Kıyafet seçimi kişiliği yansıtır mı?

bu soruyo okudugunuzda evet yansıtır diyeceksiniz eminim. bu gün ankara esenboğa hava limanındaydım bir arkadaşımı yolcu ediyordum uçagın kalkmasına biraz zaman vardı biraz etrafa bakıyordum yurdumun bir çok yerinde insanlar binbir çeşit insanlar geliyolar ve gidiyolar koşuşturmacalar vs vs yalnız ortalık ta öyle garip giyinimli salına salına oraya buraya giden bazıları aheste aheste bazılarıda ben burdayım dercesine ayakabılarının topuklarını yere vura vura yürüyen bayanlar var kıyafetleri ben tatile gidiyorum biraz daha zorlasalar bikinileri ile hava alanına gelecekler hatta bir çift gözüme ilişti ikiside beyaz pantolon giymiş fakat tambir facia erkeğin baxer net olarak görülüyor bayanınsa nerdeyse transparan kıyafet hani eskiden derlerdi hafif meşrep tarzı insanlar. eskiden hava alanına gelirken bunlar gibi insanlar çok nadir olur şimdileri okadar çoğaldılar ki size anlattıgım sadece bir kaç örnek aşırı uçta giyinmiş. şimdi bu kıyafet şekline bakarak insanların kıyafetleri kişiliği yansıtıyormu sizce

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• dikkat çekmek isteyen insanlar renkli dekolte vb giyer daha hanım hanımcık beyefendi olan kitle klasik giyinir.bazılarının karakteri cok ilginçtir farklı olmak ister ama sacmasapan giyinir yada gerçekten bunu yansıtmayı başarır. eğer kimsenin etkisinde kalmadan giyiniyosa kesinlikle evet.

1|0
    0|0
    • saçma sapan giyinen yeri ve zamanını ayarlayamayanlar çogalıyormu

• evet dikkat çekmişler işte.amaç baktırmak yada konusulmak o da onların tercihi olsun en iyisi hiç karısmamak aslında türlü türlü insan var :D en iyi cevap için tesekkür ederim bu arada:D

• ben aslında bayanlara çok fazla bakmam hava alanında bakacaksan hosteslere bakarım bakımlı ve kıyafetleri yakıştırırlar ama bu gün anlattıgım vakada illaki bakacaksın diye sanki diretiyolar erkeklere eskiden bayanları sadece kendilerine yakıştıkları için dekolte giyerler diye düşünüp hak verirdim ama artık bir çoğu baksınlar diye giydiklerini düşünüyorum ne yazzık ki ayrıca en iyi cevabı hak ediyorsun realde mantıklı düşünen az insan buluyoruz nette mantıklı düşüneni mumla arıyoruz

Kızlar Ne Diyor 3

• Kişinin her türlü seçimi karakterini yansıtır. Birisi cırtlak renklerde oje mi sürüyor , bir erkek fosforlu yeşil renginde ayakkabı mı giyinmiş , bir kız kocaman gözlükler, kocaman küpeler kolyeler bilezikler mi takıp takıştırmış , işte bunlar toplum içinde farkedilmeyi amaçlayan kişilerdir.

Karanteri oturmuş ve kendisine ait bir tarzı varmış gibi göstermeye çalışırlar, fakat caddeye çıktıklarında akıllarında olan tek şey "Acaba şu yanımdan geçen benim hakkımda ne düşünüyor? Acaba bu ne düşündü?" gibisinden olacaktır.

Bu gibi kişiler caddeye, fast food mekanlarına, sokağa...hep varoluşunu aramak ve ıspatlamak için çıkarlar. Bu psikolojide kanıtlanmış bir şeydir.

0|0
    0|0
    • yani kızlarımızda erkeklerimizde biraz yanlızlık birazda kendilerine deger verilmeyi bekliyormu desek

• Ben anarşist demedim zaten, narsist dedim. Narsistin kelime anlamını iyi biliyorsan , hiçbir dediğin söylediklerimi çürütecek şeyler değil. Yakın düşüncelerdeyiz.

• özür yorgunluktan kaynaklana yanlış okuma

• Kisilik degil ama hayat tarzini belirler ama acik giyinenle sade giyinen anlasamaz diye bisey yok düsünceler önemli ve buda kiyafetten bellenmez bence...

0|0
    0|0
    • açık ve dekolte yeri ve zamanında uygunsa giyilir ve bayanlara yakışır bu konuda diyecek bişeyim yok ama bu gün şahit oldugum olaylar artık gittikçe artıyor acaba diyorum toplumumuzun hızlı olarak zenginleşmesi görgüsüzlüğüde beraberindemi getiriyor diye düşünmeden kendimi alamıyorum aslında soru bu şekilde olsaydı daha iyi olurdu

• kıyafetlerini kendisi satın alıyorsa

yansıtır

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• kıyafet kişiliği yansıtır da senin varmaya çalıştığın yer başka. Aslında çoğu kişi kendini ifade edemediğinden kıyafetlerinde de seçici olamıyor. Böyleleri için sadece ifade edememeyi gösterir ki kişiliğini tanıma konusunda eksik kalır.

Açık giyinmeye gelince, arkadaşım bir yürü git.

0|0
    1|0
    • yürü gittim ama

varmaya çalıştıgım yer neresi onu anlayamadım

• yuzde51

0|0
    0|0
  • kesinlikle kıyafet seçimi kişiliğin dışa yansımasıdır.

0|0
    0|0
Yükleniyor...