Tanrının varlığına inanıyor musunuz?

Tanrının varlığına inanıyor musunuz?

İnancı olana da olmayana da saygılı olalım arkadaşlar. Sizden açıklama da istemiyorum sadece,

"Evet" yada "Hayır" diye belirtiniz.

Güncellemeler:
Şu Tanrı Değil Allah saçmalığını bırakabilir miyiz?

Tanrı türkçe yaratan demektir. Yaratan arapça Allah demektir. Aynı kapıya çıkıyor.
Sorum kalktı ve geri geldi.. ilginç..

0|0
25|14

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 24

• Zamanında düşünmüş ve var olduguna dair kanıtlar bulmuştum,hala geçerlılıginı korudugu ve koruyacagını düsundugum ıcın evet var.

2|1
    0|0
  • Tanrı ve Allah, gerek linguistik, gerek metafizik, gerekse felsefi ve teolojik bağlamda hiç bir ama hiç bir şekilde birbirine indirgenemeyecek olgusal kavramlardır. Allah, var olan ve yöneten bir "tanrı" imajından çok daha öte olan tamamen metafiziksel asimptotlarla açıklanabilecek, soyut bir metadır ki humanist idrakın bile fazlasıyla dışında olduğu için çeşitli eski alim-i zat'larca fazlasıyla sembolleştirilerek ya da idrak düzeyinin ötesinde irdelenip şiirselleştirilerek anlatılmaya çalışılmıştır, ki bunun milyonlarca örneğini görür, okur ve sadece bakarız öyle (anlamaksızın). Soru, çok dar olmakla beraber ciltlerce şey açıklama yapılacak kadar cevabı bulunan bir durumu doğuruyor.

Bu ciltleri buraya yazmaksızın direkt sonuca giderek "Tanrı ve Allah" terimlerinin hiç bir şekilde hiç bir kefede bir tutulmayacağını, bunca yıllık felsefe deneyimime dayanarak söylüyorum.

(soruya cevabım yok, çünkü güncelleme, tam bir tren faciası.)

2|0
    1|0
  • Evet

2|1
    0|0
  • Elhamdülillah

2|1
    0|1
  • Tanrının varlığına değil Allahın varlığına inanıyorum.

?!

3|3
    2|2
  • Evet.

2|2
    0|0
  • Tabi ki evet inanıyorum.

1|1
    0|0
  • Biz müslümanlar Allah Deriz...Kuran-ı Kerim Arabça olduğu için...

Allah'ın varlığına inanıyorum.

2|1
    0|1
    • Biz müslümanlar... Bende müslümanım. Ama türküm. Bu yüzden türkçe olanı söylerim.

• Fark etmiyor gönülden inanıyorsan...Allah seni görür ne demek istediğini anlar merak etme...

• (EVET ) NOKTA

2|1
    0|1
  • putlara inanmıyorum

0|1
    1|0
  • evet.

1|1
    1|0
  • Evet .

1|0
    1|0
  • Evet.

2|1
    0|0
  • kesinlikle evet

0|0
    1|0
  • Çok Şükür Yüce Rabbime inanıyorum ve ona cok guvenıyorum..O çok merhametli ve adaletli...Görmeden sevmeyı onda görduk

0|0
    1|0
  • tanri tandan gelir. tan dedigin seyin anlamini biliyorsundur. yani bizim eski inancimizdan kalma. gayet normal karsi gelmeleri :-)

ya da hocamiz bizi yedi bilemem.

0|0
    1|1
    • kelimenin kökü tengri'dir hocanız yemiş sizi kahlo

• her ne haltsa

• hocanız sizi yememiş kahlo tengri kelimenin kökeni ve anlamı tanyeri dir.

güneşin doğmak üzere oldugu zamana atıftır. Şamanizm'den gelmedir.

• evet cunku Tanri benim :-)

Tanrica da uygundur.

1|2
    10|6
    • Sadece sen konuş kahlocum

Şeriatçiler rejected

• goddess olmasın ol , yok yok mabude, ilahe imiş türkçe karşılığı :D

• sakirt modun biri soruyu kaldirmis yönetim geri getirmis.

olsa veya olmasa hec farketmez ilgi alanima girmiyor.

