Bayanların üzerindeki baskı nedir?

Yuvayı dişi kuş yapar diye bir söz var.Yuvayı kuran bayanlar ayakta tutmaya çalışan bayanlar eyy siz erkekler hazıra konarak rahat rahat ne yaptığınızı sanıyorsunuz :) tamam siz de maddi açıdan destek veriyorsunuz bayanlar da öyle ama yuvayı ayakta tutmak için didinen bayanların hali nedir? sürekli bir toparlama derdindeyiz kadın şunu yapmazsa erkek şöyle yapar kadın şöyle yaparsa erkek kaçar nedendir üstümüzdeki bu yük :) kusura bakmayın saçma gelebilir ama rahatsız olduğum bir konu bu :) biz ayakta tutmaya çalışmasak ilişkileri her şey bozulur mu?kadın eşini sevgilisini başkasına kaptırmamak için sürekli bir şeyler yapmalı uğraşmalı mı? :)

0|0
9|11

En İyi Erkek Görüşü

• Bu durumun çoğu kadının hoşuna gittiğinden adım gibi eminim aslında :)

İlişki için bir şeyler yapıyor olmak kadını heyecanlandırır. Bir yere gitmeyeceğinden emin olduğun bir adam için ne kadar çabalarsın, ne kadar gayret gösterirsin ? Çabaladıkça elinde tutmak daha heyecanlı ve güzel bir hal alır. :)

0|0
    0|0
    • tamam da bunun için istekli olmak lazım zorunda olmak değil :)

• ben değilim ama zorunda olunca da hiç istemiyorum istemeyen gitmez her şeye rağmen kalır görüşü var bende ve erkeğin bu düşüncesine karşı da zorlanıyorum

• elinde garanti adam olursa bir gün, bunları hatırla, bak nasıl sıkılmaya başlıyorsun

Erkekler Ne Diyor 10

• Kadın kadınlığını erkek erkekliğini bilirse yuvayı sadece dişi kuş yapmaz. İkisi birden çalı toplayıp daha güzel idame ederler. Ama bayan ayaklarımın üstünde duracam deyip, ailesiyle ilgiyi keserse erkek, sen de eve katkıda bulunmalısın diye bayan üzerine giderse ne dişi kuş ne erkek kuş o yuvayı hayatta ayakta tutamaz. Sorumluluk ve görevlerin bilinmesi gerekir.

0|0
    0|0
    • maddi açıdan değil de derleyip toparlamak anlamında düşünelim

• O da yine görev sorumluluk bilincine bağlıdır. Sorumluluk ve görevlerini bilirse elbette ayakta tutan bayandır.

• Bayanlar tüm bunları sevdikleri erkek uğruna yaptıklarına göre ben herhangi bir sorun olduğunu düşünmüyorum.Kimse hiçbir bayanı zorla evliliğe sürüklemez.Tüm bunları eğer deymeyecek biri için yapıyor ve sonuç bekliyorsan o senin sorunun demektir.Tercih hatası yapmanla alakalı bir durum değil bu.

0|0
    0|0
    • ben hiç bir şey yapmadığım için sorun oluyor yanlış da olsa doğru da olsa böyle bir zorunluluğum yok diye düşünüyorum

• kısacası biz erkek adamcağızlar olaraktan işin kolayına kaçaraktan siz bayanlara atmışız bütün yükü olay bundan ibaret Allah (c.c.) yardımcınız olsun :))) ayrıca kaptırmamak için çeşitli yollar denersiniz ama sonunda elinizden kaçırırsınız niyese beceriksizler sizi :DD

0|0
    0|0
  • Kız ark.ımdan memnunum gayet iyi anlaşıyoruz nazar degmesın ama yorumuna katılmıyorum :)

Siz kontrol etmekten hoslanıyorsunuz sonra ılıskıyı ben ayakta tutuyorum dıyorsunuz.Kızlar fıılen degıl ama gozle daha cok aldatır ayrıca bunu cevremdekı kızlar da kabul eder :)

0|0
    0|0
  • tamam siz kadınlar gidin sabahtan akşama kadar köpek gibi çalışın bizde evde oturalım ev işi yapalım okey.?

0|1
    0|0
    • siz yine bayan gelsin ilgi göstersin istersiniz :)

• bizden beklersiniz ama siz gelirken alır mısınız acaba :)

• açık ve dürüst konusayım, eşim benim kafada olursa ruh ikizi misali, abartısız 10 15 günde bir alırım, kalkıp 2 günde bir alırım demek yalan olur :)

• bu söz eski nesil anadolu insanları için söylenmiş söz neden çünkü okumak yada çalışmak yoktu onların zamanında.şehirdekiler çatır çatır boşanırken onlar sadece bir eşle bir ömür geçiriyorlar.o yüzden şimdi zamana uyarlamak mantıklı değil bence

0|0
    0|0
    • o zaman sevgili olarak düşünün

• teşekkür ederim

• rica ederim

• O eski devirdeydi... Artık parayı da iki taraf kazanıyor yuvayı da iki taraf kuruyor...

