Bacakları bükmeli miyim yoksa düz mü olmalı?

Dikkat çektiğimize göre, mekikten bahsediyorum arkadaşlar. Etkili olması için bacaklar düz mü olmalı yoksa bükülmüş şekilde mi? Bir de yarım mekik mi, tam mekik mi çekmeliyim? Tam mekik boşuna yorar gereksiz demişlerdi de.

Güncellemeler:
Ciddi bir şey soruyorum arkadaşlar. Dalgaya alacak olan gelmesin.

0|0
06

En İyi Erkek Görüşü

• dizler kırık olursa karın kasını daha fazla zorlarsın yani en etkili çekme yöntemi o şekilde Ayrıca düz çektiğin zaman beline daha fazla yük biner Mekik sehpasında dizleri sehpa pozisyonuna göre zaten kırık olacağı için belini zorlamayı engellemek açısından tam mekik yapmana yani başını dizlerine kadar çekmeye gerek yok

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 5

• Bu konuda belin zorlanmasına göre gerekli ya da gereksiz deniyor. Bel sorununuz yoksa ve belinizi gerekiyorsa mat ya da başka bir destekle güvenceye aldıysanız gereksiz değil, tercih meselesi diyebiliriz. Dizler kırık yarım mekik görece daha kolaydır ve yine karın kaslarını çalıştırır. Düz uzatılmış ayaklarla çekilen tam mekik bir miktar daha zor olur. Önemli olan belinizin rahat ve güvende olup olmadığıdır, hangisini seviyorsanız onu yapabilirsinzi bel ile ilgili sıkıntınız yoksa. Başarılar.

0|0
    0|0
    • Bel ile sıkıntı dediğiniz ağrı olup olmaması ise ağrı olmuyor hiç bir şekilde. Bel kaslarım kuvvetlidir yaptığım meslek dolayısıyla da (ATT'yim) Bacaklarım düzken daha rahat çekiyorum mekik, kıvrılmış halde daha zorluyor. Teşekkürler cevap verdiğiniz için :)

• Yine de belinizin sert bir zeminde olmaması daha sağlıklı olacaktır.

• Teşekkürler cevap verdiğiniz için :)

• Yarasa gibi sark öyle çek...

0|0
    0|0
  • çeyrek çek

0|0
    0|0
  • 90 dere ol çek en etkili sonuç bu oda yarım oluyor

0|0
    0|0
  • bükme fazla

0|0