Spor yapanlar yardım?

Ben vücut geliştirmek istiyorum 190 cm boy 70 kg 18 yaşındayım
Yaza kadar vücudumu şekle sokmak istiyorum ne yemeliyim ne yememeliyim?
Nasıl ve kaç saat çalışmalıyım hergün mü yoksa 2 günde 1 mi çalışmalıyım?
Beslenme ve antrenman programı nasıl olmalıdır
Mümkünse takviye besin kullanmak istemiyorum doğal olarak yapmak istiyorum
Hertürlü yardımlarınıza açığım
Herkese şimdiden teşekkürler

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• kilo almakta problem yaşıyorsun sanırım, yaşıyorsan eğer takviye olmadan %100 verim alman çok zor malesef. takviyeden kastım protein tozu ve karbonhidrat tozu. bunların zararı olmamakla beraber 6 ayda aldığın gelişimi sana 2 ayda verir.
    sağlıklı beslenme, yaptığın spordan daha önemli emin ol. bol bol karbonhidrat ağırlıklı beslenmeli ve balık, tavuk sıkça tüketmelisin.
    bir spor salonuna yazıldığında zaten ilk 1 ay vücudun alışma dönemi olduğu için ağır kondisyon isteyen hareketlere geçmezsin. ilk 2-3 ayda fiziki olarak pek fazla bir şey değişmese de, kendindeki değişikliği hissediceksin. daha güçlü ve daha dirençli hissediceksin kendini
    antrenman ise haftada 4 kez uygundur, haftasonları müsait değilsen eğer, pazartesi salı antrenman, çarşamba off day, perşembe cuma antrenman gibi bir sistem uygulayabilirsin. dikkat etmen gereken tek şey, fazla çalışman seni daha çabuk geliştirmez. bunu unutma

0|0
    0|0
    • Öncelikle cevabın için teşekkürlerler
      Haklısın kilo almada problem yaşıyorum ne yersem yiyeyim kilo alamıyorum

Kızlar Ne Diyor 2

• Bence bir antrenörden ya da bı spor klubunun hocasından daha profesyonel bir yardm almalısın.

0|0
    0|0
    • Haklısın ama bir spor hocasının yanında çok boş gitmek istemedim yani bileyler öğrenip gideyim : )

• ;) mantıklı

• Meyve sularını hayatından çıkar, asitli içecekleri en aza indir.
    Akşamları saat 6'dan sonraya bırakma yemeğini ve ekmeği kesinlikle kes.
    Yatmadan birkaç saat önce mekik çek, dumbell kaldır...
    Abim bunları yaparak tam 19 kilo verdi :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• haftada üç günle başla her idman tüm vücut çalış iyi kardiyo yap saati yok ne kadar sürerse idmandan 45 dk önce karbonhidrat yüklenmesini bitir idmandan sonraki yarım saat içindede protein yüklen öğün sayını 5 çıkar uzun süre aç kalma dahada detaylı halde anlatabilirim yeterli görmezsen

0|0
    0|0
    • Yardımın için teşekkürler

• Haftada 4 gun calis 1 saat -1-15 dakika arasi isinmayla makarna haslanmis tavuk yogurt yumurta balik et tuketmeye calis bol. bol

0|0
    0|0
    • Tavsiyen için teşekkürler

• Önemli degil cok agir kaldirmak cabuk gelismek degil yavas ve programli calis temel idman en az3 ay calis kolay gelsin

• çalış bro

0|0
    0|0
Yükleniyor...