Neyin kafasını yaşıyorum ?

Yolda yürüken bazen eski evler arbalar gördüğümde içimden zihnimden acaba bir zamanlar bu evlerde kimler yaşadı ,kimler hastalandı bu arabalarda kimler nerelere gitti neler yaşadı konuştu güldü diye bir dizi senaryo hayal geçiyor .

Eski tarihi yapıtları evleri özellikle çok severim.Eski eşyalar bana hep insanların yaşadığı hayatların nasıl olduğunu düşündürtüyor.

Var mı ben gibi gördüğü eski eşyalardan insanların hayatlarını

hayal eden düşünen .

0|0
6|18

En İyi Erkek Görüşü

• Yaşlılıkla falan alakası yok. Sırf bu yüzden sahaflardan eski kitap alırım. Özellikle benden önce okuyanın önemli bulup altını çizdiği satırlar varsa iki misli mutlu olurum. Önemli bulduğu cümlelerden karakter tahlili yaparım.

Aslında bizim gibi insanlar içinde yaşadığı dünyanın gerçek renklerini görüp her dokuyu her tadı duyumsuyor. Bunları göremesek ne küçük bir yer olurdu yaşadığımız dünya. Biz büyük bir dünyanın dolu dolu yaşayan insanlarıyız:)

0|0
    0|0
    • sevdim cevabını ...yüzeysel bir dünyada hayatın derinliklerine bakabilmek görmek bu tadı yakalamak keyifli bence de.

Erkekler Ne Diyor 17

• hayalgücün güçlü, bence birşeyler yazmayı dene

1|0
    0|0
  • Çok acayip şeyler düşünüyorum yaşlanıyoruz pink

0|0
    0|0
    • Bu daha önceki yaşlarımdada oluyordu.

Şimdiye has olsa bende öyle diyecem de.

• Hiç sorma yaa hele içinde eski eşyalar falan olursa tamam orda koparım ben

0|0
    0|0
  • Eskiden anneannemlere inmek için bağdat caddesine çıkan yoldan aşağı doğru yürürdük... Annem elimden tutardı, götürürdü. Bende o meşhur Ziverbey köşkünün içinde, o kasvetli yapıda ne olduğunu merak etmiştim hep.

Biraz büyüyünce 80'li yıllarda bir işkence merkezi olduğunu keşfetmiştim. :P

0|0
    0|0
    • peki var mı merakın hala böyle yapılara

• Var... O caddenin aşağısında terk edilmiş köşkümsü bir yapı daha var, orayı hala merak ederim. Ama senelerdir hiç geçmedim, belki yıkmışlardır.

• "Ayol bizim zamanımızda"lı cümleler kuran menopoz teyze kafası

0|1
    0|0
  • eski evler falan gördümde duvarlarını incelerm, evin farklılıklarını araştırırım. mesela bildiğim bir yer var evin duvarının sadece küçük bir kısmında işlemeli bir taş var eski bir ev o işlemeli taşın içinde küçük bir kasa içindede hatrı sayılır miktarda altın var. ben hep eski çeşmelerde, evlerde, hamamlarda bu tür ayrıntılara dikkat etmeye çalışırım. aynı kafayı yaşıyoruz senle ama hedefimiz farklı :)

0|0
    0|0
  • eski bir filmi seyrederkende olur bunlar.mesela eski istanbul ve yeni istanbul.sadece değişmeyen birkaç tarihi bina va külüstür ikarus marka iett otobüsleri.devlet işini anlamıyorum o hurdaları neden kullanırlar.hadi tramvay nostaljide güzel oluyor.ama otobüs hiçte nostaljik değil.

0|0
    0|0
  • Olmazmı soruda kendimi buldum resmen böyle baktıkça bir eşyaya bir eve kimindi bu acaba nasıl yapılmış kimler kullandı gibi o şeyle aramda garip bir bağ kuruyorum biraz hüzünlü biraz tebessüm ederek :)

0|0
    0|0
  • he ya ehtiyarladım ondan diye düşünüyorum ben seni bilmem ama. ibraam da bizim gibi dşünüyor yalnız değiliz

1|0
    0|0
  • bende tatile falan giderken düşünürüm ,şimdi şu evde nasıl bir hayat var sabah o adam nereye işe gidicek kafasında ne dertler var

0|0
    0|0
    • demek yalnız değilim bu konuda

• ewet ben varım zaten işim geregi olsa gerek çok ilğiliyim ,nerdeyse eski bir binada ,yaşanan

eski olayların fısıltılarını duyarım

0|0
    0|0
  • Doğrusun bnde orda bizamanlar birilerinin yaşadığını düşünürüm ama artık yaşamadıklarını düşününce garip olurum ..

0|0
    0|0
  • ne kullanıyorsan banada ver :D

0|0
    0|0
  • bazen bendede oluyor bi keresinde ceneviz kalesini görmüştüm kimbilir ne savaşlr oldu !

0|0
    0|0
  • merak etme aynı durumdayızz aynı seylerı bende dusunuyorum.

0|0
    0|0
  • yaşlılık belirtisi :((( bendede var aynısı ...

Osmanlıya kadar iniyorum bazen bende

0|0
    0|0
    • ilahi silent çocukkende böyle düşünürdüm taktınız yaşıma

• bana ergen dedi :)))

• eşek kadarsın :P

• aynen

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Evet banada oluyor eski bişey görünce bazen hiç olmamış yalan gibi geliyor gözümle görmediğim için :))) o hayatları hep gözümde canlandırıyorum :))

0|0
    0|0
  • Eski yerlerde.. Eski zamanlarda.. yaşıyorum. rüyalarımda, hem de her gece..

0|0
    0|0
  • Mardine gitmelisin çok sevecegine eminim :)))

Her yer tarihi yapı yaşanmışlık kaynıyor ;)

0|1
    0|0
  • güzel şeyler bnce bunlar :)

0|0
    0|0
  • eski eşyaları severim ama babaanne kafası bu:(

0|0
    0|1
    • hadi ben babanneyimde yukarıda bir dolu kişi daha genç onlarda düşünüyor

• öf kadın ya:(

• pöf ya :((

• ben yolda yürüyen insanlar için bile roman yazabiliyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...