Karın çalışanlar bir bakar mısınızz?

Bir yerde bir yorum okudum "karın kasları maksimum 30 dk lık egzersizle çalıştırılabilir. inadına egzersize devam edilirse yarım saatten sonra yükü lateral ve dorsal kaslar taşımaya başlar. boşu boşuna bel zorlanır." yazıyor. yani 30 dkdan sonra karın egzersizi boşa mı gider demek bu, doğru mudur? Doğruluğu ne kadar tartışılır yani? Ben haftanın 4 günü en az yarım saat karın çalışıyorum da, bunun yerine her gün 10 dk çalışsam daha fazla mı verim alırım acep?

Güncellemeler:
İstediğim karın böyle bişi. Böyle karına günde 10 dk çalışarak ulaşılır mı a dostlar bir akıl verin :d:d:d
www.google.com.tr/search

0|0
0|8

En İyi Erkek Görüşü

• bahsettiğin linkteki kas gruplarını çalıştırmak için 30 dakkalık egzersiz yetmez. 45 dakkalık egzersizden sonra vucuttaki karbonhidrat enerji sistemleri azalır. vucutta bulunan yağlar karbonhidrata dönüştürülerek yağ yakımı sağlanır. vucut yağ oranın fazla ise önerebileceğim egzersizleri disiplinli yaparsan netice alırsın

0|0
    0|0
    • vücut yağ oranım fazla değil, kaç dklık egzersiz yapmalıyım?

• süper.. sşöyle yapalım. 1 gün dinlenme ertesi gün antrenman. günde 2 litre oda sıcaklıgında su. yağ oranı olmayan günde 2 bardak süt. yağ, şeker, tuz, un tüketimine dikkat et. youtube. com/watch? v=G9TSbIrp8qQ Bu tarz bir antrenmana plates topu ile hareketlerini birleştir. 75 antrenman yani 3000 dakkaya istediğin formu yakalarsın. 1 ay sonra karın bölgesinde belli bir antrenmandan sonra daha hassas ve gelişimi zor kaslar için antrenmanlar yapmalısın. değişik egzersizler var.. istediğini alırsın. hiç bir şey zor değil.. yeterki bedenin sana değil sen bedenine hükmet

• peki teşekkür ederim. ozaman haftanın 4 günü en az 40 dk çalışayım ben gene

Erkekler Ne Diyor 7

• Karın düzleştirmek ya da karın kaslarını çıkarmak için yalnızca mekik çekmek ya da fazla mekik çekmek işe yaramaz. Kitabımda bu konuya ayrıca bölüm de ayırmıştım. Bu sebeple aşırı mekik çekmeye odaklanarak başarıya ulaşmanız çok zordur eğer zayıf biri değilseniz. Başarılar.

0|1
    0|0
    • teşekkür ederim ancak benim sorum mekikle ilgili değil ki :S

• Grixxman'e teşekkürler, umarım kitabımı da alır çünkü birçok konuyu sarih bir biçimde yazdım. Yanıtı biraz daha açarsam, öncelikle, alıntıladığınız yorum asılsızdır ve kinesiyolojiye, fizik kanunlarına aykırıdır. Gövde fleksiyonunu karın kasları yorulunca sırt kasları yaptıramaz. Saçmalıktır, onun için dikkate bile almamıştım. Diğer hususlarda ise, az veya çok çalışmanın neye göre tespit edildiğini kitabımda çok detaylı açıkladığımdan önermiştim. Başarılar dilerim.

• "Sen Bir Harikasın" isimli kitabınızı en kısa zamanda alacağım. kitabın ismi gerçekten çok güzel. 384 sayfalık içeriğininde epeyce değerli bilgiler barındırdığına eminim. teşekkürler çalışmalarınız da başarılar.

• öncelikle 30dk karın çalışarak kendini yormana gerek yok, 15dk güzel ve sert bir karın antremanı yaparak olumlu sonuçlar alabilirsin. bu arada karın kaslarının çıkması yağ oranıyla alakalı birşeydir eğer karın bölgen yağlıysa naparsan yap yinede karın kaslarını çıkaramazsın. onun için beslenme çok önemlidir.

konuna cevap vericem diye söz vermiştim biraz geç oldu ama yinede sözümü tuttum :D

0|0
    0|0
  • Karın kasları öyle sandığın gibi tek hareketle gelişmez, alt karın için koşu ve yere yatıp baş ve omzun yerde bacaklarını ve karnını kaldırıp bacaklarını kendine çekip kaldırıcaksın. Üst karın için mekik çekiceksin, aralıklar ile yapıcaksın. Ama şöyle bir durum var, anternmanlarını bıraktığında 1sene içinde kaybediyorsun. 2yıl önce ben de bu hareketleri her gün yapıp 6ay içerisinde düzgün bir karın kası yapmıştım. Ama şu an kilo da aldım anca düz kaldı karın.

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim. peki süre olarak ne yapmalıyım her gün 10 dk yeterli mi yoksa haftanın 4 günü 30 dk çalışmaya devam mı edeyim?

• Şunu da ekliyim, abartırsan kasların kasılı kalır günlerce ağrısını çekersin. Her gun 30dk koş, 3 part 30luk bacaklar 45derece mekik çek kasılma pozisyonunda 3saniye tut (1-2dk aralıklarla), baş omuz yerde bacaklarını kaldırıp karnına doğru kırarak 3part çek (20-30kere 1-2dk aralıklarla) bu kadarı yeter de artar bile

• youtube ta farklı karın egzersizleri var çeşitli hareketlerden oluşan onlara bir göz atabilirsin. 10-15 dk sürüyor.

0|0
    0|0
  • ilk baslayanlar icin 30dk bile cok cok zorlama kendini skatlarsin calisirken yavas calis oyle cokta yavas degil ani harketler ypma bide set set calis calisirken calistin. bolgenin calistini hissetmen sart. hissetmiorsan yaptin hareket ise yaramior demektir

0|0
    0|0
    • yok ben 1 senedir spor yapıyorum :D karın kasına 1-2 aydır merak saldım iyice zayıfladım zaten. merak ettiğim süre konusu yani her gün 10 dk çalışmayla olur mu yoksa haftanın 4 günü 30 dk mı çalışayım onu merak ediyorum

• Karın kası salonda değil, mutfakta yapılır soruyu soran arkadasım

0|0
    0|0
    • beslenmeme çok dikkat ediyorum zaten. sağlam iradeliyim, dengeli beslenmeye gayret ediyorum

• teşekkür ederim. kardiyo dediğin bu tarz hareketler mi mesela? http://www.youtube.com/watch?v=O9rSPm-6s94

• Kardiyo düzenli, yüksek tempodaki her türlü egzersizlerdir. Kardiyo olarak bisiklet, tempolu koşu veya yürüme, ip atlamak, zumba, vs.. gibi alternatifler mevcut.

• Olmaz yetmez

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...