Suriye'de öldürülenlerin pek çoğunun Türk olduğunu biliyor muydunuz?

Suriye çok Türk/Türkmen şehri var. Sınırlar masa başında çizildi ve pek çok akraba sınırın öte yanında kaldı. En çok katliamın olduğu Humus şehri Türkmen şehridir. Buna rağmen "bize ne, kendi işimize bakalım" diyen arkadaşlara sesleniyorum. Suriye bizim asli işlerimizden biridir. Siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
4|7

En İyi Kız Görüşü

• Hiçbir insanın ölmemesinden yanayım.Türk yada başka bir ırk faketmez.Suriye'deki savaşa bizi de çekmek için ellerinden geleni yapıyorlar.Amaç Fırat ve Dicle arasındaki toprakları ele geçirmek.Bunun için bölgedeki kaos bulunmaz bir fırsat.Her taşın altından İsrail çıkıyor.

2|1
    0|0
    • Büyük Ortadoğu projesinin temeli çoktan atıldı. Şuan yapılanlar ise, binaya tuğla taşımak. Sessiz kalınmayacak bir durum aslında.

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 7

• suriye bölününce türk devleti değil kürt devleti kurulacak ordaki türklere yardım edebiliriz fakat suriyenin bölünmesi türkiyenin faydasına değildir

ayrıca ordaki humusda türkten çok kürt var suriyenin kuzeyi boyuna kürt yerleşimidir

türkmenler türkiyeye iltica edebilir günaydoğuda onlara yeni topraklar verilebilir

onların daha güvenli yaşamalarına dair türkiyenin elinde birçok alternatif var

fakat ancak bir salak ya da bir hain suriyenin bölünmesini isteyebilir.

ırak bölündü saddam bir caniydi mesela... ırak daha iyi bir halemi geldi...

ıraktaki türkmenler daha ii bir haldemiii

aksine musul kerküke kürt yerleşimi alabildiğine hızlandıı

yapılması gereken bu değilll

türkmenlere sahip çıkmak da bu değil

kendimde bir türkmen olarak söylüyorum

suriye asla bölünmemelidir

akpnin kafası biraz çalışsaydı asla bu işe taraf olmazdıı

neysee zaten olan olmuşşşş

türkiye misliyle suriyeye karşılık verir ve onurunu kurtarır tabiii onuru varsa...

zannetmiyorum mevcut hükümet onurlu davransın

boş boş konuşmaktan başka hiç birşey yapacak değildir

0|1
    0|0
    • kimse Suriyenin bölünmesini istemiyor ki? nerden çıkardın. Hükümetin anında misilleme yapmaması haricinde dış politikası çok iyi. Tabiki taraf olacak.

• he daha siz kürtlere otomia sözü verdiğinizi bilmirsiz. osmanlıda ırk ayrımı nencer yohdu. asker kısmı türk olmak zorundaydı heç arap asker olamırdı. ayrıca padişah soyu oguzdu. devlet içinde göç ettirilen yeni mahallere aparılan kesimler türkmenlerdi. he son vahdında ümmetçilik yapdı fakat kanuniye kadar devlet türktü. sonra şarktan türk gelmeyende mecburen siyaset değişti.çok şey var ama vaht dardır danışılmır

• Bu konuyla ilgili çeşitli teorilerin ortaya atılması çok normal. Türkiye'nin müdahale etmesi için de öyle söyleniyor olabilir. Ancak bir gerçek var ki öyle ya da böyle bu kafirler, bu siyonistler Türkiye de dahil olmak üzere bu toprakları böldürünceye kadar bu işin peşini bırakmayacaklar. Çünkü Ortadoğu'da olanları anlamak için sırf bu yüzden internetten Tevrat'ı bile okudum. Adamların inançları bu doğrultuda. Müslümanlar da biraz olsun Kur'ana yönelmezlerse bu savaşı kazanamayız açıkça ortada !

0|2
    0|0
    • maksat sadece türkiyeyi yada suriyeyi bölmek değil, bu savaşı daha kapsamlı bir hale getirmek

• Bu konuda haklısınız. Türkiyenin yapmıs olduğu yanlışlardan biride Suriyeden kaçanları sınıra almasıdır.Suriye halkından bir grup Türkiyeye terör olarak sızmakta.Katliamlara gelince o bölgedeki asayişi sağlamak Suriye hükümetine düşer. Türkiye ve Suriye arasındaki bu sorunu da giderecek olan diğer bir ülkede Rusyadır.Çünkü Rusya'nın Suriye üzerinde hayli bir miktarda yatırımı var ve Suriye'nin savaşa girmeine de göz yumamaz.Zten bu Suriye gücü Rusya ve Çinden alıyo. Başka türlü böle kafa tutamaz. Türkiyenın dıs siyasette biraz daha etkili ve ağır konusması gerekli . Sözden çok icraat , uygulama önemli ve etkili..

0|0
    0|1
  • Siz neyi biliyorsunuz ki, oradaki isyancıların hepsi vatan haini.

Nasıl bizde doğuda bunları yapanlar var aynı.

Düzcede'yim ve burada yerli halkı evlerinden çıkartıp suriyeden gelenleri yerleştirdiler, bumu yardımsever olmak. Türk ailelerine lafım yok ama orada ölenlerin hepsi masum değil.

0|0
    0|1
    • Zulme isyan hainlik midir? Yok öyle bir şey...

• Ben ırk ayrımı yapmam dostum ama siz sadece buradan görüyorsunuz, ak partili olduğun belli onada saygılıyım, sen yolunda devam et bende yolumda :)

• Büyük yanılgı içindesin. Akpartili değilim. Ama başbakanı seviyorum. Dış politeşekkürasına hayranım.

• Türk ya da başka bir ırktan olması önemli değil. Netice itibariyle öldürülen her bir birey " İnsandır." Türk olması çok fazla bir şey değiştirmez. Katliama sessiz kalmak büyük bir vakıadır. Bunu anlayabilmek için cidden içlerinde olmak lazım. Sabah babasını öpüp uğurlayan, akşam cenazesiyle karşı karşıya kalan nice insanlar var. Bunları düşündükçe, insani görevlerimizi yerine getirmediğimize inanıyorum. Ramazan gibi bir ay da bunları düşünmek oldukça önemlidir diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • Sence gücümüz yetecek mi? Suriye'deki karışıklığa dur demek.Barış diye haykırıp savaş çıkaranların görevi değil mi? Onlar neden bıraktılar? Neden Libya'daki iç savaş umurlarındaydı ama Suriye'ye karışmıyorlar?Oyuna gelmememiz gerektiğini düşünüyorum.

• Burda anlatılması hoş değil, millet kavga için zaten bahane arıyor : ))

• beklediğin günler yakın yavru kurt

0|1
    0|0
    • Ben de zaten bütün Ortadoğu'yu kastettim. Maksatları Ortadoğu'yu bölmek. Türkiye'de, Suriye'de bu oyunun en önemli bir parçası. Allah sonumuzu hayır etsin.

• bence sadece ortadoğu ile de sınırlı kalmayacak afrika ve avrupada işin içinde

• esad ın babası 750000 türkmeni öldürdü zamanında gıkımızı çıkarmadık. özal sağolsun.

0|0
    0|0
Yükleniyor...