Bütün insanların sorgusu bittiğinde biz sonsuza kadar ne yapacağız? Meraklı arkadaşlar bir bakar mısınız?

Şimdi benim küçük yaşlardan beri merak ettiğim bir konu var.Arkadaşlar biz kıyametten sonra ahirette sorguya çekileceğiz.Şu anda dünyada 7 milyar insan var.Varsayalım kıyamet kopunca 8 milyar olacak.1 insanın sorgusu 7 gün sürse 8 milyar insanınki 56 milyar gün sürüyor.yani 153 milyon yıl.Hepsi bitti geçti diyelim.Gelelim asıl soruya.

Arkadaşlar sorgulamayı severim.Bu yüzden merak ettiğim asıl soru şu ki; bütün insanların sorgusu bittiğinde biz sonsuza kadar ne yapacağız?Sonsuzdan bahsediyorum.Sonu yok arkadaşlar.Gerçekten ürkütücü.

Güncellemeler:
Benim sizden net bir cevap beklentim yoktu arkadaşlar.Sadece biraz düşünmenizi istedim.Cennet,cehennem bir yana sonsuzluk kavramından bahsediyorum.Biraz daha zorlarsam kafayı sıyıracağımın farkındayım.Ama gerçekten ürkütücü.Sadece peygamber efendimizin (sav) ve Rabbimin yanında olmak için sonsuza kadar yapabilirim.

0|0
6|15

En İyi Erkek Görüşü

• arkadaşım insanı kamile ermedim ama yattım teffekküre gördüm sonsuzluğun zorluğunu vicdanımın sorularına beynimin yetersiz kalan cevaplarını bildimki her yiğidin harçı değil Allaha ermek onla bütünleşmek yaşamadan anlamak evliyaların işi

0|1
    0|0
    • Allah bize akıl vermiş karıya kıza sarkmak için değil böyle şeyleri düşünmek için, bir faydası olabilir bence.

• hangi konuda haklıyım bu arada :D

• evliya :D

Kızlar Ne Diyor 6

• Zaman mefhumu olmayacak orada ...

0|0
    0|0
  • Cehennem cennet başlayacak.

0|0
    0|0
  • Küçükken bende Allah'ın odasında televizyonlar var tek tek bizi izliyor sanırdım.:) Fazla kafayı yormamak lazım.Sonsuzluğu bizim beyinlerimiz algılayamaz.

0|0
    0|0
  • bir mantık hatasını düzeltip gidiyorum:

kıyamet koptuğunda elde olan insanlarla değil bu güne kadar yaşamış tüm insanlarla yapılacak soru şeyisi:(

0|0
    0|0
  • Evet. sonsuzluğu bende düşünüyorum ama bi yere kadar düşünebiliyorum bence sende fazla sorgulama beynin patlar falan.

0|0
    0|0
  • hesapta yanlışlık var. 8 milyar insan olmıcak, daha önce yaşayanlar daha sonra yaşayacaklar falan. bence sen sonsuzluğu falan düşünme kaç insan olacağını hesapla önce.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Eskiden çipini bilgisayara takıp amel defterini indiriyor ve suç/ceza oranını tespit ediyorlardı. Şimdi RFID teknoloji ile sırattan geçerken otomatik tarama yapılıyor. Hem sırat, FSM'ye göre çok geniş, trafik olmuyor.

Şaka bir yana Orada zaman kavramı olmadığına göre ( orası sonsuz) öyleyse uzun sürmesi diye bir kavram da olamaz.

Sorgular bitince de ya cehennemde mangal keyfi(!) ya da cennette şarap keyfi. Disiplin suçu alanlarsa adanaya tekrar gönderilecek (allahım bu nasıl bir sıcak bu saatte)

0|0
    1|0
  • Sonsuzluk neden ürkütücü olsun ki.. Eğer dünyadaki hayatından memnunsan ve bunun da sonsuz olduğunu varsayarsak bu durum ürkütücü olur mu... Öteki dünyada da durumun iyiyse sonsuzluk neden ürkütücü olsun... Diğer konular insanın ameliyle alakalı olarak, zamanın çabuk geçmesi veya geçmemesidir...

0|0
    0|0
  • dini bilgin noksan sanırım, o sorguyu vekil melekler yapacak hepsinin sorgusu da bir günde bitecek, ikinci soruya gelince zerre kadar imanı olanlar cezasını çektikten sonra cennete gidecek, zerre imanı olmayanlar sonsuza kadar cehennemde kalacak, oralarda ne olacağını ilmihaller sayesinde fikir sahibi olabilirsin

1|0
    0|0
  • herşeye inandın sorgunun süresinemi takıldın yeri göğü yaradan yüce mevla nın gücünü insan aklıyla hesaplama sorgunu sualini sıkıntı yapma birader :) kimse ne yapacağını bilmiyor gidince görcez vardır bir süpriz

0|0
    0|0
  • Bir düşünsene (a.s.v) ın dizinin dibinde sonsuza kadar? ya da Allah ın nurunun sürekli hakim olduğu cennetteki ırmakların kenarında en sevdiğin her şeyi yapma imkanın varken orada açlık yok sadece tatmin için yemek yemek varken sonsuzluğu kim istemez soru çok güzel ama Allah bizim bilmediğimizi bilendir zamana mekana aklımız ermez çoğu şey gibi gizlidir kıyamet saati gibi O nda olan bir çok şey vardır

0|0
    0|0
  • şimdi sorgu sual yok sonsuza kadar yaşayacakmış gibi hisediyosun da napıyosun ki?hele orda bi de sınır yok engel yok günah yok ayıp yok.düşün artık neler yapılabileceğini.cehennemden kurtulabilirsen tabi...

0|0
    0|0
  • Şu dünya hayatında bile insan her gün yeni bir şey keşfediyor. Daha 2 ay öncesine kadar böyle bir sitenin varlığından haberim yoktu. Cennet ve Cehennem'de de mutlaka yenilikler olacaktır. Aynı şeylerle alışmak gibi bir durum olacağını sanmıyorum.

0|0
    0|0
  • Senin bu söylediğin kulaktan dolma bilgiler. Gerçeklik payı yok. Malesef bu sorunun cevabını canlı olan kimse veremez. Ne olacağını Yaradan bilir.

0|0
    0|0
  • cennete bir girelim gerisini düşünürüz :)

0|1
    0|0
  • Ben cehenneme gitmeyeyim de sonrasını düşünürüm :)

0|1
    0|0
  • bunun cevabını bilen yoktur normal insanlar içinde

0|0
    0|0
  • belki de yoktur oyle bir olay...

0|0
    0|0
  • iyi günler

allah yok , din yalan

belirtmek istedim.

saygılar.iyi akşamlar.

0|0
    0|0
  • cennette 72 huri alacaksın sırayla üstünden geçeceksin sonra yiyip içip yatacaksın ırmağın kenarında tam üstün insan işi bir durum olacak sonsuza kadar otlayacaksın orda :D

0|0
    1|0
Yükleniyor...