Okumuş kızlarda görülen koca seçememe sorunsalı.

Kabahat ya eğitim sisteminde ya da yerli dizilerde.. Kız beyninin gri bölgesinde de arıza olabilir.. İlle de suçlu aramıyorum ancak gözle görülür bir gerçek var.. Kız ne kadar cahilse evliliği o kadar uzun süreli oluyor.. Demek ki cehalette mutluluk var, en azından istikrar var..

Hükümet adamları “Aileden Sorumlu” olanı başta, kafa kafaya vermeli ve okumuş kızlara “görücü usulüyle evlenme mecburiyeti..” getirmeli..

demin okudum sizce?

0|0
8|14

En İyi Erkek Görüşü

• caihil boşanıp napacak.. ekmek elden su gölden nasılsa koca bakıo.. ama bilgili okumuş biri kenedene güveni olan mesleği olan biri boşanma kararını daha cabuk alabilio

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 13

• Bunun egitimle bir alakasi yok. Hersey karsilikli anlayis, hosgoru ve saygi ile alakali. Eger sen bana karisamazsin, benim kazancim gibi dusunceler hakim olursa egitim duzeyi ne olursa olsun o evlilik olmaz.

Ayrica bazi yorelerde; erkekler yetistirilirken eve ekmek getirmek misyon olarak empoze ediliyor. Kadinlar da ise; buyuyecek, gelin olacak, coluk cocuga karisacak diye empoze ediliyor. Egitime onem verilmiyor. Kadin da erkek egemen bir yasantiya boyun egiyor. Koca odun olsa bile yetiştirilme tarzindan dolayi boyun egiyor.

0|0
    0|0
  • Görücü usulü saglıklı bır durum degıl bence , eğitim sistemiylede bir alakası yok ama gunumuzde unıversıtelerın etrafı o kadar capulcu zıbıdı kaynıyorkı aslıkanlık yapıyor kızlarımızda bu tarz adamlar bundan dolayı kategorilerini öyle belırlıyorlar gıbı geldı hepsi için söylemıyorum bunu

0|0
    0|0
  • haydin kızlar kocaya

1|0
    0|0
  • Kadının sırtından sopayı,karnında sıpayı eksik etmeyeceksin

0|0
    0|0
  • Nerde lan o mavi hap. Başlarım matriksinize ben gidiyorum

0|0
    0|0
  • Eğitimli bayanın aradığı şartlar daha yüksek olduğu için uygun eş bulması da kolay olmuyor tabi.

Bir erkek olarak bayanın eğitimli olup olmamasına değil güzel ahlaklı ve yumuşak huylu olmasına bakarım.

0|0
    0|0
  • her genç kızın rüyası beyaz gelinlik,ve bunu sürdürebilme çabası baskıya,dayağa rağmen,en büyük etkende gidecek yerlerinin olmaması..

0|0
    0|0
  • Yahu iyi de cahil kızla bir ömür geçmez o da var yani.

0|0
    0|0
  • sweetgirll ve susama katılıyorum

0|0
    0|0
  • nerde okudun

0|0
    0|0
  • Gerçeklik payı yok değil :)

0|0
    0|0
  • offf susma hakımı kulanıyorum sana cevabım bu olsun

0|0
    1|0
    • keşke yazmama hakkını da kullansaydın.kusura bakma ayştayn atom parçalama sorusu sormadım

• hahaha çok güldüm ayştayn demek susma hakımı kulanıcam bunada bişey diyemiyorum :)

• sen hangi gruba giriyon?

0|0
    0|0
    • okumaktan boynumu büktüm yoruldum

,ben nasıl büyük adam olucam diyenlerdenim.

• benden uzak ALLAH'A yakın ol..senle uğraşamıcam sabah sabah

• nolur uğraş YA SABIR laf atan yorum yapan kendinsin herkesin yorumuna açık gelen cevaplara trip yapma .ayrıca sabah değil öğlen artık son olarak hepimiz Allah a yakın olalım temennim bu hadi kolay gele

Kızlar Ne Diyor 8

• kız cahilse her dediğinize "evet" diyor her yaptığınıza "haklı beyim" diyor... cahil kızla evlilik bi çobanın koyunu gütmesi gibi bir şey...

ancak gel gelelim okumuş kıza... gözü açık ne istediğini biliyor... istemediği bir şeyi asla yaptıramazsınız... bu da işinize gelmiyor...

ama sorun okumakta ya da okumamakta değil sorun KİŞİNİN KENDİNİ GELİŞTİRMESİNDE... Ne okul, defter, kitap yüzü görmemişler var okumuşlara taş çıkartır... Ama bir de öyle cahiller var ki körü körüne bir şeylere inanır...

2|2
    0|1
    • hay şöyle mantıklı cevaplar yaznın ben sağolasın:)

• ama şimdi her okumuş kızda çalışmıyor buda var.:)

• olabilir... zaten bunu demeye çalıştım ben... bir kere artık günümüzde çiftlerin ikisi de çalışmalı. yok ben bilmem beyim bilir ayaklarına yatmanın mantığı kalmadı. Ha şu da göz ardı edilmemeli bayan 5 kuruş dahi olsa erkekten daha düşük maaş almalı.Kadın tabiatı konuşur dırdır eder erkeğin de bir gururu var tabi işler kötüye biner.Ne erkek konuşacak evde yatıyorsun diye ne de kadın ben senden çok kazanıyorum diye.Gerçi ortada Sevgi Saygı ve Sadakat varsa para bu kadar ön planda olmayacaktır

• cehaletle, okumamışlıkla alakası yok canım. O kadınların ekonomik özgürlükleri yok. Yoksa onlarda bilirler erkek aldattığında, dövdüğünde,hakaret ettiğinde tekmeyi vurmayı ama öyle bir şansları yok işte..

görücü usulüyle nedir yapma Allah aşkına..çok geride kaldı bunlar. Kabul hala yapanlar vardır ama en sağlıklısı 2 kişinin birbirini tanıyıp, birbirlerine göre olup olmadıklarını kontrol edip, belirli bir süre flört edip sonra evlenmeleridir..

Bir bayan olarak, en azından kendi cinsine saygı duyup bütün suçu kadınlara,kadınların okumasına bağlama lütfen..

Ve aklından çıkarma erkekler ne kadar aşık olursa olsun, ne kadar karısının çalışmamasını isterse istesin çalışan kadına,kültürlü kadına her zaman daha fazla saygı duyarlar..

0|0
    0|0
  • Kadının sırtından sopayı,karnında sıpayı eksik etmeyeceksin zihniyeti..Pehh

0|0
    0|1
  • uzun süreli olması onların mutlu olduklarını ispatlamaz.

2|1
    0|0
    • +++ belli bir süreden sonra alışkanlık haline geliyor çünkü

• ekonomi meselesi.

0|0
    0|0
  • Ah bu dizilerin bize empoze ettiği şeyleri gerçek sanma sorunsalı...

0|0
    0|0
  • komik

0|0
    0|0
  • :D :p

0|0
    0|0
Yükleniyor...