Rüyalarınızın çıktığı oldu mu?

ben bugün yaşadığım bir olayı sanki 2 ay veya daha fazla zaman önce görmüş gibiydim rüyamda. sanki gözümün önünden aynı şeyler ikinci kez geciyordu ve ben görüyordum. netten araştırdım galiba kader perdesinin açılıp kapanması oluyormuş sizde böyle durumlar yaşadınız mı?

0|0
9|13

En İyi Kız Görüşü

• rüyalarını herkese anlatma...hayra yor her zaman..bana gelince cıktığı oluyor.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Benim rüyalarim filmden farksız oluyor ve genelde çıkar ama senin bahsettigin şey dejavu veyada eğer olay anında olayın akışını değiştire biliyorsan bu tarz kişilere pisişik deniliyor ama sende bu akış değişikligi olmuyorsa ve sadece olmuş gibi geliyorsa ve çok sık olmuyorsa dejavu ve gayet normal ama sık sık yaşiyorsan olaylara müdahale edebiliyormusun dene

0|0
    0|0
  • olur boyle seyler benimde basima cok geldi bazi seyleri daha once yasamis gibi bir hisse kapiliyorsun ama ruyalarini herkese anlatma

0|0
    0|0
  • Rüyamda bir tane köpek kocaman diğer köpeği yuttu hemde tek seferde. Bu rüyalara sahip birinin rüyalarının çıkma ihtimali var mıdır ? :)))

0|0
    0|0
  • senin yaşadığına dejavu denir. birde bu kelimeyi araştır bakalım.

0|0
    0|0
  • dejavuuuuuuuu :D

0|0
    0|0
  • gurban olim ne içiyorsan banada söyle:)

0|0
    0|0
  • Biz buna deja-vu diyoruz.

0|0
    0|0
  • hiç olmadı ama tersi çıktığı oldu.

0|0
    0|0
  • de-ja-vu ;) bulmaca mıydı bu ;)

0|0
    0|0
  • evet oldu ama 1 kere

0|0
    0|0
  • Olmadı .

0|0
    0|0
  • çıkıyor olsa idi adriana başkasından değil benden çocuk doğurmuş olurdu :(:(:(:(

0|0
    0|0
  • Evet çok oldu

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• "Kader perdesinin açılıp kapanması" demek çok komplike ya da anlamsız olur. Demeye çalıştığın şey, rüya içinde iken zamandaki değişimler olsa gerek. Buna kimi alimler "zaman içinde zaman, mekan içinde mekan" ismini verirler ve gerek ezoterizm,sufizm gerekse parapsikolojide çok geniş yer kaplayan bir fenomendir.

Bazen, yaşadıklarımızı tekrar hatırlar gibi oluruz. Ya da "ben bu an'ı yaşadım" deriz. Bu durum, fransızca da deja-vu adını aldıktan sonra bilim adamları özellikle beynin fonksiyonel yapısının rüya sırasındaki işleyişi üzerinde araştırmalarda bulundular ve kimi bilim adamları, deja-vu'nun aslında sadece "nörolojik" bir durum olduğunu ve beynin bir bölgesindeki bazı dalgaların merkezi sinir sistemine geç iletiminden kaynaklandığını söylediler. Hal böyle olunca, deja-vu meselesi de, tıpkı "karabasan" meselesinin sadece kas tepkimesi olduğu sonucuna varılması gibi, sadece insana özgü bir yanılgı olduğu neticesine vardılar.

Fakat Parapsikoloji'de, deja-vu, yani an'ı tekrar yaşama hissi, hala gerek reenkarnasyon, gerekse zaman içinde zaman ve yahut kaderin bükümü gibi bir takım olgusal fenomenlere dayandırılabiliyor. Basit bir deyişle, şöyle ki: 2 ay önce rüyanızda gördüğünüz şey değil de, 2 ay önce bir şekilde herhangi bir an'da yaşadığınız bir eylem, belki de o anda değil de gelecekte yaşadığınız bir eylem olmuş olabilir. Biraz kafa karıştırıcı gibi duruyor ama buna kuantum atlama ya da zaman ve mekanda saniyeden de az (hatta zamansızlık) değişimler de denebiliyor. Yanisi, bunu hatırlamanızın tek sebebi, zaten yaşamış olmanız. Kaderin değişmeziliği olarak da değelendirebiliriz, ya da kısaca "Aristoteles"in rasyonel felsefesindeki gibi, insanların doğmadan önce, kader ve hayat ile ilgili öğreneceklerinin tüm bilgisinin ZATEN bir şekilde bilinçaltında işlenmiş olduğunu da söyleyebiliriz. Hal böyle olunca, bir çok kişi, yeri geldiğinde, zaten bilincinde bir yerlerde sıkışmış olan anları "hatırlayabiliyor". Tabi, bu, duruma sadece metafizik-varsayımsal bir yaklaşım.

1|0
    0|0
    • ben reenkarnasyona inanmadığımdan dolayı dejavu olarak nitelendirmiyorum bu olayı. kaderci bir insanım dinimizde de rüyaların çıktığını hepimiz biliyoruz ama bu benim ilk defa yaşadığım bişey. hiç bu kadar açık ve net yaşamamıştım. teşekkürlr paylaşımın için

• tamamen fizyolojik bir durum olabilir, psikolojik de olabilir, parapsikolojik de. . . Ben, sen değilim, ki bileyim. Deja-vu'nun realitesi ve parapsikoloji, başlı başına apriorik (yani somut ispat edilemeyen kaynaklı) durum ve bilim dallarıdır.

• Dejavuda olabilir senin ki bende yaşıyorum ve rüyalarımda çıkıyor ama öyle gördüğüm gibi değil anlamları neyse o şekilde yani

0|0
    0|0
  • evet genelde cıkıyor ruyalarım :)

0|0
    0|0
  • Hayır

0|1
    0|0
  • rüyalar coğu zaman habercıdırr.

0|0
    0|0
  • çıkmadı ama rüyalarımdan gaza gelip zorla çıkarttığım oldu bu sayılır mı?

0|0
    0|0
  • söylemem

0|0
    0|0
  • Hiç.

0|0
    0|0
Yükleniyor...