Günümüzde kadın - erkek

sizce günümüzde kadın ve erkek eşitmidir? eşit olmaktan kasıt nedir.

hangi konularda eşitlik isteniyor. kim bu durumdan ne kadar şikayetçi ve neler yapılabilir?

0|0
31

En İyi Kız Görüşü

• kadın erkek eşitliği yok ve asla sağlanamaz. ataerkil bir toplumda yaşıyoruz. kadına değer verilmiyor. mesela bir çok kadınla birlikte olmş bir adam bile bakire bir kadınla evlenmek istiyor. kadın takılmıyor bu konulara. erkek o yapar deniliyor. toplumsal cinsiyetteki eşitsizlik daha küçük yaşlarda boy gösteriyor. erkek çocuklarına " hadi oğlum amcaya göster pipini" diyen aileler kız çocuklarına " eteğin açılmasın ayıp bak dikkat et" diyor. ailelerde haksız değil aslında. küçük kız çocuklarına cinsel istismar olayları o kadar fazla ki. aileler ve toplum bilinçli değil. kızlara namus kavramını anlatan ailelerin birçoğu erkek çocuklarına erkek değil mi yapar deyip oğullarını cesaretlendiriyorlar. daha anlatılacak çok şey var. sonuç olarak çözüm toplumun ailelerin bilinçlendirilmesi. bununda yeterli bir çözüm olduğunu sanmıyorum ama eşitsizliği en azına indirebilir.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• Kızlar ve erkekler eşit olamaz . bazı şeyler için olabilir ama kızlar bi seks objesi olarak görülmeseydi tecavüzler olmasaydı belki erkekler gibi gecenin bi saatinde rahat rahat gezebilirdik .

2|2
    1|0
  • Tabiiki değil kızlar başörtülü üniversitelere giremiyor nerde eşitlik ? din ve vicdan özgürlüğü var hani nerde kısıtlanıyor özgürlüğümüüz

0|0
    1|0
    • nerde kaldın sen türkiyede yaşamıyorsun sanırım. kızlar başörtülü üniversitelere girebiliyorlar. bende üniversite okuyorum ve sınıfımda başörtülü kızlar var.

Erkekler Ne Diyor 1

• Kadın ve erkek asla ve asla eşit olamaz. Eşitlikten kastım şudur yanlış anlaşılmasın: Bir kadına yapılan muamele ile erkeğe yapılan aynı olamaz. Bir erkekten beklenilenle bir kadından beklenilen aynı olamaz. Yoksa hak itibari ile ikisi de eşit haklara sahiptir. Onda bir problem yok.

1|0
    1|0
Yükleniyor...