İnternette işe başlamak sakıncalı mı?

Merhabalar

İnternette kendime iş buldum. Günümün çoğu bilgisayar başında geçtiği için değerlendirmek istedim. Faruk Güllüoğlu Pastanesine baksanız 2,5 ayda maaşınızı ödüyor. Bazı küçük işletmelerde paranın içeride kalması ve alamamanız mümkün. VII Sanat atölyesi gibi ( link ) Şimdi nette başlayacağım iş için her bulduğum ve onaylanan fırsat için belirli bir miktar ödeniyor. Günlük 20-50 TL arası kazanmam mümkün. Ama bu işveren paramı ödememezlik yapabilir. Nede olsa internet işi. Kendimi koruman için ne yapabilirim? Daha sonra maaş konusunda sıkıntı yaşarsak nasıl hakkımı savunabilirim?

0|0
0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• hakkını savunabilmen için mutlaka resmi bir evrak ile imzalaman gerekiyor ve yeri yurdu belli olması gerekiyor. bunun dışında hak talep edemezsin. bedavadan yardım etmiş gibi olursun. bunun dışında yaptığın işe bağlı kime yaptıgını bılıyorsan müşteri ile ilişkili isen bu durumu müşterilere iletebilirsin işi kendine alabilirsin. ama pek fazla bir güvenilir yanı yok resmi bir evrak ve herşey hukuka göre olduktan sonra hakkını rahatlıkla arayabilirsin. ya da deneme yanılma ile ilk işi yaptıktan sonra durumu izlemende ve karşı tarafın ilgisi ve tavırlarından belli olacaktır zaten.

0|1
    0|0
    • Şirket adresleri mevcut. Peki önceden bulduğum fırsat ürünleri siteden yayımlanmadan önce tasdix kullansam olur mu?

• tabiki olacaktır kendi yaptıgınız işinizi bir başkasına satıyor buda emeğinizi harcamış oluyor. bu delil olarak kullanabilirsiniz tabiki değişiklik yapıldıgı anda. Bu sayede sözleşmeniz olmasa bile şikayetinizle yaptığınız işi kendi üzerinize alabilirsiniz yinede bu gibi durumlar için bilişim polis'den bilgi almanızda fayda var internet üzerinden mail bırakabiliyorsununz. detaylı bir açıklama ile bilgi edinebilirsiniz. bunu ihmal etmeyin

• Bilgi verdiğiniz için Teşekkürler. +

Yükleniyor...