Hakim de onun savunmasını haklı buldu ve suçlu taraf biz olduk. Sizce yapabileceğim bir şey yok mu

Geçen gece kırmızı ışıkta beklerken arkadan bir araba çarptı ve hasar gerçekten büyük karşı taraf suçunu kabul etmedi bir türlü ve masrafları karşılamadı. Hal böyle olunca bizde mahkemeye başvurduk. Arkadan çarpan adamın savunması aynen şu oldu '' geç saat ve yol boş olduğu için durcaklarını düşünemedim '' dedi. Hakimde onun savunmasını haklı buldu ve suçlu taraf biz olduk. Şuan bütün masrafları bizim karşılamamız lazım. Ama ben kesinlikle haklı olduğumuza inanıyorum ve biliyorum. Durum bu başka çıkış yolu yok mudur ?

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Temyize gidin. Kırmızı ışık değil normalde bile arkadan vuran suçludur. Takip mesafesini iyi ayarlayamadığı için.

Ayrıca avukatınız nasıl böyle bi' suçlama karşısında sessiz kalır onu da anlamış değilim. Hoş trafik sigortası ve/veya kasko öder hasarı ama çok saçma bi' sonuç olmuş.

Temyize kesinlikle gidin.

Hoş adalet almış başını gidiyor...

1|2
    0|0
    • Avukatımız sonuç değişmez dedi sanırım biraz acemi ama yine de gitmekte fayda var sanırım

• Siz de kendinizi savunursunuz o durumda, avukata bile gerek yok aslında. Trafik'e falan danışıp rapor alın. Sonraki celseye o raporla gidin. Trafik bile benim haklı olduğumu söylüyor, siz araba kullanmıyor musunuz? Ehliyetiniz yok mu? Takip mesafesi diye bir şey duymadınız mı falan deyin hakime bari.

• peki teşekkür ederim umarım bir şeyler değişir

Erkekler Ne Diyor 4

• Böyle bir hukuk sistemimiz var çok acayip şimdi sen o adamı ve hakimi vursan içeri girsen 1 yıl sonra 35 yıl ceza alır o 1 yıl yatışını göz önünde bulundurup salarlar.bence böyle boktan bir hukuk sisteminden faydalanmalısın

1|0
    0|0
    • aynen öyle her şeyi bozdular artık adalet aranacak yerde bile adalet yok

• Avukatı değiştir sen hakime ve o adama tekrar dava aç

• Zaten bu durum onu gösteriyor teşekkür ederim size de

• yapcak bırsey yok taraflar kendı aralarında uzlasıcaktı we kaskolar ısı bıtırıcektı..ama uzatmıssınız ısı

0|0
    1|0
    • adamın arabadan indikten sonra ki tavrı sinir bozucuydu ayrıca hakkımızı aradık suç mu

• Bu kararın gerekçesi neymiş peki? Neyle suçlanıyorsunuz... Kırmızı ışıkta geçmeniz mi gerekiyormuş... Ayrıca sizin avukat vs yokmuydu?

0|0
    0|0
    • varda bir şeye yaramıyor evet yol boş olduğu için geçmeliymişiz anlamadım gitti bende

• Zaman kaybetmeden temyize gidin... Mümkünse o avukatı almadan... Çünkü ayak bağı olmaktan başka birşey değil... Ayrıca hiç avukatsız bile mahkemeye çıksaydınız durum bundan daha iyi olurdu...

• aynen bende bunu düşünmekteyim

• şaka mı bu :D kırmızı yandı sen durdun adam geldi çarptı

0|0
    0|0
    • her şeyi geçtim suçlu biziz :D

Kızlar Ne Diyor 1

• yok artık , arkadan vuran her türlü suçludur..

0|0
    0|0
    • Bizde öyle bilirdik.. ama hakim amcam yol boş olunca kırmızıda geçip durmamalıydınız bu yüzden suç sizin dedi

Yükleniyor...