Allah'ın bana dünyada günahımın cezasını vermesi mi bu durumlar?

ramazan ayında alkol içtim 3gün içinde bir ay ehliyetimi verdim hızdan ayriyeten 350tl ceza ödedim bugün ise arabam çekildi 400tl ceza ödedim işlediğim hadsız günahdan dolayımı başıma geldi acaba bunlar?

0|0
1211

En İyi Erkek Görüşü

• canın sağ ise sorun yok.herşey geçer.her insan hata yapar

0|0
    0|0
    • cok sükür yasiyorum morelim bozuk haliyle okadar :)

• rica ederim :) hayirli geceler...

• sanada aga

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 12

• yaradan'ın özel bir şey yapmasına gerek yok ki, kendi şaşkınlığıyla halletmişsin meseleyi zaten.

0|0
    0|0
  • yok ya ne alaka bzm burda komşu lıkır lıkır biraları devirdi de maşallah bnden sağlam:D

0|0
    0|0
  • Yani diyorum ki yanlislar yapiyorsun ALLAH sana yanlis oldugunu defalarca gosteriyor hala daha yanlistan donmuyorsun bence biraz dinine yönelmelisin manevi huzur kazanmalisin dostum Ayrıca ALLAHİN sevdigi bir kulsun ki böyle düsünmene vesile olucak olaylarla karsilastiriyor seni biraz dusun ve topla kendini ona önel

0|0
    0|0
  • Hadi ateistler bunu da açıklasın.!

2|2
    1|1
  • her günahın bir bedeli var.

0|0
    1|0
  • olabilir niye olmasin belki allah kendine gelmeni istemistir

0|0
    0|0
    • insallah dank eder kafama o halde.. bunu istiyorum ne zamandir kendime gelmeyi ama beceremiyorum cunki hayatimdan memnun degilim ne zamandir :)

• azıt azıt,ondan sonra bana kaderimin oyunu mu bu!

1|0
    1|0
    • soruyla ne alaka :) hatamin farkindayim zaten bunu kabullenmemezlik etmedimki?

• hız yapmışsın cezanı almışsın

0|0
    0|0
    • orasi öylede bildigim bir bölgede yeni radar kurulmus sabit bir sekilde sanki tesadüf gibi gelmedi o gün gelmisti ama ard arda ceza gelince düsündüm öyle..

• hepsini kendin yapmışsın iraden dışında olan bir davranış yok

• evet orasi öyle yasaklari cignedim bir bakima :)

• jetonun düşümüyor senin.

0|0
    0|0
    • yani? ne demek istedin jeton bu sefer kesinlikle düsmedi evet :)

• Her günahın bedeli var

0|0
    0|0
    • evet bunun bilincindeyim.. ne kadarda merhamet sahibi olsada belki ikaz seklinde ödetmistir bana ki bunu umuyorum kiyamete kalmasin ürkütücü :)

• evet oyle gıbı

0|0
    0|0
  • büyük ihtimal cezalandırılmışsın.

0|0
    0|0
    • bende öyle düsündüm kizdim filan sonra dedim kendi kendime "essek istedigini yapip hersey normalmi gidecek sandin" dedim :)

• :) kolay söylüyorsun ama insani umutlandiriyorsun hosuma gidiyor :) ben beceremedigimi hissediyorum artik irademi zayif görür oldum.. hayirlisi allah yardimcim olsun.. tsk ilgin icin memnun oldum

• rc ederim ne demek.konu hassas .)

Erkekler Ne Diyor 10

• ben ramazanın ilk günü alkol içtim araba kullandım hiç bişi olmadı 2. gün sahilde bi kaza yaptım alkol 0 ama arabam pert bende yüzümde çizikler ezikler var bacağımdan yaralandım sıkıştı çünki günahlar anında ödiyebiliyon gitti honda 2000 pert yaa 400 tl 350 tl oho oho

0|0
    0|0
    • yani alakasi var meblagnin miktari önemli degil sanirim :)

• inşallah arabana çabuk kavuşursun böyle şeyleri duyuyom moralim bozuluyo ya senin için inan kalpten üzüldüm ya çok kötü durumlar allah kimseyi arabası olanları onlarla sınamasın diyorum :d

• haha :) tsk halden anliyorsun :)

• Başına gelen durumları ve nedenin düşünecek kadar akıllı olduğuna göre kendine çeki düzen vermenin gerekli olduğuna da inanman gerek.

0|0
    0|0
  • sen kendini dine fazla kaptırmışsın genç adam :/

1|1
    2|0
    • yaptigim hareket inandigim dine uymuyor yani günah isledim bunun cezasini bir sekil ödiyecegim elbette umuyorumki 3 günde basima gelenler kefarettir günahima

• uymuyorsa neden yaptın ? rabbinin bunu senden çıkaracağını bilmiyor muydun ? o ki koca evreni yaratmış sana birkaç liralık trafik cezası mı kestirmeyecek ?

şimdi hiç ağlama, git tövbe namazı kıl.

• insaniz iste nankörmü dersin safmi dersin iradesizmi dersin ne dersen hata yapmayi birakmiyoruz bilsekte.. aglamiyorum hatamin farkinda olmasam bu soruyu sormazdim zaten :) allah cümlemizi hidayete erdirsin ne diyim günahlarimizi bagislasin

• Kadercilik yapma bence,ödenecek günahın bedeli bu dünyada değildir.

Alkollü araç kullanmasaydın,bunlar olmayacaktı.

Seçimler(başlangıç),yaşadıkların(gelişmeler) ve hepsinin toplam sonucu.Keşke yapmasaydın..

0|0
    0|0
    • alkollu arac kullanmadim kullanmamda hizdan kaynaklandi araba cekilmeside yanlis park etmemden.. keske yapmasaydim evet yaparken düsünmedim bugün de bunlar basima gelince bu bana bir ikazmidir diye düsündüm

• Haklısınız,inşallah daha dikkatli oluruz ve Türkiye'de 1 savaş kadar insanı trafik kazaları yitirmeyiz.

• insallah...

• Bizim evde bir çiçek var su vermeyi unutmuşum, oda bana hatırlatmadığı için kurudu, tanrının bir göstergesi dostum.

1|0
    0|0
    • eyvallah bende öyle düsündüm bugün..

• Orasını bilmiyorum çünkü Allah :" Oruç tutanın karşılığını ben vereceğim " demiştir. Yani karşılığı tam olarak ne olduğunu açık uçlu bırakmıştır. Cezasını da bu hususta bilmeyeceğim ancak inşallah bu kadar ucuz cezalarla kurtulmuş olursunuz.

0|0
    0|0
    • insallah temennim odur zaten dünyada cezasini cektiysem ne ala

• Yoğ dostum bizzat kendi sorumsuzluğunun cezası bunlar.

1|1
    0|0
    • yani kac senedir bir lira ceza ödemedim pes pese gelince birde bu zamanda bu düsünceye kapildim acikcasi..

• yok yahu kurallar böyle :D:D:D:d

0|0
    0|0
  • Tesadüf

0|0
    0|0
    • pes pesede olmazki ya :)

• Aksilikler hep peş peşe olur

• orda dogrusun sanirim herzaman böyle olmustur hayatimda hatta bir önceki hiz cezasindan sonra arkadasim demisti dikkatli ol genelde pes pese olur hersey diye :)

• ben cenabet doğmuşum, benim suçum neydi peki?

0|1
    1|0
Yükleniyor...