Kişi maddiyatçı mı değil mi anlama yöntemleri nelerdir?

Son zamanlarda araç var diye bir yerlere davet edildiğimi getir görüt yapmam istendiğini bir nevi arkadaşlık adı altında şöför vazifesi gördüğümü hissetmey başladım. Düşünüyorsun ama konduramıyorsun hayır öyle değil diyorsun. Tam karar veremedim.

Arkadaş , sevgili,akraba vs. Sizi imkanlarınızdan dolayı mı adam yerine koyuyor sırtını size dayayıp yüzünüze gülüyor . yiyip içip gezip tozup hayatını yaşıyor. Bunu nasıl anlarsınız taktikleriniz var mı ? Ya da yaşadıklarınız. İlşkide de bu önemli. Erkek ya da kadın duygusal zayıflığı kullanarak keyfinemi bakıyor. Nasıl anlarsınız neler yaparsınız bunu sorgularken ?

0|1
3|8

En İyi Erkek Görüşü

• Yine bir yere davet edilip getir-gotur yapman gerektiginde "Siz gidin. Benim biraz islerim var. Kisa sureli ugrar yarim SAAT kadar oturup kalkmam lazim." de. Eger ses tonunda bir bozulma soz konusu ise kullaniliyorsun.Kisi dogal ses tonu ile konusmaya devam ederse sorun yok.

Benzer durumlari bende yasadim. Cok samimi oldugum iki kizla surekli bulusup mekanlara takilirdik. Ve bu kizlar benimle eglenmekten zevk alirlardi. Iclerinden biri baska bir arkadasima "Ya walla XXX le cikacak olsam parasini yemek icin cikarim. Cikmaya da gerek yok. Istedigimiz gibi egleniyoruz falan" demis. Ben bunu duydum delirdim. Bir hafta sonu yine bulustuk. Devamli gittigimiz mekana gittik. Bir kadeh bitmeden digeri geliyor. Balik bitmeden kebap, kofte bitmeden baska birsey geliyor. Bir de mekanin eski musterisi oldugumdan diger musterilerle de merhabam var muzisyenlerle de. Diger masalara ismarliyorum, muzisyenlere sampanya falan. Hesap oldukca kabardi. Bi ara telefon caliyor, onemli bahanesi ile disari cikip voltaladim. kizlarin evinin onunde bekledim. Yaklasik 2 SAAT sonra geldiler. Once bana tokat atmaya kalkti, yakaladim. Sonra da saglam bir nutuk attim. Ne kadar hesap odedigini soylemedi ama Kredi kartinda limit kalmadigini arkadasimin magazasina siparis ettigi lensi almaya gittiginde yetersiz limit olmasindan biliyorum :) saglam ders oldu.

1|0
    0|0
    • aacaba öncesinden anlaşılır mı yoksa böyle tesadüf mü gerekir hani birinden duyma gibi. Duymasan belkide daha çok bilrikte eğlenirdiniz. Bir sorum daha var sonraki ilişklerinde ne yaptın ? taktik uygulayıp hatunları denedin mi?

• Rica ederim :) insanlar insanlari kullanmaya meyilli. Onemli olan kullandirmamak.

• En iyi cevap icin tesekkur ederim O:)

Erkekler Ne Diyor 7

• Onu hisseden bir sen değilsin . İki gün önce gece 23 te komşunun kızını hastaneye götürdüm. arabaya 4 kişi doldular. Bu kavurucu sıcakta ben arabada beklerken orada gözümün önünde kantinden 4 küçük şişe soğuk su alıp içtiler..Bir şişe su gelmedi...Benim gece yaptığım yol ..gidiş geliş 60 km..3 lt benzin..12,5 lira.. AUDİ araba ve benim şöförlüğüm hariç...Bir şişe su 50 kuruş..Ağzımı açıp tek kelime söylemedim..Dönerken kendim o kantinden 1,5 lt şişe su alıp gözlerinin önünde arabada içtim...Tek kelime söylemediler..Utanmadılar..Bunlar insanız diye bu dünyada yaşıyorlar..Eve geldik ,sağolasın komşu dediler, indiler..Cevap vermedim.Duymadım bile...Allah bilsin yeter..Denize attım.. Sende ya hiç yapma..Yada sorgulama huzursuz olursun...Kullanılmak çok kötü...

1|0
    0|0
    • Kullanılmak yazdım ama ben içimden geleni yaptım. Onlarda içlerinden gelmeyeni yapmadılar..Açıklama böyle..Taksiye binseler orada 55 dak. bekletemezlar.. Çift yönlü iki taksi yapacaklar, en az 65 Liranın selamı var...Bana 50 kuruşu çok gördüler...

