklarız..kimimizde eksiler fazla , kimimiz de artılar...

0|0
    0|0
  • Din ;

1.Subjektif cevaplar verilmesi

Cinsellik;

2. ...Sayılarının fazla olması sanırım

0|1
    0|0
  • Beyınleri en çok o ikisine yoruyorlar bizim toplumda.

0|1
    0|0
  • Cunku din ve cinsellik insanlarimizin en hassas olduklari nokta...

0|1
    0|0
  • polemik yaratma potansiyeli olması ve iki temel yaratılış olması

0|0
    0|0
  • ülkede çok abazan olduğu için. ==cinselliğe söyledim bunu

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• İkisi bir birine zıt ve sürekli aranan en önemli iki kavram olduğu için. Cinsellik sorularının çok az kısmı ciddi, gerisi yatak hikayeleridir. Buna meyilli olan buna gidiyor, Din ise bir bütündür. Din'e merağı olanlarda Dini soruları merak ediyorlar. Ortada kalanlar çok değer görmezler. : )

1|1
    0|0
  • ikisinde de insanlar rahatça atıp tutabiliyor

0|1
    0|0
  • ilgi değil cehaletle ve fanatizmle bezenmiş laf sokma üstün gelme savaşı sadece. vakti zamanında "Atatürk'ün evi bombalandı diye halkı galeyana getirip olaylara sebep olan simsarlara benzetiyorum ben bu kasıtlı alay içeren soruları. oyuna gelmeyin

1|1
    0|0
  • en az zeka isteyen iki konu.

1|3
    0|1
  • din ve cinsellik değilde din ve fikirde derine inmek insanı delirtir fazla kurcalamak ii değil

0|1
    0|2
  • bakış açısı.

0|0
    0|0
  • dini bilmem de cinsellik için şunu diyebilirim. Gerçek hayatta yaşamadıklarını burada yaşamış gbi anlatıp ego tatmini yapanlar var illaki. Aynı zamanda tabi yazılanlara karşı azıp elizabeth taylor teyze yi ananlar da var. Malum biz de türk olduğumuza göre abazanlık had safhada oluyor. Google gibi dünyanın en büyük arama motorunda why yazınca ne çıktığını görünce cinselliğin burada moda olmaması oldukça abes kaçardı. :)

0|0
    0|0
  • Yasak olmasi.

0|0
    0|0
  • insanları en çok sıkıştıran 2 konu olduğu için, arasında kalanlar sürünür durur.

0|0
    0|0
  • ikiside tabuu

0|0
    0|0
  • ikiside önemli, su ve yemek gibi, birinden vazgeçebilirmisin

0|0
    0|0
Yükleniyor...