Beyin ve merkezi sinir sisteminin belirsiz veya bilinmeyen davranışlı neoplazmı ne demek?

Lütfen Yardım Edin, hayat memat meselesi.

Annemin günlerdir başı çok agrıyordu, doktora gititik, emar çekimi istedi bugün emar sonuçlarını aldık, yarın doktoruna göstereceğiz, Tanı'da bu yazıyor: Beyin ve merkezi sinir sisteminin belirsiz veya bilinmeyen davranışlı neoplazmı. Araştırdım biraz, neoplazm tümor demekmiş. Allah rızası için bilen biri bi açıklama yapsın, yarın doktorun diyecekleri kötü ise, ben hiç hazırlıklı degilim, annemden önce ben bayılır giderim:(((

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• duydugun endişeyi yazını okurken sankı benım basıma gelmıs gıbı hıssettım gercekten cok uzucu ve zor bır dönem allah yardımcın olsun annenın ıyılesmesını cok ıcten dılıyorum .. bende bıraz baktım google da senın dedıgın tanıdan yola cıkarak bırsey dıyemıyorum cunku bu tanıyla baslayıp halen latınce kelımeyle devam eden ısımlerı var ve onlardan bazıları ıyı bazıları kötu bence su asamada arastırmayı bırak .. morallı ol unutma moral çok önemlıdır nıce ınsanlar moralle mutlulukla ne hastalıkları yenmısler . annenın etrafında dört dön onla zaman gecır oturup komedı fılmlerı ızle konus sakalas ona da guc ver moral olarak çökmesıne asla musade etme dırenclı olun tek bır damla göz yası bıle dökme gır banyoya sessızzce agla hatta parcala kendını ama annenın yanında öyle guclu ve nese dolu ol kı kadıncagız senden ılham alsın ... halen bellı degıl ne oldugu ama varsayalım kanserle ılgılı bır durumsa kanserın sebebı stres sıkıntıdır baska nedenlerde vardır ama doktorarın dedıgı en önemlı etken sıkıntı strs durumu ve kanser yenılmeycek bır hastalık degıl evde bır keder olursa sız var olanı buyutursunuz ama neselı bır hayatla ve duzgun bır tedavı surecıyle inş atlatırsınız ... yarın inş guzel bır haber alacaksın ıcın rahatlayacak ve mutluluktan aglayacaksın ;) ama sunu hıc bır zaman unutma ölumlu dunya bugun varız yarın yokuz ıste bu yuzden saglıgında yada hastalıgında sevdıgın ınsanlara degerını kat kat göster .. dualarını eksık etme SABIRLI OL ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Beyin ve merkezi sinir sisteminin belirsiz veya bilinmeyen davranışlı neoplazmı ICD kodu d43'tür...

Bu kod beyinde oluşmaya başlayan çeşitli hasarları anlatmak kullanılır...

Bunu kod çok çeşitli sebeplerle verilebilir... Ancak genelde basit ve ilaç tedavisi olan unutkanlık (Alzheimer) gibi hastalık belirtilerinde için daha çok kullanılır...

Yani hastalık değil, belirti için kullanılır... Doktor bu sonuçtan sonra başka testler isteyebileceği gibi basit ilaç tedavisi de uygulayabilir...

0|0
    0|0
    • Yani, sizde öldürücü bir sonuç degildir değil mi? Sanırım doktorsunuz, Neden oluşur bu? varmıdır bir bilginiz? Sorun nedir bunun oluşumundaki?

• 1- Ben doktor değilim.

2- Sonucun ölümcül olmadığı aşikardır.

3- Teşhisi yapan doktor dışında annenizin nesi olduğunu kimse tahmin edemez.

4- Yaşınızı 25, annenizin yaşını da 55 - 60 olarak varsayınca, doğal süreç olarak değerlendiriyorum... Yaşlanmaya bağlı problemler bunlar, telaşlanacak birşey yok...

• Annem 40 yaşında.

• neoplazi dokuların normal işleyişlerinin ve yapılarının farklılaşmasıdır..Kabaca söylemek gerekirse tümör oluşumuna giden sürecin başlangıcıdır...Öncelikle geçmiş olsun acil şifalar dilerim..bu aşamada muhtemelen dotor ek testler ve biyopsi isteyecektir iyi huylu mu kötü huylu mu bunu araştıracaktır..Doktorla görüşmeye gittiğinizde metin olun merak etmeyin tedavisiz birşey değil..tekrar geçmiş olsun..

0|0
    0|0
  • Annenin bir beyin tümöre varmış ama nasıl olduğu belli değil ona bakacaklar. Yani tümörün iki türlüsü vardır bunlardan biri İYİ HUYLU TÜMÖR biriside KÖTÜ HUYLU TÜMÖR. Eğer iyi huylu tümör çıkarsa annende o zaman korkulacak birşey yok. Ama kötü huylu tümör çıkarsa o zaman annen kanser demektir ve erken önlem alınmazsa annenin ölümüyle sonuçlanır

0|0
    0|0
  • Büyük olasılıkla biopsi yapacaklar, eğer merkeze çok yakın değilse sorun çıkmaz; ki umarım değildir. ama birçok CA türünün tedavi ve rehabilitasyonu artık mümkün, dert etme; bu çeşit hastalarda moral çok önemli, destek ol annene

0|0
    0|0
  • anneniz kaç yaşında hanfendi ?

0|0
    0|0
    • Ark. daveti gönderdim kabul edebilir misiniz? Özel olarak birşey söylemem gerek. Arkadaşınız olmadıgım için mesaj gönderemiyorum.

• tabiki de hanfendi buyrun

• :( İnşallah tümör iyi huylu çıkar

0|0
    0|0
  • Allah yardımcınız olsun.Önce bir doktorla konuşun.Sonra o sizi yönlendirir.

0|0
    0|0
  • İyi huyludur belki üzülme hemen

0|0
    0|0
  • İnternette yazan hiç bir şeye inanma.her tümör öldürmez

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Doktor olmadan bu tanıları anlayamazsınız internette her şey abartılarak yazılıyor zaten

0|0
    0|0
    • internette doktorların sitelerine ve daha önce katıldıkları program videolarına bakın.

• sakin ol internette her yazanda itibar etme

inşallah kötü birşey değildir

0|0
    0|0
Yükleniyor...