• Gittiğin yerlerde başka kimsede araba yoksa olabilir düşünülebilir doğal olarak. İnsan arkadaşlarına falan konduramaz zaten arkadaşlar da bundan güç buluyor galiba. Beni çevrem de olay o şekilde değil aslında biz genelde arabası olan arkadaşı da arabasız davet ediyoruz :) Tabi bazıları insanların etinden sütünden yararlanılcak şeyler olarak görüp öyle davranıyor ama bunu güzel hissettirirler zaten böyle bir aydınlanma gelir bunlar benimle çıkar için görüşüyorlar falan diye ampül tepede parlar aniden.

1|0
    0|0
  • bu sadece bir parçası . göreceksin ki arkadaşlık kisvesi altında neler söyleniyor neler ; hep menfaat e kaldı ki istanbulda yaşıyoruz. hele ki o iş arkadaşlarınız ; eminim gerçekten arkadaşlardır .. hep öyle fake tavırlar falan.

1|0
    0|0
  • herkesle arkadaş olabilen, ortam insanı gibi görünen kişiler çoğunlukla menfaatçi oluyorlar.

nasıl anlıyorum? kendini ele veriyor zaten. samimiyetsiz yapış yapış hareketleri oluyor çünkü yalnız kaldığında hayatını idame ettiremeyecek kadar asalak yaşıyorlar. ortam insanı dedim ya yeni kurban bulamıyorsa elindekini kaybetmemek için her türlü yavşaklığı yapmaktan çekinmiyorlar.

1|0
    0|0
    • Birde işine gelmeyen hakkında dedikodu yapar mı bu kişler. İşlerine gelmeyen hakkında ortamda olumsuz konuşma gibi.

• menfaatçi insan aynı zamanda eyyamcı oluyor.dedikodusunu yaptığı insanın yüzüne gülerken arkasından laf sokabilir. ama dedikoduyu bende seviyorum. menfaatçi değilim.

• kimseye böyle yaklaşmadım ama bana maddiyatcı ve çıkar için menfaat için yaklaşan cok oldu gıcık yapıyorum bu ınsanlardan uzak duruyorum .

1|0
    0|0
    • nerden anlıyorsun bu şekilde yaklaştıklarını ?

• nasılmı anlıyorum :) benı aramaz sormaz normal zamanlarda işi düşer

alo yılmazcım nasılsın

iyiyim saol sen nasılsın

iyilik hacım ya seden bırsey rıca edıcem dıyorsa

ben öyle ayırt edıyorum normal zamanda aramaz halhatır sormaz ama işi düşdüğünde arar ya arabamı ısterler ya pc bozuldu müsait bi zaman bi el atı ver derler gıcık oluyorum

• bunun tercübesini yaşayan kişi olarak evet bir çok kişi sırtını çeviriyor arkadaşlık akrabalık menfaatler üzerine kurulu iflas ettim en samimi arkadaşım sırtını döndü arkadaşlarla takılırken tek başıma takılıyorum artık bu beni üzmüyor gerçekler

1|0
    0|0
  • aslında basittir, genelde işleri düşünce ararlar yalandan bir ön giriş nassının ardından konuya bodoslama dalarlar, ünililer bilir sınav zamanı not tutan biriysen etrafın hayran kitlesiyle çevrilidir sınavdan sonra kimse seni tanımaz :))

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• İnsanların çoğu öyle malesef herkes menfaat peşinde menfaati için yapmayacağı ucuzluk, yalakalık,karaktersizlik yok bazılarının.Genellikle böyle insanları hayatımdan uzak tutuyorum.Ortam insanı değilim,ortamlara girmem hiç.Kendi halimde sessiz sakin yaşıyorum.İyiyim böyle.Uzak dursunlar varlıklarına bile tahammülüm yok.

1|0
    0|0
  • birlikte yemek yemek mesela...erkeklerde daha çabuk hissedilebilir ama kız arkadaşımızla dışarı çıktığımızda bir şekilde maddiyata önem verdiğini sezebiliyorsunuz..bir de durumunun iyi ya da kötü olması önemli değil..bazıları var ki iyi bile olsa paranın hesabını yapar sürekli,baktığınız,alacağınız her şey için maddi değer kavramını kurar..

yolculuğa çıkmak da keza aynı şekilde güzel bir ölçüt..ama kimileri çok sinsidir , aslında paraya önem vermiyormuş gibi görünse de hayatının bütününü oluşturur...

1|0
    0|0
    • Sadece para da değil sahip olduğun imkanlarda öyle.Çok nüfuzlu biride olabilrdin. Tanıdığı kişi sayısı fazla olanlarda bu muameleyi görüyor sanrıım.

• sonuçta kullanmaya alışkın olan insan,karşısındaki iyi niyetli ve ona göre daha az değer veriyorsa bu gibi kavramlara her fırsatta etinden,sütünden,derisinden faydalanmak peşindedir..

• bişeyler yaşamadan anlayamazsn yada anlamak istemezsn :/

1|0
    0|0
Yükleniyor...