Sporcu arkadaşşlara sorum var?

bir sınava giricem Mart ayında 1500 metre koşmam lazm spor geçmişim sıfır spor salonuna yazıldm okulum da var yani öyle tüm günümü salonda geçiremem nasıl kondisyon kazanabilirm kaç saat ne yapmalıyım? spor salonundaki hocalar hemen yavşama eğilimnde ondan burada sordum

0|0
4|9

En İyi Erkek Görüşü

• Boyun kilon kac senin kanki?

0|0
    0|0
    • 1,64 boyum 53 kiloyum

• ya yapmadı aslında bişeler dedi herkese aynı program kağıdını veriyolar ama muhabbetini sevmedim çok yılışmaya başlayınca gidip sormak da istemiym

• Okul gunlerini saatlerini musait zamanlarini falan yaz sana haftasonu burdan yazarim ama gidip hocana danis o an cunju duz mantikla hareket edicem ona gore

Erkekler Ne Diyor 8

• İlk olarak 10dklık hafif tempo koşular ve 10dklık hızlı tempoda yürüyüşlerle başlangıç yapabilirsin.
    1500 metre çok kısa bir mesafe Mart'a kadar düzenli antremanlar yaparsan çok çok rahatca koşarsın.

0|0
    0|0
  • Sen ilk önce bir 1 ay düzenli 20 ile 40 dk arası yavaş koş ilk haftaa günde 3 gün sonraki haftalar haftada 6 gün koş yavaş yavaş 20 dkdan başla 40 dk ya kadar çıkar sonra gel yardım ederim sen kimsin dicek olursan bn eski milli sporcuyum atletizm e ilk 1500 le başlamıştım çok zevkli bir branştır kolay gelsin

0|0
    0|0
  • Spor salonuna yazilman verekmezdi gunde bir saatini kosuya isinmaya falan ayir yeterli nefes acman gerekir biraz

0|0
    0|0
  • Haftada 5 gün koş. Uykunu düzgün uyu. Karbonhidrat protein bol al.

0|0
    0|0
  • Spor salonunda sakin maximal agirliklara girme cunku senin yag ve kas oranini arttirmaman gerekiyor. Interval yapabilirsin yani 8-7-6 dk+

0|0
    0|0
    • İntervali yanlıs yazmısım 6-7-8 dk + 8-7-6 dk olcak bunların arasına nabız düsene kadar örn.3dk mola ver antrenman süren açma-germeyle 1.5 saati geçmesin ve marta kadar her 15 günde bir 1500 metre koş süreleri bir kenara not al. Okulun istediği süreyle kıyasla.

• besyoda okuyanlara, lisanslı koşucu ve sporculara da danışabilirsin. Başarılar.

0|0
    0|0
  • Runtastic isimli uygulamayı indirerek çalışabilirsin. GPS ile sürekli ölçüm yaparak hızını kontrol eder ve sana yavaşlama ya da hızlanmanı söyler. Kalp atışlarını ölçecek aparatı da alırsan bu tavsiye için kalp ritmini de dikkate alır.

0|0
    0|0
  • alt komsun yoksa evde ziplama yapabilsin, okul cantana su shiseleri koy ve squat yap

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• spor geçmişin 0 sa biraz zor haftanın 3 günü koşu parklarında 45 dk jog at diğer 3 günü spor salonunda kondisyon aletlerini kullan ama ard arda değil 1 gün parka git 1 gün spor salonuna o şekilde diğer 1 gün ise evde yat güzelce dinlen ama kas ağrısı hissettiğinde sakın ağrı kesici kullanma kas gelişimini engelleri buda daha dayanıklılığını düşürür

0|0
    0|0
  • Bende bir aralar atletizm uğraştım takıma girdim okulda, okul bahçesini hiç bıkmadan durmadan 40 tur atardım yani nefes açman lazım canım nefes aç ve koşarken bir hızlı bir yavaş koşma hep aynı tempoda 10 tur felan koş aynı Tempo ama hızlı değil çok yavaş tempoda nerdeyse yürüyecek derecede yavaş koşarak temposu bozmadan 10-15 tur koş:)) baya yazdım ya

0|0
    0|0
  • Spor salonunda olmanı bilmem ama günlük koşman gerekir

0|0
    0|0
  • Nefes aç gerisi kendiliğinden gelir

0|0
    0|0
Yükleniyor...