Her gece düşünüyor musunuz?

her gece yatarken düşünüyor musunuz benim gibi acaba bugün kimi üzdüm kimi sevindirdimm kime iyilik yaptım kime kötülük yaptım bunları düşündükten snra karara varınca kötülükler çok çıkınca vicdanınız rahat rahat uyuyor musunuz ?*

0|0
9|19

En İyi Erkek Görüşü

• Aslında artık istem dışı oldu bu düşünceler.Ama fazla düşünmemeye çalışıyorum.Çünkü düşündükçe üzülüyorum ,sinirleniyorum ve bütün iyi duygularım ölüyor.Çünkü yaşamdaki kötü olaylar beni çok etkiliyor.Bozulan düzenler kötüye giden yaşam şekilleri,sınırsıza yaklaşan öfke ve öfke olayları,birbirini sadece ideoloji veya düşünce karşıtlığı yüzünden çok insafsızca öldürenler,biryandan açlık ve susuzluk çeken insanlar bir yandan bütün bu olumsuzluklara karşı sanki dünyanın sahibi gibi yaşayan ve aslında yaşadığını zannedenler.

0|0
    0|0
    • çok düşününce insan kafayı yiyecek gibi oluyooo

• Evet öyle.Bu nedenle düşüncelerden uzaklaşıb uyumaya çalışırım.

Erkekler Ne Diyor 18

• kime nasıl davrandığımı biliyorum kötü bir laf söylediğim anki zamanda kendimi affettirir helalını alırım öyle giderim. Gün boyunca her insana iyilik yaptığım için geceleri rahat uyuyorum.

0|0
    0|0
    • işte herkes senin gibi değil kii biriileri birilerini mutlaka kırıyorrr

• mutlaka bilmedende olsa kırılıyor tabiki bu sana bağlı bence !

• evet benim kötülükler ve üzdüğüm insanlar fazla işimde yükselmemiz için çok kişinin canı yandı

pişmanmıyım asla bu bir hırs ve ben vicdansız biriyim sanırım beni hiç etkilemiyo

dünyaya bir daha gelsem aynı şeyleri gene yapardım çünkü başardım ben :D

0|0
    0|0
    • vicdansızzzz =)

• bizim işimiz bu inşaat müteahhitliği yapıyoruz ve ihalelere giriyoz piyada ayakta kalmak istiyorsan işin raconuna ayak uydurucan :d

• her gece düşünüyorum ama bu düşüncemi bir tek ben biliyorum düşünsem ne olacak ki kalp ağrısı olarak geri geliyor

0|0
    0|0
  • İnsan vicdanının muhasebesini sadece yatarken değil her anında yapmalıdır..İyilikler pek önemsenmezde kötü birşey yapıldığı zaman bunun telafisini hemen aramak lazım..Hayat zaten bir sınav değilmi ki...

0|0
    0|0
    • ewet öyle ama bnce en uygun zmn yatarkendir... çünkü kafasnda bişi yoktrrr yatarkenn

• Yaptığı kötü birşeyse ve kişide eğer bunun farkına vardıysa ..Yatmayı beklememelidir düşünüp telafi etmek yada vicdan azabı çekmek için diye söylemiştim.

• nasıl yani? bir insanı üzdüğünü anında anlayamıyor musun? ablam senin kafada nasıl bir RAM var merak ettim

0|0
    0|0
    • sinirle bnce hiç bi insn anlamaz bnde anlamıyooommmmm sen ablıyorsan ne mutlu sanaaa

• ben her gece düşünürdüm artık gündüzleri uyuyorum o yüzden düşünmüyorum..

0|0
    0|0
  • düşünmüyorum . yorgun oluyorum genellikle. direk uyku :D

1|1
    0|0
  • hiç de düşünmem, başka işim mi yok ya

1|0
    0|0
  • her zaman değil ama bazı geceler sabahın ilk ışıklarına kadar düşündüğüm oluyor. sanırım bu yüzden saçlarım erken beyazlamaya başladı

0|0
    0|0
    • çok dnme sana zarar veriyosa dicemde bu dnyada düşnmeyen öbür dnyada çok çkerrr bnceee

• aslında yalnız başıma düşünmekten çok en iyi dostumla paylaşmak daha iyi oluyor. çoğu zmaan benim göremediğim noktaları yakalıyor

• her gece bunu düşünmüyorum çünkü her gün bu şekilde duyguların yaşanacağı bir olay yaşamıyorum ama her gece ufak da olsa ilerisi ile ilgili düşüncelere dalıyorum.

0|0
    0|0
    • öylede olmalı ama insn birazda bunu düşünmelii

• ben düşünmüyorum demedim. Tabiki böyle bişi oldu mu düşünüyorum. Bunu senin de düşünmen çok güzel. Vicdanın ne kadar hassas ve önemli olduğunu hatta tüm duyguların besin kaynağını olduğunu hep söylerim. Vicdanı sorgulamayı başarmayı keşke herkes becerebilse.

• hayatımı menfaat ilişkilerinin ön planda olduğu düzende sürdürürken uykuya ayırabildiğim kısa sürede de vicdan muhasebesi yapamam.mutlaka tetikleyecek bir durum olacak ki düşüneyim

0|0
    0|0
  • Evden dışarı çıkmayınca hiç bir şey yapmıyorum öyle oluncada düşünmüyorum dışarı çıksam da kulağımda kulaklık gözlüğümü çıkarıyorum ne etliye ne sütlüye karışıyorum sonra direkt yat

0|0
    0|0
  • Düşüncelerin güzel.

iyi kalplisin.

hayırlı ramazanlar.

0|0
    0|0
  • senin düşünecek başka şeyin yok demektir

0|0
    0|1
  • Her gece düşünüyorum ama bunları değil. Başka şeyler.

0|0
    0|0
  • yani karşılaştırmıyorum kötü olduğumdan sorun yok. uyku da bir ihtiyaç diyorum ve geçiyorum.

0|0
    0|0
  • bi yarım saat düşünmeden uyuyamıyorum :((

0|0
    0|0
  • Vicdanımın nerde olduğunu bulabilsem belki düşünürüm. :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• bazen düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • gece yatarken degil de o anda pişmanlık duyarım, telafi etmeye calısırım bir sekilde. gider sırnasırım baktım olmadı cok mecbur kalırsam özür dilerim.

0|0
    0|0
  • kendim gibi olduğum sürece vicdanım rahat,ama kendimi zorlayarak iyilik yapıp riyaya düşmüşsem uyku tutmaz.

0|0
    0|0
  • senin gibi düşünmüyorum. en azından her gece. zaten bir iki kelime ediyorumdur insanlarla çoğu gün onun da nesini düşüneceğim. düşündüğümde de kötülük, iyilik diye ayırmam öyle.

0|0
    0|0
  • Sevgılımı dusunuyorum sadece.

0|1
    0|0
  • Yok hayal kuruyorum ben.

0|0
    0|0
  • sabah uyanınca

"ne bok yedim lan ben" diye düşünüyorum bazen.

0|0
    0|0
  • Geceleri uyumuyorum ben.

0|0
    0|0
  • yastıga değer değmez dalıyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...