0|0
    3|0
  • Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Absolut ve Jack Daniels. Amin!

1|2
    5|3
  • Le ilahe illallah muhammeden resulullah !

0|0
    1|1
  • tabikide inanıyorum cevabım EVETTTT

0|0
    1|0
  • evet

0|0
    1|0
  • Adamı uçurmuşlarrrr, ağlıyom :'(

0|0
    1|0
  • sorgulamaktayım

0|0
    2|1

Erkekler Ne Diyor 14

• "Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdûhü ve rasûlüh". Evet.

7|4
    1|1
  • tanrı birçok dilde kullanılır. ve puta da heykelede kısacası tapınma aracı olabilecek herşeye tanrı denir.ama ALLAH sadece yüce yaraqtıcımıza denir istediğin dilde çevir ALLAH kelimesi yine ALLAH olarak karşına çıkar ama tanrı bir çok şekilde. o yüzden tanrı ile ALLAH ı karıştırmayalım. ve

her insan birilerine tapınma gereği duymuştur o yüzden ALLAH vardır ve tektir.

1|1
    0|0
  • evet

0|2
    0|0
  • Şimdi şöyle bir durum var. Sen saçmalık demişsin ama değildir. Allah'ın 99 tane ismi var ve bunlardan hiçbirisi tanrı değil. İslam da türkçe yaşanabilen bir din değil zaten. DOlayısıyla türkçesi bu böyle dedimmi de Allah anlamına geliyor diyemezsin.

Evet inanıyorum. Elhamdülillah O'na inanma idrakini bana nasip ediyor. İzin veriyor onun varlığını bilmeme. Yoksa O istemese bilemezdik.

0|0
    0|0
  • Evet .

1|2
    0|0
  • baktığım heryerde ondan bir delil var.

bin yıllık dini kültürel mirasımızı kenara itip kelimeleri yetersiz sölük manalarıyla aynı kefeye koymayalım lütfen. ne yani şimdi sâkî'yle barmen aynı şey mi diyeceğiz: link

0|0
    0|0
  • Bu kullanıcı artık KizlarSoruyor.com üyesi değildir.

1|0
    0|0
  • neden fişleteyim ki kendimi , neden yafta vursunlar ki ataistler yada müslümanlar kimseyi ilgilendirmez. ben sadece bu tür soruların çatışma yaratmasından şikayetçiyim

2|1
    0|0
    • Çatışma yaratmaması için evet yada hayır yazın dedim zaten. Ve bu konularda herkesin inancı kendine. Kimsenin bir başkasını eleştirmeye hakkı yok

• millet de fişlemek için sıraya dizilmiş klavyeler önünde, eller hazır senin yazacağın cevabı bekliyodu :D

• bak nasıl atlıyor hemen de sazanlar işte bahsettiğim de tam olarak bu . böyle laf sokma heveslisi cahillerle ciddi tartışmalar yapamazsın

• sorunu getirmek için yoğun çaba harcadım çünkü. kim kaldırdıysa ona bu soruyla linkteki soruyu kıyaslamasını öneriyorum:

link

alenen dini öğelere dalga içeren linkteki soru dururken bunu kaldıran s.mod arkadaşa saygılar...

0|1
    0|0
  • bende aynı şeyden muzdaribim bu gün soruları birileri çalıyor ve geri koyuyor.

0|0
    0|0
  • evet ınanıyorum ve tanrı degıl ALLAH bunu ıyı bıl muslumansan eger ve tanrı demyı kes. Necıp fazılın da dedıgı gıbı Allah tanrının belasını versın...

0|0
    1|0
  • Hayır

Bir söz vardır;

İnanmak düşünmekten daha kolay, bu yüzden düşünenden çok inanan var.

1|1
    2|0
  • La ilahe illallah,Muhammeden Resulallah!

1|0
    1|1
  • Ufak bir düzeltme

Tanrı kelimesinin karşılığı ilahtır. Allah özel isimdir.

Cevabım : EVET

0|0
    0|0
Yükleniyor...