Obsesif Kompülsif Bozukluğa sahip olduğum için terk edildim, hak mıydı bu?

Okb hastalığının ne derece illet olduğunu ve kaygıların nasıl kimi zaman başa çıkılamaz derecede yüksek olduğunu gerek hastalar, gerek hasta yakınları çok iyi biliyordur. İllettir. Sonra hayatınıza biri gelir, siz sokmak istemezsiniz. Üzülürüsün, yıpranırsın, çekemezsin.Beni sana bağlamadan git dersiniz. Ama 'sizi çok seviyordur o, ne olursa olsun yanındayım, birlikte halledecegiz tüm sorunarını, seni asla bırakmam.' der. ve güven bana der. güvenirsiniz, elinizi verirsiniz, kalbinizi teslim edersiniz.

Sırf yanında temizlik,hijyen saplantılıarınızdan alışkanlıklarınızın dışına çıkabilmek için, xanaxtan tutun, prozac'a kadar türlü türlü ilaç içersiniz. zaten 1senedir tedavi görüyorsunuzdur. ama kaygılarla başa çıkmak zordur. sırf yanında olabilmek için. kaygıdan yanında duramayacak hale geldiğinizde, eve gidip sadece kusmak istediginizi bile söyleyemez, 5dakika daha yanında durabilmek için kendinizi paralarsınız. sonra pişman olur, tekrar yanına gidersiniz özür dilemek için. ve karşılığında bulduğunuz cevap, ben böyle şeylere gelemem, yapamam, saçmalık, çocukluk..

kimdi giden kimdi kalan?

çok sevseydi, sırtını dönüp gitmezdi..

iyi günde kötü günde?

nerde kaldı ki o söz.

baştan uyarmama rağmen.

kötü günümde yoksan,

iyi günümde nasıl olacaksın ki..

0|0
4|9

En İyi Erkek Görüşü

• sende bendensın aynı hastalık yuzunden terkedıldım cok ugrastım hayatıma sokmamak ıcın agladı sızladı yalvardı 6 ay pesımden kostu en sonunda aılemle ıletısıme gectı ve kabul ettım uzun bır pazarlık sonrası ve ınandım guvendım megerkı herseyı yalnmıs 3,5 senemı verdım sımdı 3,5 ay oldu benı terkedelı mal gıbıyım yokum ılac mılac almıyorum sadece hayattan sogudum odamdan dısarı cıkmak ıstemıyorum resımler vıdeolar onlarla bır hayat suruyorum.. sız sız olun bu hastalıgı tasıyorsanız hayatınıza kımseyı sokmayın..

0|0
    0|0
    • Benim tam 2 sene hayatımdan çıkmak istemedi, bana herşeyini anlat dedi. Kendime itiraf edemezken çoğu şeyi ona anlattım ben. Sonuç ; en ufak problemde(ki bu hastalık zaman zaman tekrarlar) acıyarak baktı bana, ve ben böyle şeylere gelemem dedi. bu mudur sevgi? aynen şu an hiç bişi yapmak istemiyorum, ailem olmasa intiharı düşünüyorum

• Hayır biz kazanıcaz! er ya da geç.. hak edilmiş çabalayarak kazanılmıs bir mutlulugun tadını biz çıkarıcaz ;) o zaman ağlayan onlar oluccak.

• umut yok.. karamsarım galıba..

Erkekler Ne Diyor 8

• Rahatsız olan sensin, hasta olan o. Adam olan sensin madam olan o. Erkek olan sensin kancık olan o. Giden sensin kalan o. Ha bak bir söz geldi aklıma Rina filminde diyor ya sarhoş "Vedalaşmak asıl gidene değil kalana koyar" O en iyisini yapmış senin için, kendini iyice alıştırmadan ona erkenden onsuz olmak daha iyidir. Yaptığı şey delikanlı adama yakışmaz..

0|0
    0|0
    • Sanırım beni üzen, kendimi açmışken, beni anlamayan insanların arasında hayata tutunmaktı. Yanımda ol dedim, burdan gitmeyelim dedim. Oysa dışardaki hayata aşıktı.. oraya buraya gitmek. saplantılaırmı bildigi halde. hemen yüzlesemedigim halde.. ah ah.. zormuş sayın okuyucu :)

• İnsanlar sevmeyi mutlu olmak sürekli gülüp eğlenmek sanıyor sayın sorucu (:

• hastalıkta ve sağlıkta denir...

sorunlarınla seninle birlikte savaşmayanın sevgisi yalandır...

doğru insan değilmiş...bu sayede öğrendin...rahatsızlığı doğru insanı seçmen konusunda bir fırst bir sans olarak bile görebilirsin...herşey bakıs acısına bağlı..

0|0
    0|0
    • Hayallerimdeki gibi olmuyormuş, dedi. Ve gitti. Ben ona inat gidiyor muşum. Aptal anlamıyor ki, ben ona inat gitmiyorum o an kaygılarımla savaşıyorum.. Haklısın..

• o zaman uzak dur böyle bir insandan..tek kelimeyle adam değilmiş..

insan zaten böyle zor zamanlarda yanında olur..o kaçmış..

böyle bir insan için üzülmeye değmez..asıl otur ben böyle adi bir insanı nasıl hayatıma aldım diye üzül...

