Güllaç yapmak zor mu? =)

Dün güllaç aldım pek tatmin etmedi bugün annem başka bir yerden aldı oldukça lezizdi, evde yapımı zormu tariflere bakıyorum çok kolay gözüküyor emeksiz bir tepsi güllaçın maliyetide neredyese 2 dilim güllaç maliyetine geliyor hem de daha sağlıklı olur belki en azından nasıl yapıldığını bilince insan. Güllaç yaptınız mı? Yaptıysanız püf noktalarını paylaşırmısınız? Yoksa hiç uğraşmaya değmez mi diyorsunuz? Görüldüğü ya da sanıldığı gibi kolay değil mi?

0|0
8|2

En İyi Kız Görüşü

• Evet çok kolay daha demin yedim. Genelde üzerinde yazıyordur ama ben yaptığım gibi söyliyeyim. 2 ltre süte 3 su bardağı şeker koyup kaynatın(fazla kaynamasın sıcak olması yeterli yoksa hamur olur) Güllaçları dizin üstüne kepçeyle süt dökün arasınada biz fındık koyduk. Sıra sıra devam edin

0|1
    0|0
    • 3 su bardağı şeker çok değil mi ya? şeker komasına sokmasın? :)) Evet üzerlerinde yazıyor marketlerde görüyorum yanında gül suyuda satıyorlar =) tarfilere uyulsa bile bazen tat olarak tutmuyor ya da beklenileni vermiyor deneyimsizlikten. Bekleme süresi ne kada acaba bazen bazı güllaçların sert ve sütü emmemiş olduğu gerçeğiyle karşılaşılınabiliyor yerken :)

• Yok fazla değil daha demin ki yediğim gayet güzeldi. Şekeride yerindeydi. Siz üzerindeki tarife göre yapın. Biz saat 7 de yaptık. 10 da yedik. Ama 2 saat yeterlidir bence

• Ben de benzer yol izleyeceğim işallah =)

Kızlar Ne Diyor 7

Erkekler Ne Diyor 2

• Yapmasını falan bilmem ama yemesini iyi bilirim severim

1|1
    0|0
  • Ben hazır yiyiciyim. En sevdiğim ramazan tatlısıdır :) Yarın alırım herhalde, hazırını tabi :)

0|1
    0|0
Yükleniyor...