Kırdığınız kalbi tamir etmek için neler neler yaparsınız?

bir kalbi kırmak kolay tamir edebilmesi zordur. pişman olduğunuzda kırdığınz kalbi onarmak için neler yaparsınız?

0|0
9|27

En İyi Erkek Görüşü

• “Ey Kâbe! Seni bin sefer yıksam yine yapabilirim. Ama kırık bir kalbi asla!”Hz Ömer'in de dediği gibi.Kabe,Allah katında çok önemli bir yerdir.Ama bir müminin kalbi daha kıymetlidir.Müminin kalbi kırılması Kabe'nin yıkılmasandan daha kötüdür.Kalp, yüce Allah’ın nazargahıdır.Kırılan kalp ne yapılırsa yapılsın eski halini alamayacaktır.O yüzden insanlar karşısında sözlediklerin de 2 kere düşünüp bir kez kelam etmeli.Ama insanlık halidir.Hatayı kabul etmek gerekir.Olmuş ise onun sevdiği bir hediyeyi almak.Güzel sözler söylemek,aslında onu demek istemediğini belirtmek gerekir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• Evet kalp kırmak gerçekten çok kolay. Fakat tamir yöntemi her kalbe göre değişir. Onu onarmak için değer verdiği şeylere yoğunlaşırım. Ve elimden gelenin en iyisini yaparım. Bazen tatlı bir söz, bazen manevi değeri yüksek bir hediye ile yapamayacağınız şey yoktur.

1|0
    0|0
  • Kalp kırıldıktan sonra onarmaya çalışmak,doyduktan sonra sofraya gelen tuz gibidir.Mevlana böyle der:)

Ama yine de özür dile içtenlikle ve gözlerinin içine bakaraktan.Ve gözlerini hiç çekme.

1|0
    0|0
  • Ben kalp kırmamayaa çalışıyorum, kalp kırmamak için alınabilecek önlemler çok daha kolay çünkü bir kalbi krıdıktan sonra geri kazanmak için yapılabilecewklerden çünkü hiç birzaman kırıldı mı kalp eskisi gibi olmuyor

0|0
    0|0
  • Kırılan kalp tamir olmaz diye bilirim...

1|0
    0|0
  • özür dilemekle başlar güldürmeye çalışırım olmadı hediye faln alırım bi şekilde alırım gönlünü.. :)

0|0
    0|0
  • Haksızsam burna pıt yaparım

0|0
    0|0
  • Önce O kişiyi Alırım Gögüs Kafesini YArar Bakarım Kalbinde Hasar Buyukmu Yok Küçükse 404,japon yapıştırıcısı hıc olmadı Print vardır evde surup oraya bı yara bandı ıylesme suresı 2 gun Dert tasa kalmaz :)

0|0
    0|1
  • Çok acımasızsın girl diyerek ağlarım. Ağladıkça açılırım. Sonrası börtü, böcek, kuşlar ve cıvıltılar.

0|1
    0|0
  • kırmamak için mücadele veririm... Kırarsam da kırma derecesine göre gönül alma yolunu tercih ederim...

0|0
    0|0
  • Canı gönülden özür dilerim de hiçbir zaman da eskisi gibi olmayacağını da bilirim. O yüzden dikkat etmek gerekir.

0|0
    0|0
  • Özür dilemek gerekir. Ama yeri ve ifade tarzı önemli. Eğer bir bayanı kırdıysanız en iyi özür çiçektir. Eğer bu bir erkek ise "özür dilerim" demeniz yeterli.

0|0
    0|0
  • hiçbirşey yapmam kırık kalbiyle bile benden vazgeçmemesini beklerim. eğer vazgeçmesse o neler neler vardı yaa okadar bilmemde o kalbide kaybetmemek için elimden geleni yaparım :)

0|0
    0|0
    • çok şey istemiyormusun ? çabalamadan kendini affettirmeye çalışmadan senden vazgeçmemesini istemen karşı tarafa haksızlık gibi

• çabalamamak değil ;) hatasını eşşek olsa farkeder ama karşı tepkiyi ölçmek lazım olay vazgeçmeyemi dönüyo yoksa büyük bir sitemmi var bunu anlamak için konuyu acmasını beklmek lazım değilmi sencede?

• eline bir tahta al ve o tahtaya çivileri çak sonra çivileri tek tek sök o tahtayı onarması ne kadar mümkünse kalbi onarmakta o kadar mümkün

0|0
    0|0
  • ilk önce affederim sonra unuturum bir zaman sonra bir olay hakkında yorum söylerim o da katılırsa bana barışmak istediğini anlar yep yeni bir sayfa açarım. ama 3. şans vermem

0|0
    0|0
  • Özür dilerim...Olmadı daha çok çaba gösterek birşeyler yaparım...Gerçekten değer verdiğim biriyse...Herşeyi yaparım

0|0
    0|0
  • tabikide saatçiye götürüp tamir ettiririm gibi saçma sapuk bir cümleden ibaret olmayacaktır bu ama yinede düzeltilebilindiği kadar düzeltilmelidir diye düşünüyorum...

0|0
    0|0
  • Kırmadım bugune kadar kımseyı ama Kırarsamda özür dilerim samimi bir sekılde

0|0
    0|0
  • kaynak yaparım

0|0
    0|0
  • Sizce kalp kirildigin sevdiginle gelecege olan inancin azalir :-(

0|0
    0|0
  • pek br şey yapmam .. kırdıysam vardır bir sebebi

0|0
    0|0
  • çok değer verdiğim birinin kalbini kırmışsan elimden gelen herşeyin en iyisini yaparım.

0|0
    0|0
  • Kırılmadık kemik bırakmam affedecek(nokta)

0|0
    0|0
  • Hiç beceremedim :(

0|0
    0|0
  • Nickin ile sorun baya bi ironik olmuş.

0|0
    0|0
    • nikimle soruyu kıyaslamadan cevap vermeni isterdim. nikimin bu kadar tepki alacağını bilemezdim doğrusu

• Napalim bu seferlik böyle oldu idare et artık :) fazla tepki verdigimi düşünmuyrm sadece ironik dedim

• tornacıya veririm.

0|1
    0|3
  • basit bir özür yeterli olur bazen , fakat durum ciddi ise kapısının önünde bile beklerim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Özür diler ve kırdığım konu hakkında onunla konuşurum.

Bir insan hata yapmışsa telafi etmesini de bilmeli.

1|0
    0|0
  • Odun bir erkek " japon yapıştırıcısı al düzelir " tarzı bir şey der. :D

Kibar bir erkek " özür dilerim " der öper sever.

Kadınlarda genelde seni seviyorum özür dilerim der durar ... :)

0|0
    0|0
  • Özür dilerim,espri yaparım,olmadı affedene kadar susmam affetmek zorunda kalır:)

0|0
    0|0
  • gerektiği vakit insan özür dilemekten zul duymamalı..

0|0
    0|0
  • içtenlikle dilenen bir özür işimi halleder sanırım:/

0|0
    0|0
  • ölmesini bekliyorum ben, öldükten sonra da vicdan yapiyorum süper oluyor.

0|0
    0|0
  • özürdilerim sadece

0|0
    0|0
  • Hiç bir şey yapmam o kırma safhasına kadar çok şey yapmışımdır.

Sonuna kadar hak eder kırdıysam.

0|0
    0|0
  • sevimlilik yaparım

ama

cabuk pes ederim.

sonuc: nehalin varsa gör=(

0|0
    0|1
Yükleniyor...