Hangi bölümün doktoruna gitmeliyim ?

ya ben accayip kaşınıyorum ama içten gelen bi kaşıntı mesela biyerim felan kaşınıyo kaşıyorum ama bişey yok kaşınan yer ora değil bitürlü bulamıyorum neremin kaşındığını bu kaşıntı mahfetti beni doktora gitcem ama hangi bölüme gitceğimi bilmiyorum bide çok saçma ben bunu nası anlatcam doktora ya :D

Güncellemeler:
yanlış anlamayın mesela kolum kaşınıyo kaşyrm ama kaşınan kolum değil içten gelen bi kaşıntı saçma sapan yorumlar yapmayın yapanlarında başına gelir inş ozaman görürsnz .

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

Erkekler Ne Diyor 19

• Dahiliye uzmanına ve dermotolojı uzmanına müracat etmelisiniz,

• dermatolog / cildiye

• endokronoloji ye git o zaman

• Cildiyeciye

• cildiye alerjik bir sıkıntı olabilir.alerji yapan şeyler genelde şampuandan tut ki yediklerin kullandığın parfüm veya krem herşey yapabilir gidip soracaksın ne olduğunu doktor bilir herşey karaciğerden de oldu diyemeyiz insan vucudu komplike sonuçta herşey neden olabilir.

• Nerenin kaşındığıyla ilgili ama hani kaşınma var söz konusu , cildiye derim içten gelen kaşıntı yazmışsın cok güldürdün beni tırstım :)

• ya ben ciddym ama herks dalga geçiyo evdekilerde gülüyo :D

• kaşıntı kaç karış içerden ?

• malmsn düzgün bişey sordm

• insanın içi kaşınırmıymış hiç böyle bir saçmalık varmı ? hissedemezsin ki zaten muhtemelen deri altında kımıldaşan kıl kökleri sana kaşıntı olarak geliyor siğil varmı ? baş veriormu kaşığın yer kaşımadan önce cok mu kızarıktı. ? bunlar olmadan sordugun soru bir işe yaramıyor malesef..

• bir dermatoloğa görün o seni yönlendirecektir.

• Açılın ben doktorum.

• dermatoloji işini görür inşallah, lösemi hastalarındada içten kaşıntı olur dilerim ciddi bişey yoktur geçmiş olsun

• inş. sağol ciddi bi yorum attığın için bazıları baya bi saçmalamış konuyu farklı yerlere çekmşlr .

• sorun değil

• cildiye usta

• dermatoloji

• Döküntü yaşıyorsun. kurdeşen gibi birşey. cildiyeciye gitmen gerekli .

• Karaciğerinde sorun var

• Bence burdan sormak yerine hemen acile git ictigin bi ilaç yada yiyecek ten dolayıda olabilir başka bi sorunda olabilir kaşıdigin yer tara oluyormu eğer oluyor ve deri altı epital sıvi olsumu varsa hemn acil diyorum arkadaş boşver burayida direk yakındaki bi hastanenin acil bölümune git ama büyük bi hastane olsun acilde olsa sana gerekli tesleri yaparlar en doğrusunu tahlil lerden sonra 5 sene okuymuş insanlardan öğrenirsin ihmal etme çok geçmiş olsun ayrıca psikolojk de olabilir

• :D:D kızmada esra erola git sen :D boşver doktoru

• yav manyakmsn ciddym ben hem düşündğn gibi değil mesela kolum kaşınyo kaşyrm ama içten gelen bi kaşıntı tuhat bişey belkide pskolojiktr .

• alala ilginç bilemicem ozmn hangi doktora gitmen gerektiğini

• :Dkaşınan yer önemli...psikolojiktir.

• yaw iyi güzelde millet nerden bilsin doktor olanlar varsa ayrıda yani millet doğal olaraktan dalga geçecektir yani. dermatolojiye bir görün cilt hastalıklarına bakan bölüm o...

• cildiye den başla.

• kaşıntı cildimde değil ama .s

• Öncekileri Göster
    • yok ya o yer değil içmdn gelen bi kaşıntı sanki iç organlarım kaşınıyo gibi çok tuhaf bişey çok saçma evdekiler ciddiye almıyo dalga geçiyrm sanyo :D

• genel cerrah a git.

Kızlar Ne Diyor 11

• Dermotolog olabilir olmadı zaten seni dahiliyeye sevk eder .. he aklıma geldi de :)) bir hasta doktora gelir ve:_doktor bey benim her yerim ağrıyor parmağımı nereye dokundursam orası ağrıyor. bakın. der ve başına dokundurur ağrıyor koluna dokundurur ağrıyor. ardından doktor._ beyfendi sizin parmağınız kırık!

• önce cildiye diyeceğim ama içten gelen bir rahatsızlık ise karaciğer ile ilgili bazı testler için dahiliyeye sevk edilebilirsin.doktora nasıl anlatacını fazla düşünme buraya yazdıklarını onada anlat yeter

• cildiyeye görünmende fayda var gecmis olsun.

• cildiye veya dermotolojii

• önce cildiyeye git o seni sevk eder zaten diğer birimlere

• cildiyeye gitmelisin

• cildiye

• dermatologa git.büyük ihtimal kan testi yaptırıp neyin olduğunu çözer

• Arkadaşım ben yanlış anlamadıysam sorunun psikolojik gibi. Dilersen bunu bir araştır derim.

• benzer bir durum bendede vardı bieçok doktor gezdim tonla para verdim ama faydasını gördüğüm tek bir ilaç vardı "atarax", asıl amacı sakinleştirici. ama ben onu önceleri tek içiyordum sonra yarım derken hiç içmemeye başladım ve 6ay cıvarında kaşıntıdan kurtuldum.kaşıntının nedeni stres bunu bil. istanbuldaysan sana tavsiye edecebim biri var git hemen çözsün senin kaşıntını

• Barsak parazitleri, diyabet, iç organ kanserleri (safra kesesi, karaciğer, barsak kanseri); safra kesesi taşları ya da viral hepatit (sarılık) gibi nedenlerle ortaya çıkan safra yolu tıkanıklıkları, lösemi ve lenfoma gibi malign (kötü huylu) kan hastalıkları, böbrek yetmezliği, AIDS gibi sistemik (birçok organı tutan) hastalıkların gidişi sırasında ya da bazen bu hastalıkların ilk belirtisi olarak yaygın ve nedensiz kaşıntılar ortaya çıkabilir. Kaşıntının en sık rastlanan nedenlerinden birisi deri kuruluğudur. İc organları hastalıkları yada dermatolojiye görünün derim.

Yükleniyor...