Kick box gerçek hayatta ne derece etkilidir?

ben kick box ve body başlıycam umarımda merak ettiğim kick box bana kazandırır gerçek bi kavga veya buna benzer bi olayda?

Güncellemeler:
gözünüzü seveyim disiplinmiş bilmem neymiş demeyin sorum gayet basit böyle kick boxa gitmiş 1-2-3 yıl gibi bi süre kalmış ve yararını yada zararını görmüş arkadaşlar yazarsa sevinirim

0|0
2|8

En İyi Kız Görüşü

• Kick boks öncelikle disiplin kazandırır insana.. Düzenli yemek ile sağlıklı beslenebilmeyi öğrenirsin.. İdmanlara zamanında katılıp düzeni öğrenirsin..

Sonra da kendini savunmayı ve dövüş sporu olmadığını öğrenirsin..

En son da vücudunun ne kadar şekillendiğini görürsün..

Kavga için evet faydalı, ama ölümcül sonuçlar doğurabilirsin gücünü kontrollü kullanamazsan.. Mesela hızlı atik hareketlerle darbelerden kaçabilirsin.. Ya da küçük ama etkili yerleri bilirsen ve doğru şekilde vurursan etkisiz hale getirirsin karşındakini..

0|0
    0|0
    • sana boyumu kilomu söyleyim emin ol tek yumrukla kavgayı bitirriim ama tekmeciyim ben :D yumruk lazım

• Uzun boyylu rakiplerde pek konuşturamıyroum ama:)

• 2 yıl teakwando yaptım öyle tekme ben atamıyorum anca havada 2 tekme :D

Kızlar Ne Diyor 1

• he evet kafa göz dağıtırsın yamuk yapana :)

0|0
    1|0
    • yok ya yamukla alakası yok ben şu yüzden istiyorum teakwandoyla filan uğrastım tekmelerim cok sagla kalıplıyımda yumrugumda fena hatta bikeresinde biri sinirimi bozmustu cocuga vurdugumda yerden ayakları kesilmişti ama benim istediğim seri olmak girdimmi tam gireyim .d

Erkekler Ne Diyor 8

• Kendini savunmayı elbette öğrenirsin ama dövüş sanatlarında mesele yaptığın şeyi ne kadar iyi yaptığınn. Pısırığın tekiysen en iyi teknikleri bilsen de kavga sus pus olur efendi gibi dayağını yer oturursun.

1|0
    0|0
    • öyle biri değilim kalıplı biriyimde cok saglam tekme vs atarım ama hantalım kavgada kick boxun etkisi olurmu?

• olur tabi, yalnız baya baya kalıplıysan kickbox senin için elverişsiz olur, boxa yönel derim.

• kanka ben kick box üzerine bişeyler yapmıcam amacım spor yapmak zayıflamak bunları yaparkende teknik kazanmak genede saol eyw

• kardeşim çocukluğumdan beri yapıyorum 110 kilodan 75 kiloya düştüm asosyel hayattan aldı sosyal hayata kazandırdı olgun karakter sahibi çevresindeki olayları daha kapsamlı algılayan bir insana dönüştüm kısacası olgunlaştım bu bir... ikincisi mesela sadece boyun kısmına aparkat attığında adam bayılır (ölme ihtimalide var tabi) eğer kondisyonun iyiyse hızlıysan sırtını duvara verdiğinde 15 kişiyi bile tek başına sağlam bir vuruşla yıkabilirsin

0|0
    0|0
  • Kick ( Tekme) Boks tekme ağırlıklı bokstur. Yani sana gelen saldırıları engellemeye uğraşacağına iyi bir tekme sallar nakavt edebilirsin. Güçlü bacak , kol , karın kasların olur. Şekilli değil ama.

0|0
    0|0
  • boşver kickboxu wing tsuna başla wingçun diye okurlar söylerler on numara spordur , en ustalığa kadar götürürsen işi yıkamıyacan kimse olmaz karşında , çok ustalığa da gerek yok aslında sağlam 2 sene çalışsan birşeyler kaparsın aradaki farkı çok iyi görürsün.

0|0
    0|0
    • ya kanka kick boxa gitceğim kesin sadece bana kick box hakkında saglam bilgileri olan bi dayı lazım

• ben bilmem beyim bilir hesabı o zaman :)

• merhaba bende bundan 2 sene önce senin gibi düşünerek kick boks body karışık çalıştım

şunu söyleyebilirm ki; kendime güvenim arttı dolayısıyla insanlarla daha sağlıklı iletişim kurabildim , kavga ederim diye düşünürken kavga etmemeye başladım neden diye sorarsan çünkü karşındakini o kadar zayıf göreceksin ki kavga etmeye tenezzül etmeyeceksin 2sene boyunca hem boy atıp hem yağları yakıp kaslarımı geliştirdim şu an cok memnunum kesinlikle başla tamda senin soruna cevap verdim :D

0|1
    1|0
    • aynen kanka eyw saol zaten kavgacı biri değilim küçükken öyleydim ben kavga ayıranlardanım :D girdiğim kavgayı 2 defa ayırırım sadece 1 kavgayı ayıramadım kavga ayırma kariyerimde :Dseni eklesem bi kac sorum varsa olurmu?

• burdan yaz

• Full sokak kavgasına odaklandıysan git muay-thai ye arkadaşım sokak dövüşü odur.

Ama öğrenene kadar ebeni bellerler.

0|0
    1|0
  • Kick box'un bir MMA cinin karşısında pek esamisi okunmaz.Kaldı ki zaten MMA'in içinde kickbox ta var.

0|0
    0|0
  • Ya aslında bu self defense dediğimiz şey pekte doğru birşey değil.O farklı bir adrenalin.O korkuyla karışık adrenalin sırasında herşeyi yapabilirsin.Bu karişındaki kişi ve kişilere göre değişir.Sokakta etkili olabilecek stil MMA'dir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...