Vucüt geliştirme hakkında bilgisi olanları buraya alalım 😂 Çatlaklar hakkında yardımmm 😭?

Herkese meraba Ben yazın başından beri sabah sporu olsun cardio olsun biraz abartarak çaliştim. Her neyse. Geçen ay kalçamda çatlaklar oluşmaya başladığını gördüm. Annemde veya halamda hiçbir iz yok. Genelde çatlak genetik, beslenme veya diğer etkenlerden dolayı ortaya çıkıyormuş. Genetik olmadiğina göre beslenmeye bakmak gerekiyor. Beslenmemde gayet düzenli ve sağlıklı. Bende diğer etkenleri araştırdım. Sporda aşırı zorlama da neden oluyormuş diye okudum. Ne kadar doğru bilemiyeceğim ama üst bacaklarım ve kalçalarım için squat yapıyordum ve çoğu harekette de kendimi zorluyordum. Erkeklerde çatlak olmadığı için pek bildiklerini zannetmiyorum ama sporla ilgilenenler bilebilir sanirim. Sizce daha da artmasını engellemek için ne yapmalıyım? Sporu bırakmalı mıyım? 6 kilo fazlam var ve bunu vermek istiyorum. Kilo verimlerinde de çatlak oluşabilirmiş. Lütfen yardım edin çıldıracağim resmen (Boy 164 kilo 54. Hedeflediğim kilo 47)

0|0
1|10

En İyi Erkek Görüşü

• burdaki cevapların hiç biri işine yaramaz spor çatlağı yaşamış ve nispeten çatlakları geçirmiş biri olarak sana yöntemi söylüyorum iyi dinle; eczaneden lierac'ın solüsyonunu alıyorsun sabah akşam çatlaklara yediriyorsun (bide jel versiyonu var onu almıyorsun) çatlaklar yavaş yavaş beyaz renge dönüp baya bir görünmez hale geliyor bu krem sayesinde.

1|0
    0|0
    • Fiyatı ne kadar ve bende işe yarar mı sence

• eğer rengi kırmızı gibiyse çatlakların çok kafana takıyorsan lazerle de tedavisi var ama beyazlamaya başladıysa ona çok bir şey yapamıyorlar. kalçanda olanı çok kafana takma bacaklardaki de belli olmuyormuş zaten benim biceps bölgemde vardı (pazu dediğimiz bölge) baya baya görünmez hale gelmiş durumda.

• Kremi bir doktora danışıp deneyeceğim. Umarim geçer

Erkekler Ne Diyor 9

• Çatlakların oluşmasının sebebi hızlı şekilde kilo yağ yakman daha onceden yaglı bolge yag kaybettiginde çatlaklar belli olur bunda beslenme genetikle alakası yok bende de var ve sorun olacak bisi değil kafana takma bence catlak oldugu için sevin cunku yaptıgın sporun hakkını alıosun

0|0
    0|0
    • Genetikle ve beslenmeyle de alakalıymıs Baya bir arastirdim. Şöyle ki sen erkeksin ve de genelde kalça ve baldırda oluyor Yani pek görünen bir yer değil. Zaten tüyden belli olmaz Ama ben denize kıyısı olan bir yerde yasıyorum ve 6 ay denizdeyim o yüzden istemsiz takıyorum

• Genetik ve beslenmeyle alakasının olmasının sebebi sudur eger kilo almaya yatkınsan olur ve beslenmede aynı sekilde surekli abur cubur tarzı ve yuksek kalorili beslenirsen vucudun yaglanır sonra zayıfladıgında bu cizgiler belli olur ve diğer sorunun için pek birşey soyluyemicem kardioyu fazla abartma ve diyet yap. bir alette 20 dkdan fazla kalma boyle yaparsan 5-6 aya derisel yırtıklarda gözle görülür azalma olur.

• Çatlaklar gerçekten karmaşık bir konu, tedavisi genelde yoktur. Estetik olarak ciddi bir sıkıntı oluşturmadıkça da sorun değillerdir, inanın birçok ünlüde, hatta mankende bile var.

0|0
    0|0
  • Çatlaklar her spor yapan erkekte de sıklıkla görülen bir durumdur. Ben Ürederm Lipo %10 kullanıyorum işe yarıyor tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • ağır yük kaldıranlar ya da sürekli kilo alıp verenlerde ya da çocuk doğuranlarda çatlak oluşur. Squat fazla ağırlık girme bacakların ve popon büyür

0|0
    0|0
    • Buyumuyor aslında şekilleniyor ama yanlıs algı var büyüyor diye. Büyümesi çokta önemli değil çatlaklardan kurtulayım onu hallederim

• Sporu biraksan bile kilo verdikten sonra catlaklarin olmaya devam edicek catlak kremleri ile sonuca gidebilirsin onun icin gerekli bilgiyi diyetisyenler ve eczacilar biliyodur bence gorusmeden kullanma.

0|0
    0|0
    • Baya bir araştirdim fakat kesin çözüm yokmus yine de kremler denemeye değer

• susam yağı badem yağı

0|0
    0|0
    • Teşekkürler ama badem yağı tüylenme yapıyormus

• Fazla çalışma bence kas yaparsın unutma kas yagdan daha agırdır.

0|0
    0|0
    • Kilo o kadar da önemli değil benim için istediğim sıkılıkta bir vücuda ulaştığımda kilomu çok önemsemem. Ama sanırım kas yapabilmek için fazlalık olan yağlardan kurtulmam lazim onun içinde en azından 4-5 kg vermeliyim

• aynen agırlık önemli degil önemki olan istedigin kalıpta olman.

• bir süre düşük tempoda çalışırsan çatlaklar normale dönecektir...

0|0
    0|0
    • Umarim döner bacağımı kesip atmak istemiyorum

• O yemez de sen sadece tempoyu düşür tamamen sakın bırakma protein tozu falan alıyosan sakın ilaç alma...

• Cirpi olcan yani

0|0
    0|0
    • Boyum kısa o yüzden zayıf durmaz

Kızlar Ne Diyor 1

• bence boyuna göre kılon normal daha fazla zayıflamana gerek yok hızlı kılo vermede bayanlarda catlaklar olabılıyo krem kullanabılırsın ya da sporu bıraz seyreklestırebılırsın ıc bacak calıstıgım zaman bende de oluyodu ama zamanla gectı ben boks yapıyorum antremanlarda mac oncesı cabuk kılo vermemız gerektıgı zaman böle sorunlarla karşılaşıyoduk tek bı bolge agırlıklı calısma ve az ve duzenlı calıs benım onerım bu ayrıca yedıklerıne yınede dıkkat et canım :)

0|0
    0|0
    • Öneriler için teşekkürler. Çatlaklar geçmiyor diye biliyorum. Sendekiler nasıl geçti?

• bılmem valla ben sporu hıc bırakmamıstım sonra ara verdım 2 ay bol bol yüzdüm normal ip falan atladım bırazda kılo almaya yonelık yemekler yedım toparladı :D ama kılomu koruyp cok az kasa cevırdım

Yükleniyor...