Galatasaray - Prandelli - Mancini - Ünal Aysal - Futbol takımımız - Yerli, yabancı krizleri ve yine karamsar dönemler?

Galatasaray' ın 2000 yılından önceki haline dair pek fikrim yok...
Tek bildiğim 2000 yılına doğru kurulmuş genç bir kadrosu vardı, buna sabredilmiş ve meyveleri alınmıştı. Tabi ki o dönemin futbolu ve piyasası ile bu dönemini futbolu ve piyasası arasında dağlar kadar fark var...

2000 yılından bu yana Galatasaray sabit bir rotada ilerleyemedi, Bizim Türk kulüplerinden klişedir, günü kurtarmak modadır, günü kurtar, senden iyisi yoktur... Alkış alırsın, kombine satarsın, yayın gelirleri artar vs vs...

Fatih Terim döneminin 2. sezonunda Galatasaray' da farkedilmese de bir durgunluk mevcuttu, futbol takımı açısından söylüyorum elbette, o zaman taraftarlar farketmedi belki de ancak devre arasında gelen Drogba ve Sneijder' ın takıma kattıkları paha biçilemezdi...

Ne zaman ki Fatih Terim gitti, Aysal yönetimi dağıttı, o zaman Galatasaray' da bir afallama başladı... Önce Mancini getirildi apar topar, sonra beğenilmedi, Prandelli geldi, şimdi ise geçen sene taraftarda olan korkunun yerini bu sene takıma karşı olan karamsar bakış açısı sardı...

Mancini ilk geldiğinde, takımın başındayken de kalmasından yanaydım, zaten sezon sonuna doğru bazı şeyleri rayına oturtmuştu, bize zıttı sadece oyun sistemi...

Prandelli' den umutlu idim, ancak Prandelli maalesef bu işi beceremeyecek gibi... Tabiki biraz daha zaman geçmesi gerekiyor... Kadronun başında ne yönetim sopası var, ne de başka bir şey, kadro resmen kendi halinde, Prandelli antremanda nasıl bir performans görüyor bilemem ama şu kesin ki kadro resmen Teknik direktörü artı olarak suistimal ediyor... Buna en iyi örnekte Selçuk İnan' dır, ister bitmiş olsun, ister vadesi dolsun, sahada resmen koşmak için koşuyor, Bir söz vardır, istatistik çok şey gösterir, asıl göstermesi gerekeni göstermez diye, cuk diye oturuyor bu duruma...

Söylenecek çok şey var da, söylendiğiyle kalacağı benziyor, siz ne düşünüyorsunuz takımın geleceğiyle ilgili?

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Ünal aysal ın bize çaktığı kazığı 2017 ye kadar çıkartamıycaz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Surekli ayni konuda konusmaktan beynim bulandi valla

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Sezon sonu daha kotu olacak

0|0
    0|0
  • ocak-şubat aylarında galatasarayı daha büyük bir kaosun beklediğini söylüyorlar. şuandaki sadece bir esinti ocak-şubat gibi fırtına çıkacak deniyor. aysalın usülsüzlükleri tek tek çıkacak.

0|1
    0|0
  • Umut olan insan bilic gibi olur. Bilic takımın başında saha çıktığı zaman adamın gözünden belli oluyor hırsı. Futbolcularıda bu şekilde motive ediyor. Herşeyin para olmadığını, futbolun Türkiye liginden ibaret olmadığını gösteriyor bize bilic. Zaten bir adama baktığın zaman anlaşılıyor bu adamdan olur mu olmaz mı diye. Bizim için en iyi teknik direktör Fatih Terim'di. Onuda yok egoist yok satanist, yok faşit diye diye gönderdiler.

0|0
    0|0
  • Ben hiçbir teknik Direktöre karşı olmaz Gözüyle bakmadım. Mancini de de prandelli de de ve hiçbir teknik adamın kovulmasından yana Değilim ama prandellinin gönderilmesi gerekiyor. Yeniliyoruz çıkıyor hızlanmalıyız diyor. Kardeşim sen süper kupa mından bu yana hızlanmalıyız diyorsun ne oldu kırmızı mi yanıyorda hızlanamıyorsun? Burak ve Selçuk gibi üst Düzey Futbolcuları nasıl kullanması gerektiğini bilmiyor

0|0
    0|0
    • Söylenecek çok şey var...

Prandelli zaten şu anda kafa olarak boğulmuş vaziyette, bu zaten halinden açıkça görülüyor... Bu kadro bir yandan bence teknik ekibi suistimal etmekte, bunu herkes iyice görebilmeli, ve bize gelen yabancı teknik adamların bildiği futbol anlayışı çok profesyonel, maalesef bizim ligimiz de bu denli profesyonel bir lig değil.

• Ya çok Sabırlı olup beklememiz Lazım ama adam maç sonu öyle Açıklamalar yapıyorki zannedersin şampiyonluk hedefi olmayan takım vermişsin elimese şampiyon yap demişsin. Benim tahammül edemediğim konu bu. Ama bence bizim eski futbolculardan birini getirsinler (artık Ümit davala mi Bülent Korkmaz mi yoksa Başkasını mi getirirler) bizde sabr edip Jürgen kloopumuzu ortaya çıkaralım

Yükleniyor...