5-10 kişilik gruplara karşı kendini savunmak için hangi spor?

5-10 kişilik gruplara karşı kendini savunmak veya saldırmak için hangi spor dalını öğrenirsek iyi olur ? :|

0|0
6|25

En İyi Erkek Görüşü

• Sana Brazillian Jui Jitsu öneririm.. Yanına bir de Muay Thai veya boks..

10 kişiyi aynı anda indiremesen de hiç kimse için kolay lokma olmazsın 1 sene sonunda.

1|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 24

• Hussain Bolt'tan 100 metre koşusu öğrenmek... Böyle bir durumda rekor egale edilebilir.

Herhalde o 5 - 10 kişinin Kara Murat Destanlarındaki (!) gibi karşında sap gibi durmasını beklemiyorsun dimi? Gerçek hayatta mutlaka ellerinde birşeyler vardır:)

En iyisi çok iyi bir koşucu olmak

İlk 100 metre depar, sonraki metreler ise maraton tarzı koşacak şekilde bir spor yapmak

1|0
    0|0
  • spor değilde bilim dallarına baksan daha iyi..biber gazı ve elektroşok aleti ile onlara meksika dalgası yaptırabilirsin..

1|0
    0|0
  • savunma sporları tırt ya :D hayt huyt dıyene kadar senı ındırırler onlar fılmlerde olur . Tekme tokat allah ne verdıyse gireceksin :) Türkish Style :)

1|0
    0|0
  • 5-10 kişi mi.Sen kendini Bruce lee mi sandın?Yok öyle birşey.Yapabiliyorsan.Bir duvar kenarı bul.Şöyle ufak bir alan.Kendini sıkıştır oraya(Bu sana daha az rakip gelemsini sağlar).Gelene yumruğu ve önden tekmeyi bas.Yurmuk atmaya kalkışan olursa da kapan.Bıçakla gelen olursa da mümkün olduğu kadar karşı tarafın bileğinden yakalamaya çalış.Olmadı bıçağın keskin tarafını elinin içiyle üstünden tut(burada elinin birazcık kesilmesini göze alacaksın.Karnına yemekten daha iyidir.).Sonra karşındakine kafayı patlat.Eğer senden çok iriyse gırtlağına bir tane yumruk geçir.Fakat eğer etrafın kapalı değilse yapacağın en iyi şey iki elini yumruk yapıp kafanın arasına alman ve cenin pozisyonu alıp kapanman.Arada sırada ayak falan yakalarsan.o dize kuvvetlice yapış ve dizi içeriye doğru bük.Birkaçını düşürebilirsen daha da bir öfkelenirler ve kendine boşluk çıkartıp kaçma şansın olabilir.Ancak buradaki temel amaç kendine kaçma yolu açma.Buarada düşlürdüklerinin arasında da kaçma fırsatı bulabilirsen kaçmaya çalış.Öyle 5-10 kişiyi dövmen imkansız değilse bile çok zor.

0|0
    0|0
  • Kaç ordan kaaaçççç...Bırak sporu...

1|0
    0|0
  • Saglam bir kurek sapi al.allah ne verdiyse yapistir

2|0
    0|0
  • Topuklama sporu :)

1|0
    0|0
  • Teknik açıdan bir kız olarak 5-10 arası kişiyi dövebilmek için güçlü bir vücudun olmalı , en az 6 yıl herhangi bir dövüş-savunma sanatının birinden eğitim alman gerekir. Başka izahisi yok .

0|0
    0|0
  • Ha şu var.Brasilian Jiu Jitsu içlerinden birini double leg ile aşağı alırsın. Bkz:

w w w.youtube.com/watch?v=TreuHI94lKs

Sonra onun arkasına geçip boğarken.Üstündeki kişiyide kendine bir ölçüde kalkan olarak kullanırsın.Yalnız boğarken dikkatli olmak gerek.Yoksa adamı önce bayıltırsın sonra da öldürürsün.

0|0
    0|0
    • Buarada sporun ne kadar etkin olduğunu göstermek için birkaç video:

w w w.youtube.com/watch?v=r1qITVBaXTo&feature=relmfu

w w w.youtube.com/watch?v=gEwg1X-0bno&feature=related

w w w.youtube.com/watch?v=3wmOsCx3AX8

Kadınların ve erkeklerin başka kaşılaşabildikleri bir spor dalı var mı ;)

• ben sana savsiyem muay thai dir kendimde yapiyorum bu sporu cok guzeldir cok iyi kondisyon yukler insana ama 5-10 kisiyle basa cikamazsin profesyoneller bile zor basa cikar

0|0
    0|0
  • Hayvanlar ile aran iyiyse, bir Pitbull al ve akışına bırak. Nasılsa o halleder ;)

0|0
    0|1
  • alacan eline haydarı sallıcan kafalarına yapıcak bişe yok

0|0
    0|0
  • Boks tabiki ama sana olmaz :D Al en iiisinden bayıltıcı gazlardan yada göz yaşartan gazlardan bütün böcekleri savar kesn :))

0|0
    0|0
  • taekwandoo (=

0|0
    0|0
  • 5..10 kişiye karşı kendini koruyabileceğin tek şey var,biber gazı

0|0
    0|0
  • kingbox

0|0
    0|0
  • Kick Box yaptığım spor :)

0|0
    0|0
  • capoeira ! başka spor tanımam

0|0
    0|0
  • karate

0|0
    0|0
  • Uzak dur sporları :)

0|0
    0|0
  • çevik kuvvet dersleri verilirse bayağı işe yarar gibi gözüküyor :))

0|0
    0|0
  • Erkekse grup dişiliğini kullan. Kızlar saldırıyorsa yanında takma bübü taşı hemide uzun santim.

0|0
    0|0
  • yok öyle bir spor dalı

0|0
    0|0
  • Erkekler ıcın Once guzel bı body Fit gorunume kavusmak ıcın Ve sonrasında Kick box veya tekwando :D

Kızlar ıcınde Kıck Box veya Tekvando ama bunu dıyım 8 senedır kıck box yapan bı kız arkm var cok fena yanı soylym vurdugu yerden ses getırtıyor .D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• ben judo yaptım ama kısa ve öz kendini yıpratmadan wing chun kung fu ya gitmeni öneririm 6 ay da kendini savunma garanti

1|0
    0|0
  • En güzeli koşu:) Arkana bakmadan tabana kuvvet kaçabilmek için:)

1|1
    0|0
  • en iyi savunma sporu; aikido

1|0
    0|0
  • uzak doğu sporları örn. judo:)

1|0
    0|1
  • karete :D

0|0
    0|0
  • Ben gelirim öğrenmene gerek yok.