0|0
    0|0
    • maddi anlamda bakmayın olaya Allah aşkına ya yuvayı dişi kuş yapardan para kazanıp eşya almayı mı anlıyorsun

• Kusura bakma müneccim değilim... Verdiğin yanıttan sonra cevap vermeye değmeyecek bir karaktere sahip olduğunu anlamak yeterince zekaya sahip olunduğunun bir işaretidir... Ama senden zaten anlamanı beklemek doğru olmaz... Bundan sonra soru sorduğunda sorunun altına bütün karakterini belli edecek lafları dile getir de insanlar ona göre yanıt versin... Nokta...

• bir daha cevap vermezsin o zaman.

• Leopar desen...

0|0
    0|0
  • Bence bunu erkeklerin hepsi yapmıyor kişişel bişey oluyor hanzolar

0|0
    0|0
  • İşinize gelince biz sizden akıllıyız diyorsunuz ama hadi akıllıysanız yapın herşeyi izin verdik :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• bu kadının suçu bence.. tembel erkek te evlenmeden kendini belli ediyor o adamlardan uzak duracaksın bu dediklerini yaşamak istemiyorsan... zaten bir kadının evladıına ve kendine yapacağı en büyük kötülük tembeli sorumsuz, umursamaz bir erkekle evlenmektir.. dersen ki nerden bilelim daha evlenmeden seni aramaya üşenen iki de bir nazlanan işim var müsait değilim diyen yardıma ihtiyacın olduğunda ulaşmak için kırk takla attıran erkekten koca olmasını ummak bu sorunlara ateşe barut ile yürümektir... işsiz güçsüz sorumsuz ve sevgisiz erkeklerden uzak durun bakın nasıl kıymet biliyorlar...

1|1
    0|0
    • sorun hep kendim için bir şeyler yapmam :) vazgeçemiyorum napıyım yani başkası mutlu olacak diye kendimden ödün veremem ya :) doğru demişsin annene

• verme zaten hayatta en büyük dürüstlük kendimize söylediğimiz doğrularla olur...

• Katılıyorum . Bende düşündüm bunu . Burası Türkiye . Ve biliyorsun ki kadın olmak gerçekten çok zor . Sevsen o*spu .glsen o*rspu .vs. Tabi beyler demi pezevenge herkez o*rspu . Biz biliyoruz kendimizi neden hemen bu yakıştırmalar yapılıyor bizlere . Tanıyamadığınız bizlere. Demi zamanın da sevdin değer verdin geri iadesini alamadınız ve üstüne üstün aldatıldınız . Böyle durumlarla karşılaştınız ve sıranın aslında sizde olduğunuzu düşündünüz . Ve uygulamaya başladınız . Ve bunlardan büyük onur duydunuz . Kızların gururlarını hiçe sayarak . Her insan bir değildir . Ne kimse benim gibi olabilir ne de ben başkası gibi olabilirim . Ama bunları düşünürken neden kadınlardan herşeyi bekliyorsunuz ki o zaman bunları düşünürken .

0|0
    0|0
  • bütün yük kadınlar da valla birde üstüne başkasına gitmesin diye uğraşalım mı

0|0
    0|0
    • kadınlar hep öyle değil mi uğraşmaktan kastım gidiyor da elinde tutmak değil sahiplendiğini göstermek hep bunları yapmak zorundamıyız

• Atalar da her seyi pek biliyorlar. yuvayı neden dişi kuş yapsın ki? her sey müşterek. hadi yaptım bakalım o adama degiyor mu yaptıgım? ben poposu yanmış pire gibi ordan oraya kosturayım, o da aksam rahat eve gelsin, ayaklarını kasıya kasıya otursun. yok öyle yağma.

1|0
    0|0
    • hiç yani dimi.

• yeri geldiginde degil bu olagan bir sey olmalı. 'yeri gelme' gibi bir durum yok. anlattıgım bizden bir kusak öncesi. diyelim işten gelindi. evde yemek yok. girer ikisi de mutfaga. sohbet ede ede, güle güle yemek yapar. hem beraber vakit gecirilmiş olunur, hem gün içinde neler yapılmıs birbirlerine anlatma fırsatları olur. öbür türlüsü işkence. o zaman niye evlenelim ki zaten. böyle gayet rahat :D

• haklısın valla :)

• Hiç uğraşamam .

Habire birine kaçacak diye düşüncem ee ben ne ara huzur bulacam

birazda kendi önüne bakmaya denemeli

0|1
    0|0
  • kadın gercekten seviyorsa onun için boyle seylerle ugrasmak baskı degildir. bizim sorumlulugumuz cokmus gibi goruyordum bir zamanlar ben de ama erkeklerin de sorumlu oldukları seyler var aslında biz farkında degiliz canım

0|0
    0|0
  • Uğraşıyosun yapıyosun da değer bilmiyolar bazen çok yoruluyo insan...

0|0
    0|0
  • hem yuvayı yapacağım para benden çıkacak bir de kaptırmama derdim olacak öyle mi?

0|0
    0|0
  • katılıyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...