Spora başladım kilo vermek istemiyorum. Fitnesscilar varsa yardimci olsun?

3 ay içinde 5 kilo verdim istemsiz. Kalçam 95 den 92 ye inmiş çok üzüldum.

spor yapıyorum ve iyice küçülsün istemiyorum. Sporcu bir insan olarak nasıl kilo alabilirim?

Boy 163 kilo 50

0|0
0|9

En İyi Erkek Görüşü

• gunluk aldıgın klori miktarını ve proteın mıktarını hesaplamalsıın.. proteın mıktarı agrılı kaldıran sporcular ıcın mınımum kılo basın 1,5grm olmalı.. eger yeterkı kadar proteın alamazsan kaslar beslenemez ve katabolık surece gırer yanı kası bır nevı yakarsın kas kaybı yasarsın.. senın olay tahmınımca kalçalarında kı yagların erımesı ya da soyledıgım surec olmuş olabılır.. eger yag yakımı gerçekleşmışse işin daha kolay bundan sonrakı surecte dedıgım gıbı vucudunun ıhtıyacı olan karbonhıdratı ve proteını vermelısın.. egzersızlerıne ara verme devam et.. squat bu ısın kıralıdır yalnız dıkkatlı ol sakatlıkları cıddı oluyor.. yuksek agırlıkla calsıırsan daha ıyı sonuc alacaksın.. ağırlıktan korkma podyumlara cıkan bayanlar gıbı olamazsınızonlar steroid kullanıyorlar.. takıldıgın nokta olursa sorabılırsın.. başarılar

1|0
    0|0
    • Benim kalcalarim guzelde ama biraz daha guzel olsun istedim 1 ay squat yaptim ama 95 iken şu an 92 olmuş gözüme küçük görünmeye basladi.

mesela hergun yumurta yemeli miyim?

• antrenman gunlerınde özellıkle beslenmen cok onemlı olmalı.. şimdi 50 kilosun 1,5 carptık senın gunluk alman gerek proteın mıktarı 75grm oluyor aşağı yukarı oynayabılır kesın bılgı ıcın dıyetısyen yda doktra gıtmen gerek.. ben sana bir vcutgeliştirici olarak tavsiyem.. antrenman gunlerı hesaba gore 75grm proteını gun ıcersınde ogunlere bolerek tuketmen.. sabah laktın evet yumurta ye ben 10 yıyorum sen 4-5 ye ıkıtanesı butun gerı kalanı beyaz olsun.. ara öğlen tavuk gogusu olur balık olur kırmızı et olur ama mutlaka hayvansal prteın olsun.. antrenmandan oncede pretın ve enerjı ıcın karbonhıdrat tuket.. enaz ıkı saat sonra antrenmanına başla.. antrenmanın bıter bıtmez mutlaka prteoın almaya bak.. çunkı kaslarına kan akısının en hızlı oldugu ve ıhtıyac duydugu zamandır.. akşam yatmadan oncede lor peynır yıyebılırsın caesın prteın olarak gecer emılımı 8 saat surer bu nedenle uyurken sabaha kadar kaslarıı besler.. takıldıgın noktalarda yazabılırsın başarılar diliyorum

• Coi teşekkür ederim

Erkekler Ne Diyor 8

• Kalçaların yağlı ve iri olmasından ziyade fit olması arzulanır. Ama zaten bayanların kalçaları ne kadar küçülebilir ki genetik olarak? Yapacağın iş basit. Squat hareketi senin için birebir olacaktır. Kalçalarını küçültmez aksine kaçlalarını geliştiren bir harekettir. Kilo vediğini düşünüyorsan günlük aldığın kalori az geliyor demektir. Kalori alımını yükselt. Kaliteli karbonhidrat, kaliteli yağ tabikide kaliteli protein bunları günlük beslenmene dahil et.

0|0
    0|0
    • J. Selter gibi istiyorum işte ya :((

• Kısa vadede beklentin olmasın üzülürsün. En az 2 yıl düzenli spor yap mutlu olacaksın.

• Yok artık :(( peki teşekkür ederim

• Skuat yapacaksın kalçan için ama kilo almak istiyorsan spordan sonra protein almalısın haşlama et veya tavuk göğüsü faydasını görürsün

0|0
    0|0
  • kalça kası çalış. yağ eriyor bu yüzden zayıflıyorsun. onları kasa dönüştür. kalça egzersizleri var onları yap ki kalçan sert olsun

0|0
    0|0
    • Ama ayni zamanda küçülüyor

• yağlar erir arkadaşım

• onun yerine kas yapacaksın demek istedim. türkçesi eksik olan arkadaşlar da yorum yapmasın

• kas kütlesi olarak alman lazım spor yapıyorsun iyi hoş ama demek ki beslenmen de yanlışlık var ya da yağ yakıyorsun buda iyi bir şey

0|0
    0|0
    • Evet ama kas yapacak şeylrr lazim bana

• fitness a geçince doğru beslenmeyle hedefine ulaşırsın

• Cok tesekkur ederim

• Ben de gym e gidiyorum sana tavsiyem spor yaparken tıkınmak eğer spor yaparken tıkınırsan kilo bile alırsın

0|0
    0|0
    • Spor yaparken nasil tikinayim yahu :/ haftada 3 gün 1 er saat yapiyorum

• O zaman su iç 2 500 ml su göbeğini şişirir spordan sonra yarım ekmek yedin mi sporun hiçbir etkisi kalmaz

• Kilo almıcaksın kaslarını geliştiricrn suqat yap basen çalış kalçan çıkar

0|0
    0|0
    • Squat yaptim küçüldü

• Kötü ozaman ya :/ enn iyisi sporu birakmak

• Yapmayı bilmeyen bırakmalı bencede

• bol bol ye

0|0
    0|0
  • O boy o kilo o kalca nasil biseysin sen? Kalca cok mu cikik

0|0
    0|0
    • Evet çıkık çok begenirim kalçami ama küçülüyor of moralim bozuldu

• Yok ben seviyorum

• Hmm o zaman kilo almaya calismalisin.. kalca hareketleri var yani netten bulabikirsin ya da spor salonunda bilirler

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...