İntihar etme durumum var okul konusunda yardımlarınızı bekliyorum...

Düz lise mezunuyum. Okuldan mezun olurken girdiğim YGS ve LYS sınavlarında açıkcası gitmek istemediğim için tercih dahi yapmadım ne hazırlandım nede canım o sene üniversiteye gitmek istiyodu kendimi hazır hissetmiyodum sanırım bunda okula 1 yıl erken başlamamın etkiside yok değil.

Daha sonraki sene yani bu yıl dersaneye gittim YGS puanlarım şöyle:

Y-YGS-1 239

Y-YGS-2 246

LYS de barajı 2 puanla geçemedim. İstediğim bölüm Bilgisayar Mühendisliği ancak LYS barajını geçemediğim için tercih dahi yapamıyorum.

Kafamda istanbulda özel üniversitelere %50 burslu şekilde yerleşip Bilgisayar mühendisliğini okumak vardı. Şimdiki puanla bunu istesemde yapamıyorum.

Birincisi ne yapmalıyım önerilerinizi nedir ?

Ben illa bilgisayar mühendiliği diploması istiyorum yani o bölümü okumam gerekiyor.

Ayrıyeten kafamda da şöyle bi plan var:

Diyorum ki 2 yıllık hazırlık sınıfı ingilizce olan hehangi bir mesleğe %50 bursla yine istanbuldaki özel üniversitelerin birinde kayıt olsam, ve hazırlık sınıfında sadece ingilizce dersi görmenin rahatlığıyla tekrar hem üniv derslerine çalışıp yani ingilizceye, hemde sonrasında öss ye çalışıp ortalama 300 puan tutturabilir miyim bu mümkünmü standart bir öğrenci için.

Yani ne çok çalışan nede çok tembel bir öğrenci modunu düşünün...

İlla bilgisayar mühendisliği olsun istiyorum devlet üniv.lerini tutturabilecek bi zekaya sahip değilim ve özel üniversitelerede en fazla %50 bursla gidebilirm bütçem buna elverir...

Cevaplarınız bir hayatı değiştriciek hepinize şimdiden teşekkürler...

Güncellemeler:
Cevaplarınız için teşekkür ederim intihar felan yalan oldu :D Etmiyorum yani.

Şaka maka boku yedim bu yıl yine stres yine çile te allam ya !

0|0
14|4

En İyi Kız Görüşü

• Bi sene daha hazırlan özel işleri zor odicegın para gıderek artıyormuş ama maddi durumun varsa en azından barajı gecicek kadar çalışıp gitseydın o halde .

İntiharlık bişey yok ayrıca.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• hiçbir yere gitme otur iyi bir dersaneye git çok çalış seneye kazanırsın. sadece bir sene. tercih falan yapma yoksa bilg mühendisliği yalan olur öyle kazanamazsın. boşa masraf da yapma. illa bilgisayar mühendisliği istiyorsan bir sene başka işlerle meşgul olmadan sadece ders dersane ev arasında bir hayatın olsun. hayata bir kez geliyorsun fırsatın varken istediğin şeyi yap.

0|0
    0|0
  • çile olarak görme bence potansiyelibni ortaya çıkarabileceğin bir süreç olarak gör. çok çalış mücadele et olmazsa da en azından denedim dersin...

0|0
    0|0
  • ingilizce dersi görme hevesini anlamadım şahsen:/ ikincisi sen bu sınava hazırlanmaya üşeniyorsun bilgisayar mühendisliğini nasıl okuyacaksın. ünv. girince rahatlarsın diyenlere burda gtümle gülüyorum onlara inanma ünv. kat ve kat daha zordur. kafanı değiştir önce çalışmadan olmaz bu işler;)

1|0
    0|0
    • aynen ya o rahatlarsın diyenler şimdilerde de okulu bitir o zaman rahatlarsın diyorlar. boğazlamak istiyorum ya neyse.

• İntihar etmek bir durum mu oldu?İntihar etmek isteyen biri geleceği ile ilgili bu kadar kafa yormazdı.

0|1
    0|0
    • Tercih sonuçlarından sonra karar vericem 1 sene daha çalışmayı gözüm kesmiyorum ve bir çıkış yoluda yok...

• İntihar edince herşey düzelicek yani.Süper Mario gibi 3 canın yok:)

• Devlet üni.lerini tutturabilecek zekaya sahip değilsen bilgisayar müh.liğini yapabilecek zekaya sahip değilsindir. Diploma her şey değil onu almakla mühendis olmuyorsun. Neden kendini becerilerinin dışında bir bölüme şartlıyorsun anlamadım. Sözel oku, sanat oku... Ne bileyim. Ama o kadarcık puanla özel üni.ye girip diploma alıp kendine ''mühendis'' sıfatını yakıştırma.

0|0
    0|0
    • Orda duralım :) Kimya çözemiyorum diye biyoloji çözemiyorum diye fizik çözemiyorum diye bilgisayar mühendisi mi olamıcam ? Çok saçma. Gayette kondururum o mühendis edasını. Özellikle bilgisayar alanında kendime çok güveniyorum ve bu işi seviyorum açıkcası ÖSYM kafa tarzıyla düşünmen biraz garip geldi...

• Sen benim düşünce yapımı nerden anlıyorsun acaba. Zekam yetmez diyen sensin. Ne dediğini bil önce.

• Tamam sana cevap vermiyorum sizin köy daha büyük :D te allam ya :D

• Etme olum soru çok uzun ya. Biz okuyana kadar ölürsün :(

1|0
    0|0
  • illa istiyorum istiyorum diyorsan bekle bir sene istediğini al!

0|0
    0|2
  • ben olsam bu sene de sallardım okulu tekrar çalışırdım. zaten psikolojik olarak çökmüşüm bir de ne ingilizcesi. hazırlık okudum, hiç de rahat değildi. hani iyice kötü olmayasın.

tabi yine de sen bana bakma, dilediğini yap.

0|0
    0|0
  • hani nerde intihar ettin kaçırdım mı yoksa.tüh.

0|1
    0|0
  • özet gecmemissin ki. intihar et gitsin.

0|1
    0|0
  • çok uzun yahu

0|0
    0|0
  • atanma durumum var demiş gibi ya:D

0|0
    0|0
  • Maddi durumun varsa yurt disinda oku.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Kendini gayet iyi ifade edebiliyorsun... Bence önündeki sorunu kendi kapasitenle aşabilecek durumdasın... Ayrıca hayat bilgisayar mühendisliğini kazanmakla bitmiyor... Daha sonra aşman gerekecek daha çok engeller olacak... Her defasında intiharı göz önüne getirirsek. işimiz var demektir..

0|0
    0|0
  • daha yolun başındasin ne intiharı inancını kaybetme kolayı seçme kolay olanı herkes başarır sen zoru başar.tabi intihar etmeden

0|0
    0|0
  • bu dünya çekilmiyor diğer tarafta sınavlar daha kötü daha zor sen burdaki sınavlar zor diyosun

0|0
    0|0
  • Ettin mi?

0|0
    0|0
Yükleniyor...