Squat mı merdiven mi?

1.70 boya 60 kiloyum
Fiziğim şu bayanınki gibi: www.google.com.tr/imgres
Özellikle bacaklarım hafif incelsin ve sıkılaşsın istiyorum. Spora gidemem. Ya squat yapıcam ya apartmanın merdivenlerini inip çıkıcam hangisi daha yararlı olur?

• Squat
    43% (3)67% (8)58% (11)Oy Ver
  • Merdiven
    43% (3)17% (2)26% (5)Oy Ver
  • Daha iyi bir önerim var:
    14% (1)16% (2)16% (3)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• Squat yap çünkü hem kalça hemde bacakalarını çalıştırmış olursun ve kasların gelişirken o bölgelerdeki yağlarıda yakmış olursun ok güzel bir fiziğin olur ilerde :D squatı biraz araştır önemini sende anlayacaksın :D

1|0
    0|0
    • Nasıl yararlı bir hareket olduğunu biliyorum ama tam olarak neye yaradığını kestiremiyorum herkesin farklı yorumu var çünkü. İnceltir mi yani?

• Ne güzel :)

• EİC için de teşekkür ederim :)

Erkekler Ne Diyor 7

• özellikle uzun süreli merdiven çıkmak dizlerde tahribata neden olur ayrıca estetiksel olarak kalçanın dışarı çıkık gözükmesini merdiven çıkmakla sağlayamazsınız. diğer taraftan amaç kalori yakmaksa merdiven inip çıkmak daha squata göre daha verimli olur.. ancak kalori içinde koşu yapmak merdivene göre daha iyi bir alternatiftir.. unutmadan squat kalf ve arka bacak kas grubunu etkin olarak çalıştıracağından burada toparlanma dolaylı yönden incelme sağlayacaktır

1|0
    0|0
    • squat diyenlerden misiniz siz de :)

• Squat yap. Çömelme pozisyonunda merdiven de çık yapabiliyosan

1|0
    0|0
    • Çömelme pozisyonunda nasıl oluyor

• Merdiven inip çıkmak zor değil hatta squattan daha kolay ve eğlenceli benim için :) o zaman 3 günün 2 sine merdiveni de ekliyim. çok teşekkür ederim :)

• Rica ederim.

• Bence balkondan asaği halat sarkıt inc cık.
    Komandolar gibi 2 aya kalmaz tığ gibi olursun

0|0
    1|0
  • ewde spor yap nıe spor yapmıyon

0|0
    0|0
  • squirt e uğrama da ajksldlasjkda :D

0|0
    0|0
  • squat

1|0
    0|0
  • Bacak boyun kısa galiba?

0|0
    0|0
    • cok da sayılmaz aslında ama incelse daha uzun gözükebilir

Kızlar Ne Diyor 2

• pilates çok etkili incemlede. ebru şallı işe başla hafiften daha sonra tracey mallet, cassey ho falan onlarla devam et.

1|0
    0|0
  • Sguat kalça yapar en iyisi merdiven.

1|0
    0|0
Yükleniyor...