Kapat

Karın hareketleri yaparken belde ağrı?

Pilatese gidiyorum ve karin hareketleri yaptiriyor hoca belimde agri olduğu için devam edemiyor , yarida bırakıyorum.

Kalcamda normal insanlara göre biraz daha çıkık duruyor.

sizce doktora gitmelimiyim bu sebepten dolayı? Karın hareketi yapmak istiyorum bende :( omur da sorun mu var acaba

0|0
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• Hyperextension tavsiyesi verilmiş, ben tavsiye etmiyorum size. Diğer nokta, sizde lordoz olabilir birazcık ama sorun değil. Belinizi destekleyerek, altına bir rulo vs. koyarak dizler kırık mekik çalışmaları yapabilirsiniz. Diğer hareketler nedir bilmiyorum ancak hocanız durumunuzu bilip ona göre gerekli adımları atmakla mükellef, bilmiyorsa da sizi doğru yönlendirmelidir. Başarılar.

1|0
    0|0
    • Sizce doktora gitmeli miyim bu sebepten?
      Ayrica teşekkür ederim deneyeceğim

• Bir fizik tedavi ya da ortopedi uzman hekimine muayene olup sorularınıza detaylı yanıt alabilirsiniz. Önemsiz de olsa anatomik farklılıklarınız varsa size söyleyebilirler. Ancak mevcut durumda sağlık açısından böyle bir gereklilik görünmüyor bana sorarsanız.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 6

• Yaptigin hareketin farkli pozisyonda ayni etkilerini veren hareketi hocana sorup degistirmelisin

1|0
    0|0
  • hyprextension hareketini sor salondaki hocana bir müddet yaparak bel kaslarını biraz güçlendir. mekik hareketini de yanlış yapıyor olabilirsin, çok fazla yukarı kalkmaman gerekiyor yaparken.

0|0
    0|0
  • Belin güçsüzse karın hareketleri zorlar ayrıca tam mekik çekiyorsanda beline vurur onun yerine crunch yarım mekik daha etkili

0|0
    0|0
    • Onda bile agriyor.
      kilolu falanda degilim. Gayet fit sinifina giren biriyim ama anlamadim :/

• Bende spora yeni basladığımda bu durumdan şikayetçiydim daha sonra belimi güçlendirdim şu anda her türlü karın hareketini zorlanmadan yapıyorum

• Duzelir umarim O zaman

• Abdominal calismak icin bel bolgesi kaslarinin iyi olmasi gerekir. Biraz bel bolgesi antremani yap. Daha sonra karin bolgesine gec

0|0
    0|0
    • En basitinden mekikte bile ağrıyor. Normal mi bu?
      Kilolu kilolu insanlar yapiyor o hareketlrri ben fitim yapamıyorum

• Bel kaslariniz zayif oldugu icin. Normaldir. Biraz bel calisin. Daha sonra karin calisin farki gorexeksiniz. Merak etmeyin

• Peki teşekkür ederim

• Kalcanin altina ellerini koyacaksin mekikde , ama mekik yerine plank dene, daha saglikli ve faydalidir

0|0
    0|0
  • Hareketi yanlış yapıyorsun demektir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...