Queen - Bohemian Rhapsody hakkında...

Evet arkadaşlar. Queen' in Bohemian Rhapsody parçasını bilmeyen yoktur. Hem müzikal olarak yaratıcısı tarafından bile doğru düzgün tanımlanamayan ve mükemmel sözlere sahip bu şarkının hikayesi ile ilgili en yaygın 2 teori var.

Birincisi; genç bir adamın cinayet işlemesi ve pişmanlığını konu alır.

İkincisi ise; bu genç adamın aslında Freddie Mercury' nin kendisidir ve içindeki erkeği öldürmesini konu alır.

Ben 2. teorinin gerçek olduğunu düşünüyorum. Sizce hangisi?

0|0
4|5

En İyi Kız Görüşü

• senin sorunu okuduktan sonra şarkıyı yeniden dinledim. ilk teori o şarkının içeriğindeki metaforları küçük görmek olur bence, ikincisi ise gerçeğin bir parçası olabilir ancak tamamını açıklamada yetersiz kalır. şarkının bir insanın kendi benliğini silip atması ile ilgili göndermeler içeriyor, ilk bölümde birini öldürmekten bahsederken ikinci bölümünde ölen birini anlatıyor olmasından dolayı söylüyorum bunu. ancak bu sadece bir cinsel kimliğin silinişi değil dediğim gibi, külliyen bir yok oluş ve küllerinden kendini var ediş gibi düşünülürse daha sağlıklı olur.

mesela freddy mercury müslüman ve hint asıllı muhafazakar bir aileden gelmektedir (ki şarkıda da müslümanlık dahil çok ince dini göndermeler de vardır) bence bu ailesinin tüm beklentilerini yıkıp eşcinsel ve sahnede yarı çıplak şarkı söyleyen bir ingiliz rock'n roll şarkıcısına dönüşmesinin hikayesi olabilir.

1|1
    0|0
    • Ölen kişinin yargılanıp idama mahkum olan cinayeti işleyen adam olduğunu düşündüm ben. Birbiri ile bağlantılı yani. Freddie Mercury' nin Gay olması ve müslüman aileden gelmesi, şarkının içinde bu kadar müslümanlıkla ilgili göndermeler olması bana Freddie Mercury' nin kendi hikayesini farklı bir dille aktardığı izlenimini uyandırıyor. Yorum için teşekkürler... :)

• ben güzel sorun için teşekkür ederim:)

• Ben de ayrıntılı cevabınız için teşekkür ederim efendim. :)

Kızlar Ne Diyor 3

• bence ikincisi cünkü bildigimiz gibi freddie mercury sonradan gay olmustur, uzun yıllar sevgilisi olan bir kadın vardır. bunun için içinde bir pişmanlık olabilir. en azından o kadına karsı.

0|1
    1|0
  • 5 yıldız. Olabilir 2. de olabilir o.O

0|1
    0|0
  • Müzik tanrıçası Freddie... Keşke ölmeseydin ya da seni şimdi tekrar yaşatma şansımız olsaydı. Tanrım bir değiş tokuş yapalım sen bize Freddie'yi tekrar ver biz de sana Justin bieber'ı gönderelim. Olmaz mı?

1|0
    1|1
    • ajdarı da promosyon verelim :D

• justin bieber'ı freddie'yle takas edebilsek keşke lakin tanrı bile bunun adil bir değiş tokuş olmadığını biliyor :D

• Ahaha çok iyi teşekkürler. yanında ajdar i kesinlikle vermeliyiz :))

Erkekler Ne Diyor 5

• 0|1
    0|0
  • benim bildiğim kadarıyla fredy bu arkı da kendi erkekliğini öldürmenin yasını tutar.

0|0
    0|0
  • Literatürde, ikinci teori daha çok kabul görüyor, evet..

Boşver, ''you don't fool me'' daha güzel, daha sevilesi bir parçadır.. :)

link

0|0
    0|0
  • evet önemli

0|0
    0|0
  • freddy mercury duruşu yeter bu şarkıda bi harika.

0|0
    0|0
Yükleniyor...