• Sanırım, en doğrusu. :)

• Bence hastalığını kullandığını düşünmüştür. Çevremde çok öyle insan var hastalıklarını kullanarak bir çok şey yapabilen. Bende geçirdim zamanında 3 sene hap içtim. Hastanede yattım iyileştim şimdi. Her şey senin elinde.. Şizofreniye gidiyordum kurtuldum, majör depresyon, bipolar bozukluk vs her şey vardı. Boşver iyileşirsin zamanla ama kendi elinde hepsi. Seni öyle kabul eden çıkar.

0|0
    0|0
    • Sanırım kullandıgımı düşünüyor, fakat defalarca yazdım ve söyledim kendisini kullanmıyorum, aşmaya çalışıyorum fakat zorlandığım zamanlar oluyor tıpkı o gün yaşadığım ki gibi. Bunu kendisine de söyledim, kabulleniyorum dedi. Şimdiyse yaptığı bundan ibaret :)

• Boşver geçer zamanla..

• Doğru insanı seçmeye dikkat etmek gerekli. Dünde beni sevdiğim bıraktı. Ders çalışamıyorum dedi. Bu aptal bahaneyle beni terketti. Ygsye hazırlanıyor..

0|0
    0|0
  • seni çok iyi anlıyorum. kaç yaşındasın.

0|0
    0|0
    • 20 yaşındayım, hastalık çocukluğumdan beri var.

• bendede var. arkadaş eklicem. çözebilirsen sorunun banada anlat lütfen. ben birine çok aşık oluyorum .sürekli onu düşünüyorum.bişey dersem ayrılırsak hemen pişman oluyorum. falan filan büssürü sorun :/

• ben terapiye gidiyorum ayrıca 8aydır falan antidepresan kullanıyorum bazı şeyleri aşabildim ama hayatıma birini sokmak için hazır degilmisim sanırım şimdi başladığım yerden bile daha kötü bir noktadayım

• ben baya uzun süre tedavi gördüm,bence kendin gibi birini bulursan daha iyi olur,birbirinizin halinden anlar ve destek olursunuz birbirinize

0|0
    0|0
  • Ben de bu hastalıktan yıllarca çektim. Ya arkadaşlar herşey beyinde bitiyo düşüncelerimizi kontrol altına alabilmeyi öğrendiğimiz gün bu hastalıklardan da kurtuluruz. Nitekim ben kendi kendime iyileştim aynı akıl oyunlarındaki John Nash gibi. Sizin de okb nin açığını bulmanız lazım farkına varmanız lazım birşeylerin ama kelimelerle ifade edilmesi çok zor o şeylerin anlatamıyorum o yüzden.

0|0
    0|0
  • valla bişey diymmi insanlar hep böyledir bak ne anlatıcm bir zamanlar hoşlandgm bir kız vardı gtti sınıftan en yakın arkadaşımla çıktı sonra hiç haketmedğm bana bir dünya hakaret etti yaln söyledi daha neler neler ama işte sende benim gbi ders alcksın salla gtsin onu eminol daha fazla mutlu olucksın hakedene hakkını ver.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• aslında bu hastalık çoğu insanda var bende de fakat çok ileri derecede ise hastalık olarak kabul edilir mesela bende gördüğüm herşeyi sayarım ellerimi çok yıkarım banyoda uzun süre kalırım plakalara bakarım apartmanların kaç katlı olduğuna bakarım pencerelerin bölmelerini sayarım istemediğim şeyler düşünürüm

fakat artık eskisi kadar yok bunlar bundan kurtulmanın en iyi yolu bu hastalığı düşünmemek ve mesela lavabodan çıkınca ellerini 5 defa yıkıyosa 4 defa yıka banyoda 2 saat kalıyosan 1,5 saatte çıkmaya çalış yavaş yavaş sayılarını daha da düşür kaygıların için de kendini tatmin et yani o şeyin üstüne giderek ondan emin ol

0|0
    0|0
  • Yaşamayan birinin seni anlamasını bekleme.O aklı almadığı için yaptıklarını mantıksız buluyor.Bence üstünde durma tedavine devam et.

0|0
    0|0
  • Abartı olmasa da çoğu insanda vardır bu. Bence o seni terketmek için bahane aramış..

0|0
    0|0
    • yok benimki hastalık sayılabilcek durumda. okul ve sosyal yaşantımı etkiledigi için tedavi görüyorum. korkularınla yüzleş diyor, evet haklı. ama hemen küt diye yapamıyorum. ve hemen terk edilmeyi de kabullenemiyorum

• küt diye olmaz zaten zamana ihtiyacın var

• Saplantıların neydi? mesela benim ingilizce takıntım var, öğrendiğim kelimeleri günde bilmem kaç kez söylüyorum gibi. Bu da delirilesi bir durum fakat insan içinde yapmıyorum.

0|0
    0|0
    • Benim dışardaki hayata karşı hijyen sorunum var işte birinin elinden gelen yemeğin içkinin vs bozuk olabilcegini mutfağın pis olabilecegini zehirlenebilecegimi falan düsünüyorm. cocukken yaşamıştım böyle bişey ordan takıntı kaldı

Yükleniyor...